SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY KĘTRZYN ZAPRASZA

15.10.2013, 09:27 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1285

 

Cały artykuł...

EEVZA CHAMPIONSHIP 2015 MEN U 17 W KĘTRZYNIE

22.12.2015, 09:21 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 585

    Od 18 do 20 grudnia w Kętrzynie rozegrane zostały Mistrzostwa Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej w kategorii mężczyzn do lat 17 (EEVZA). Obok Polski, zagrały reprezentacje Białorusi, Łotwy, Estonii i Rosji. Podczas ceremoni Otwarcia Mistrzostw wiele sportowych wrażeń życzyła zawodnikom i trenerom Wioletta Śląska-Zyśk Wicemarszałek Województwa Warminsko-Mazurskiego. Tradycyjną formułkę "mistrzostwa uważam za otwarte" wygłosił Burmistrz Miasta Kętrzyn Krzysztof Hećman.

 

Cały artykuł...

AWANS GIMNAZJALISTEK Z KĘTRZYNA

17.11.2015, 13:54 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 426

 

      Po wygranej w turnieju powiatowym uczennice Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie udały się na Turniej Rejonowy w piłce siatkowej dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Na turnieju dziewczęta rozegrały 4 mecze i po zaciętych walkach z gimnazjalistkami z Kiwit, Górowa Iławeckiego, Węgorzewa i Bartoszyc nasze zawodniczki zajęły ostatecznie II miejsce premiowane awansem do Finału Regionalnego. Awans nie byłby możliwy dzięki ciężkiej codziennej pracy jaką dziewczęta wykonują na treningach, które możliwe są dzięki udziałowi szkoły w programie Siatkarskie Ośrodki Szkolne.

Cały artykuł...

Zwycięstwo siatkarek MKS MOSiR Kętrzyn

16.11.2015, 08:40 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 521

      Po dwóch turniejach rozstawieniowych, pierwszy turniej rankingowy w ramach Ligi Wojewódzkiej Kadetek siatkarki MKS MOSiR Kętrzyn rozegrały na własnym parkiecie w Hali Mistrzów. 14 listopada do Kętrzyna przyjechały dwie drużyny z naszego województwa tj.: LUKS Wilczek Wilkowo oraz UKS Piątka Olsztyn.

 

Cały artykuł...

Gimnazjalistki z „dwójki” najlepsze w powiecie

16.11.2015, 08:38 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 432

      Dziewczęta z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II pokonały swoje przeciwniczki w finale powiatowym szkolnych rozgrywek sportowych w piłce siatkowej dziewcząt. Turniej odbył się 13 listopada w hali MOSiR a już 16 listopada kętrzyńskie siatkarki jadą na finał rejonowy do Bartoszyc. 

 

Cały artykuł...

MARCIN PRUS W KĘTRZYNIE

08.11.2015, 12:28 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 534

      Z okazji święta Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Kętrzynie odwiedził nas wyjątkowy gość, były siatkarz reprezentacji Polski, Mistrz Świata Juniorów i wielokrotny Mistrz Polski – Marcin Prus. Termin wizyty nie był przypadkowy – 3 listopad, ponieważ tego właśnie dnia na hali Mistrzów przy Szkole Podstawowej nr 4 obchodziliśmy pierwszą rocznicę utworzenia Akademii S.O.S.

     Na halę przybyli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z Kętrzyna, które wchodzą w skład kętrzyńskiej Akademii. Młodzi adepci siatkówki z zaciekawieniem i wielkim zainteresowanie słuchali opowiadań Marcina Prusa o jego przygodzie z siatkówką. A była to niezwykła przygoda, którą niejeden ze zgromadzonych na hali chciałby powtórzyć. Opowiadał Marcin o swoich podróżach tych dalekich i bliskich, o ludziach, których poznał dzięki siatkówce, a przede wszystkim jak wspaniale było trenować i stanąć na środku hali w której gromadziło się parę tysięcy kibiców i odgrywano hymn Polski. Dla takich chwil warto trenować.

Cały artykuł...

GIMNAZJUM NR 2 NAJLEPSZE W FINALE MIEJSKIM

08.11.2015, 12:22 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 605

 

      Dziewczęta z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w dniu 4.11.2015 rozegrały turniej piłki siatkowej SZS. Był to finał miejski, w którym startowały trzy gimnazja z miasta Kętrzyn. Dziewczęta, które na co dzień trenują w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym wygrały wszystkie spotkania zajmując pierwsze miejsce w turnieju. Dzięki zwycięstwu siatkarki z „dwójki” awansowały do finału powiatowego, który odbędzie się 13 listopada na obiekcie MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego 12a. Zapraszamy do kibicowania kętrzyńskiej drużynie.

Cały artykuł...

BRAWO SP 4 KĘTRZYN

28.10.2015, 06:21 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 471

Szkoła Podstawowa nr 4 wchodząca w skład Kętrzyńskiej Akademii S.O.S., wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez biuro Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Konkurs polegał na napisaniu pracy pt.: „Siatkówka w mojej szkole”.
Wyniki konkursu ogłoszone na stronie MAS bardzo nas ucieszyły, ponieważ praca pani Wioletty Sosnowskiej została doceniona i nagrodzona przez biuro S.O.S.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


A tutaj nagrodzona praca:

Sport to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Uczy odpowiedzialności, wytrwałości, wpaja przekonanie, że sukces musi być wynikiem ciężkiej pracy. W roku 2014 wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy na otwarcie nowej hali sportowej. To co przez lata było marzeniem stało się rzeczywistością 1 września 2014 r. Tego dnia ta piękna hala sportowa została oddana do użytku na potrzeby szkoły kętrzyńskiej oraz społeczności lokalnej. Gdy ten wspaniały moment nadszedł, radości było co niemiara. Naszą halę nazwano „Halą Mistrzów” na cześć zwycięzców Mistrzostw Świata w piłce siatkowej. Od tamtego momentu zainteresowanie piłką siatkową w naszym mieście zdecydowanie wzrosło.     
 

Cały artykuł...

I KOLEJKA LIGI WOJEWÓDZKIEJ KADETEK JUŻ ZA NAMI!!!

10.10.2015, 22:50 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 703

      Od zwycięstwa i porażki rozpoczęły tegoroczny sezon w lidze wojewódzkiej kadetek siatkarki zespół MKS MOSiR Kętrzyn. Na pierwszy turniej zawodniczki kętrzyńskiego klubu pojechały 10 października 2015 do Ełku, gdzie zagrały dwa mecze. Pierwszy mecz rozegrały z gospodyniami turnieju, drużyną UKS Salos Ełk, z którymi po przegranym pierwszym secie odniosły zwycięstwo w trzech kolejnych setach, zapewniając sobie zwycięstwo w tym meczu. Drugi mecz nasze siatkarki rozegrały z drużyną Sparta Braniewo złożoną w całości z zeszłorocznych srebrnych medalistek Ligi Wojewódzkiej Młodziczek.

      Pomimo zaciętej gry i zaangażowania ze strony całej drużyny to Spartanki na koniec cieszyły się ze zwycięstwa. Naszym zawodniczkom pozostała radość z drugiego miejsca w IV lidze. W następnej kolejce 18 października siatkarki kętrzyńskiego klubu zagrają z zaprzyjaźnioną drużyną UKS Absolwent Olsztyn i UKS Koszałek Opałek Węgorzewo.

 

Agnieszka Preweda

Cały artykuł...

KĘTRZYNIANKI NA KAMPIE S.O.S. W SZCZYRKU

04.09.2015, 07:35 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 584

      Foto...

 

     Od 23.07 do 3.08 w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku odbyła się kamp dla talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć również i naszych zawodniczek, uczennic naszej szkoły. W tym roku razem z najlepszymi zawodniczkami pod okiem najlepszych trenerów ćwiczyły Aleksandra Ciesielska, Oliwia Ekstowicz oraz Dominika Molda. Oprócz codziennych treningów i podnoszeniu swoich umiejętności siatkarskich dla dziewcząt przewidziano wiele atrakcji. Jedną z nich była możliwość uczestniczenia w sparingu kobiecej repreznetacji Polski z drużyną z Holandii. Nasza reprezentacja trenowała w tym samym czasie na obiektach COS-u. Dziewczęta spotkały się również z trenerem reprezentacji Polski, Jackiem Nawrockim, a na zakończenie zgrupowania reprezentacji pożegnały nasze siatkarki przed wyjazdem na WGP w Lublinie. Możliwość uczestniczenia w takim kampie bardzo podniosło poziom umiejętności siatkarskich naszych zawodniczek. Dziewczęta trenowały dwa razy dziennie, na sali, siłowni i salkach fitnessu. Przeszły ocenę funkcjonalną, którą przeprowadzili fizjoterapeuci pracujący w S.O.S. Jednym z trenerów na kampie była nauczycielka z naszej szkoły, pani Agnieszka Preweda. Cała reprezentacja Kętrzyna na obozie w Szczyrku bardzo mile wspomina czas tam spędzony, zaowocuje on na pewno w nadchodzącym sezonie dobrymi wynikami gry w Lidze Wojewódzkiej Kadetek. 

Cały artykuł...

Otwarty Turniej Piłki Plażowej Dziewczt Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

23.06.2015, 16:57 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 617

     W dniach 18-19.06.2015 na kompleksie rekreacyjno-sportowym "Kętrzynianka" odbył się turniej plażówki dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 


W kategorii Szkół Podstawowych wygrał duet:

Makulus Wiktoria- Zukowska Aniela.


W kategorii Szkół Gimnazjalnych duet:

Demczuk Karolina-Milena Łyszczarek

 


Najlepsze zespoły otrzymały medale i nagrody rzeczowe, wszystkie uczestniczki wodę.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

J. Atroszko, B.Kulesza

Cały artykuł...

Turniej w Wydminach

19.06.2015, 08:37 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 537

      Na pożegnanie roku szkolnego 2014/15 dziewczęta z S.O.S. rozegrały towarzyski turniej w Wydminach. Spotkały się ze swoimi koleżankami z Węgorzewa i Wydmin.
Turniej odbył się w odmiennych warunkach na boisku Orlika. Dziewczętom utrudniały grę nie tylko przeciwniczki ale i zmienna pogoda.

 

 

J. Atroszko,B. Kulesza

Cały artykuł...

Turniej Orlik Volleymania 2015

03.06.2015, 14:38 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 537

Siatkarskie Ośrodki Szkolne przy Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie już po raz drugi zorganizowały Turniej Orlik Volleymania.

 

Foto...

 

W imprezie wzięło udział 20 zespołów z: Mrągowa, Węgorzewa, Olecka i Kętrzyna. Około 120 dziewcząt i chłopców.
W wyniku rywalizacji najlepszą okazała się drużyna z Mrągowa, która awansowała do dalszych regionalnych rozgrywek.
3 najlepsze zespoły dostały medale, ufundowane przez MOSiR, wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki, słodycze, wodę i dyplomy.

Życzymy zespołowi z Mrogowa sukcesów w dalszej rywalizacji.

 

S.O.S. Kętrzyn J.Atroszko, B.Kulesza, A. Preweda
 

Cały artykuł...

UWAGA SZÓSTOKLASISTKI!!! 2 TERMIN TESTU SPRAWNOŚCIOWEGO!!!

28.05.2015, 12:08 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 546

 

W DNIU 9 CZERWCA 2015 R.
O GODZ. 16.00 W SALI GIMNASTYCZNEJ PRZY
SP 4 UL. MONIUSZKI ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE TESTY SPRAWNOŚĆIOWE DO KL. I SIATKARSKIEGO OSRODKA SZKOLNEGO PRZY GIMNAZJUM NR 2
IM. JANA PAWŁA II W KĘTRZYNIE
ZAPRASZAMY!!!

 

 

 

Cały artykuł...

Konsultacja szkoleniowa w S.O.S.

27.05.2015, 17:22 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 551

 

Patrycja Kieżun i Dominika Pietrin uczennice Kl. III C S.O.S. zostaly powołane przez Warminsko Mazurski Zawiazek Piłki Sitkowej na konsultację szkoleniową jako członkinie Reprezentacji Województwa na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.


           Jolanta Atroszko

 

 

 

Cały artykuł...

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

27.05.2015, 17:58 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 762

      24.05.15r., w hali MOSiR Kętrzyn odbył się towarzyski turniej piłki siatkowej. Wzięło w nim udział pięć zespołów – z Mrągowa, Olsztyna, Dobrego Miasta oraz SET Kętrzyn (gospodarz turnieju) i S.O.S. Kętrzyn.

 

 

Po zaciętej walce nasze dziewczęta w składzie: Ola Ciesielska, AsiaNikończuk, Karolina Demczuk, Kamila Pietuszyńska, Ola Hryniewicka, Eliza Olszewska, Milena Łyszczarek, Julita Serwin, Ola Sadowniczyk zajęły II miejsce, przegrywając tylko z Dobrym Miastem. Najskuteczniejszą zawodniczką w naszej drużynie została wybrana Ola Ciesielska.


J.Atroszko, B.Kulesza
 

Cały artykuł...

Turniej z okazji 15-lecia Gimnazjum nr 2

27.05.2015, 17:57 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 472

      15.05.15 odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt z okazji 15-lecia naszego gimnazjum. Zostały zaproszone zespoły z Węgorzewa, Wydmin, Górowa Ił., ZS z Kętrzyna. Naszą szkołę reprezentowały S.O.S. I- klasy I i III oraz S.O.S. II- klasy II.

 

Foto...


Turniej wygrały dziewczęta z Węgorzewa, S.O.S. II zajął III miejsce, a S.O.S. I – IV miejsce.


S.O.S Kętrzyn
 

Cały artykuł...

SOS Kętrzyn na finale Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn

20.04.2015, 09:19 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 581

      W sobotę 18 kwietnia dziewczęta z S.O.S. oraz Akademii S.O.S. miały okazję wyjazdu do Gdańska na Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Zobaczyły na żywo zmagania 4 najlepszych polskich drużyn klubowych - PGE Skry Bełchatów, Lotosu Trefl Gdańsk, AssecoResovii Rzeszów i Jastrzębskiego Węgla. 

 

Foto...

Cały artykuł...

Wizyta Marcina Prusa w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w Kętrzynie

16.04.2015, 09:24 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 567

      Na wtorkowym treningu 14 kwietnia 2015 r. dziewczęta z MKSu MOSiR Kętrzyn odwiedził wyjątkowy gość. Mistrz Świata Juniorów, MVP Turnieju Finałowego Mistrzostw Świata Juniorów, Mistrz Europy Juniorów, 97-krotny Reprezentant Polski, Mistrz Polski z Mostostalem Azoty Kędzierzyn-Koźle, obecnie ogólnopolski koordynator Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych - MARCIN PRUS. Marcin poprowadził warsztaty szkoleniowe dla zawodniczek Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie oraz dla ich młodszych koleżanek ze szkół podstawowych, które również trenują siatkówkę, przygotowując się do wstąpienia w przyszłości w szeregi Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.

 

Foto...

Cały artykuł...

Turniej KINDER+SPORT

15.04.2015, 20:29 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 597

      Młode zawodniczki MKS MOSiR Kętrzyn trenujące pod okiem trenerek z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Kętrzynie zagrały po raz pierwszy na turnieju KINDER+SPORT. Jest to turniej dla zawodniczek ze szkół podstawowych, które rywalizują w kategorii „dwójek”, „trójek” i „czwórek”. Nasze siatkarki wzięły udział w dwóch turniejach: w Kętrzynie 28 marca oraz w Węgorzewie 11 kwietnia. Najlepiej spisała się drużyna trójek w składzie Katarzyna Sadowniczyk, Julia Wołkowska, Weronika Ławrynowicz i Wiktoria Muczajko, które w kategorii „trójek” turniej w Kętrznie zakończyły na 1/16, a w Węgorzewie awansowały do ćwierćfinału. 

 

Cały artykuł...

Zaproszenie

18.03.2015, 14:24 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 496

 

Cały artykuł...

Akademia S.O.S. już w Kętrzynie

11.03.2015, 11:19 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 569

   9 marca 2015 r. w kętrzyńskim Ratuszu miało miejsce oficjalne podpisanie Aktu Inauguracyjnego Akademii S.O.S. Organizatorami Akademii Siatkówki S.O.S. w Kętrzynie jest Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II.
   Patronami przedsięwzięcia są: Burmistrz Krzysztof Hećman oraz Koordynator Wojewódzki S.O.S. Mieczysław Korzeniewski.
 

 

AKADEMIA SIATKÓWKI ZAPRASZA

 

Cały artykuł...

Brawo Kętrzyńskie Siatkarki!

01.03.2015, 18:09 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 590

Foto...

 

      W minioną sobotę w województwie Warmińsko – Mazurskim odbyły się turnieje finałowe Ligi Wojewódzkiej Młodziczek. Nasz drużyna grała tego dnia na własnej hali – „Hali Mistrzów w Piłce Siatkowej 2014” z drużynami MUKS Omega Mrągowa i LKS Wel Lidzbarka w ramach II ligi. Oznacza to, że zwycięzca tego turnieju zajmował V miejsce na koniec sezonu w województwie.
Kętrzynianki pierwszy mecz zagrały z koleżankami z Mrągowa. Zawodniczki MKS MOSiR Kętrzyn pokazały w tym meczu to co było ich atutem przez cały sezon, a mianowicie konsekwentną, spokojną grę do końca, do ostatniej piłki. Pierwszy i drugi set wyglądały bardzo podobnie. Mrągowianki prowadziły do 20 punktu, lecz to nasze siatkarki lepiej rozgrywały końcówki setów i wychodziły na prowadzenie, dzięki czemu wygrały oba sety do 25:23 i 26:24.

Cały artykuł...

Międzynarodowy Turniej o puchar Prezesa Fundacji H.J. Wagnera

26.02.2015, 12:51 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 580

      W dniach 21.02-22.02 w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku odbył się Noworoczny Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Fundacji H.J.Wagnera w kategorii kadetek i kadetów.

W kategorii dziewcząt było 5 zespołów: UKS Chemik Olsztyn,S.O.S. MKS Kętrzyn, KS MOSiR Giżycko, UKSSalos Ełk, Szkoła Rezerw Olimpijskich Grodno.

W kategorii kadetów były 4 zespoły: AZS UWM Olsztyn, UKS Chemik Olsztyn ,Szkoła Rezerw Olimpijskich Grodno, Centrum Sportu Kowno.

 


 

Cały artykuł...

S.O.S. Kętrzyn na meczu w Olsztynie

26.02.2015, 11:00 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 721

     

 

      9 lutego 2015 r. grupa dziewcząt S.O.S. Kętrzyn miała możliwość wyjazdu na mecz siatkówki Indykpol AZS Olsztyn-Cerrad Czarni Radom do Olsztyna. Zakończył się on niekorzystnym dla olsztyńskiego zespołu wynikiem, pomimo dopingu kibiców. Było to jednak kolejne doświadczenie, bo młode siatkarki mogły „na żywo” obserwować grę i uczestniczyć w widowisku sportowym kibicując siatkarzom AZS-u. Po meczu dziewczęta miały możliwość porozmawiać z siatkarzami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.


S.O.S. Kętrzyn
Beata Kulesza

Cały artykuł...

FINAŁ LIGI WOJEWÓDZKIEJ MŁODZICZEK

23.02.2015, 21:28 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 534

 

      Zawodniczki MKS MOSiR Kętrzyn zagrają w Finale II Ligi Wojewódzkiej Młodziczek. Jest to duży sukces dziewcząt grających w tej drużynie zważywszy na fakt, że sezon zaczynały od ostatniego miejsca w V lidze jako beniaminek ligi. Drużyna złożona wyłącznie z zawodniczek Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie otarła się w tym sezonie nawet o I ligę, walcząc dzielnie z drużynami, które mają o wiele większą tradycję siatkarską niż kętrzynianki. 

Cały artykuł...

Szansa kętrzyńskich siatkarek

13.02.2015, 08:22 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 610

     Po wycofaniu zespołu MKS Dobre Miasto siatkarki MKS MOSiR Kętrzyn stają przed kolejną szansą awansu do I ligi w ramach Ligi Wojewódzkiej Młodziczek. Turniej wyrównania szans, w którym weźmie udział sześć drużyn z naszego województwa (UKS Olimp Bartoszyce, MKS Trusso Elbląg, LKS Wel Lidzbark, LKS Koszałek Opałek Węgorzewo, MUKS Omega Mrągowo i MKS MOSiR Kętrzyn) odbędzie się 21 lutego w Elblągu. 

 

Cały artykuł...

PIĘKNE ZWYCIĘSTWO SIATKAREK MKS MOSiR KĘTRZYN

12.01.2015, 17:38 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 611

     Ostatnia sobota 10.01.2015r zdecydowanie należała do siatkarek zespołu MKS MOSiR Kętrzyn. W ostatnim turnieju rundy zasadniczej ligi wojewódzkiej młodziczek kętrzyńskie siatkarki zwyciężyły bez straty seta z wszystkimi zespołami grającymi w ramach trzeciej ligi.

 

Cały artykuł...

KOLEJNY AWANS KĘTRZYŃSKICH SIATKAREK!!!

24.11.2014, 17:28 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 727

   

  Zawodniczki MKS MOSiR Kętrzyn w niedzielę 23 listopada udały się na turniej do Dobrego Miasta aby tam rozegrać czwartą kolejkę Ligi Wojewódzkiej Młodziczek. Były to zmagania w ramach II ligi, w której grały drużyny z Mrągowa, Lidzbarka i Dobrego Miasta. Kętrzynianki po niespodziewanie łatwej wygranej ze spadkowiczem z I ligi, drużyną z Mrągowa zagrały ciężki i bardzo emocjonujący mecz z gospodyniami turnieju. 

Cały artykuł...

Turniej Regionalny Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

25.11.2014, 09:03 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 597

 

   Na boiskach hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie odbył się Turniej Regionalny Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W turnieju uczestniczyły reprezentacje województw Lubelskiego, Mazowieckiego, Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych, rocznik 2001+2000 oraz rocznik 1999+1998. W roczniku 2000 nasze województwo reprezentowały dwie Kętrzynianki Karolina Demczuk i Aleksandra Ciesielska. Trenerem kadry w tym roczniku była Agnieszka Preweda, trener w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w Kętrzynie.

Cały artykuł...

Finał Regionalny Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt

20.11.2014, 12:56 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 641

Zapraszamy wszystkich kibiców piłki siatkowej na Turniej Regionalny Talentów Siatkarskich Ośrodków, który odbędzie się 21-22 listopada 2014
w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie przy ul. Kazimierza Wielkiego 12a.

 

HARMONOGRAM TURNIEJU:

 


 

Cały artykuł...

Puchar Mistrzów Świata

12.11.2014, 13:54 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 709

      Dnia 30.10.2014 w Hali Mistrzów Świata przy SP 4 w Kętrzynie odbyła się prezentacja Pucharu Świata. Kętrzynska młodzież bardzo licznie przybyła, aby zobaczyć tegoroczne trofeum Polaków.

 

Cały artykuł...

Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego

12.11.2014, 09:59 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 704

      W dniach 16-17 października 2014r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kazimierza Wielkiego 12A odbył się Finał Wojewódzki Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego. Do Kętrzyna przyjechały uczennice klas gimnazjalnych z następujących ośrodków: S.O.S. Bartoszyce, S.O.S. Braniewo, S.O.S. Elbląg oraz ponadgimnazjalny S.O.S. Olsztyn. Nasze miasto reprezentowało S.O.S. Kętrzyn z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II. 

 

Cały artykuł...

II LIGA NASZA!!!

12.11.2014, 09:55 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 616

      Drużyna MKS MOSiR Kętrzyn złożona tylko z zawodniczek naszej szkoły, trenujących w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym awansowała do II ligi wojewódzkiej młodziczek. Nasze zawodniczki w ostatnią niedzielę udały się na turniej III ligi do Olsztyna. Pomimo, że rywalki są coraz lepsze, dziewczęta z S.O.S. Kętrzyn walczą zacięcie i wygrywają kolejne mecze. Dzięki zwycięstwu w ostatnim turnieju nasze siatkarki awansowały ligę wyżej. Kolejny turniej już w II lidze zawodniczki MKS MOSiR Kętrzyn rozegrają 23.11 w Dobrym Mieście. 

 

 

Agnieszka Preweda

Cały artykuł...

Turniej Powiatowy w Piłce Siatkowej Dziewcząt

06.11.2014, 20:51 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 642

       6 listopada w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych.

 

Cały artykuł...

Awans siatkarek MKS MOSiR Kętrzyn

27.10.2014, 11:14 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 717

      Zawodniczki Miejskiego Klubu Sportowego MOSiR Kętrzyn, w sobotę 25.10 udały się na turniej do Bartoszyc, aby tam rozegrać mecze w ramach IV ligi wojewódzkiej młodziczek. W turnieju brały udział 4 zespoły tj.: UKS Olimp Bartoszyce II, Foto Ola Ostróda II, Warmiss Volley Olsztyn II i MKS MOSiR Kętrzyn. 

 

Cały artykuł...

Liga Wojewódzka Młodziczek

12.10.2014, 13:10 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 704

      Drużyna MKS MOSiR Kętrzyn jako beniaminek Ligi Wojewódzkiej Młodziczek rozpoczął grę w V lidze. Siatkarki bez straty seta pokonały wszystkich przeciwników i awansowały do IV ligi. 

 

Cały artykuł...

JESTEŚMY MISTRZAMI ŚWIATA!!!!!!!!!!!!!!!!

02.10.2014, 11:19 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 730

21 września po 40 latach przerwy Polscy Siatkarze zostali Mistrzami Świata w Piłce Siatkowej. W finałowym meczu nasi siatkarze pokonali reprezentację Brazylii 3:1.

 

 

Cały artykuł...

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w Wilkowie

29.09.2014, 11:32 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 714

      W sobotę 20 września dziewczęta z I i II klasy należącej do programu S.O.S. rozegrały turniej towarzyski w Wilkowie. Był to świetny sprawdzian przed rozpoczęciem ligi wojewódzkiej młodziczek oraz okazja do wprowadzenia ostatnich poprawek w ustawieniach na boisku. Dziewczęta po bardzo dobrej grze zajęły II miejsce pokonując miejscową drużynę LUKS Wilczek Wilkowo oraz drużynę Set Kętrzyn. Jedynie drużyna Vęgorii Węgorzewo pokonała nasze siatkarki w bardzo emocjonującym i zaciętym pojedynku. W drużynie S.O.S Kętrzyn zagrały zawodniczki, które będą reprezentowały Kętrzyn w lidze wojewódzkiej młodziczek. Uważam, że dziewczęta będą godnie reprezentowały nasze miasto w rozgrywkach ligowych.

 

Cały artykuł...

S.O.S. NA INAUGURACJI FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN W WARSZAWIE

10.09.2014, 10:05 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 671

      30 sierpnia bieżącego roku oficjalnie rozpoczęły się Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn. Ceremonia otwarcia oraz mecz inauguracyjny Polska-Serbia odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

      Oczywiste jest, że nas, czyli dziewcząt z Siatkarskich Ośrodków Szkolnych przy Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie, nie mogło tam zabraknąć. Przeżyłyśmy niezwykłe widowisko sportowe. Ponad 60 tysięcy kibiców, a wśród nich my, głośno dopingujące naszej drużynie. Były niezapomniane wrażenia, cudowna atmosfera, zabawa i sportowe emocje.

 


 

Foto...

Cały artykuł...

Nasze siatkarki na obozie Talentów S.O.S.

10.09.2014, 10:00 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 841

     Dwie dziewczęta uczące się w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym uczestniczyły w obozie dla Siatkarskich Talentów S.O.S. Karolina Demczuk i Aleksandra Ciesielska uczennice Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w dniach od 23 lipca do 3 sierpnia ciężko trenowały na obozie w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej. Nasze siatkarki trenowały pod okiem najlepszych trenerów współpracujących z projektem S.O.S.

 

Cały artykuł...

Uwaga uczennice S.O.S.-ów

13.05.2014, 12:22 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 867

 

 

 

 

30 SIERPNIA 2014 R. JEDZIEMY NA MECZ INAUGURACYJNY FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA


W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA-SERBIA, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ NA STADIONIE NARODOWYM W WARSZAWIE!

 

ROZPOCZĘCIE UROCZYSTOŚCI JEST PLANOWANE NA GODZ. 20.00


WYJAZD DOTYCZY TAKŻE PRZYSZŁEJ


KLASY PIERWSZEJ S.O.S. (SPORTOWEJ)

 

Trenerki

Cały artykuł...

GAWEŁEK 2014 dla Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie

25.06.2014, 07:26 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 763

   W Krakowie zakończył się II Ogólnopolski Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego. Najlepsi zawodnicy z czterech regionów Polski wizytę w Krakowie rozpoczęli od meczu Ligi Światowej Polska – Brazylia.
      W sobotę rozpoczęła się rywalizacja drużyn z czterech regionów Polski. A po meczach finałowych w Teatrze Ludowym dla wszystkich uczestników odbyła się oficjalna Gala, na którą uczniowie krakowskiej szkoły przygotowali wspaniałe przedstawienie oraz wręczone zostały „Gawełki 2014”.
Ze 135 szkół, w których realizowany jest program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych zostało wyróżnionych 13.
W kategorii "Prezentacja S.O.S. na stronie internetowej szkoły" Gawełka 2014 otrzymała nasza szkoła. Odebrał ją Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II p. Jerzy Pruszyński.
 

 

Relacja z uroczystości na stronie:
Młodzieżowej Akademii Siatkówki 

Cały artykuł...

TURNIEJ ORLIK -VOLLEYMANIA KĘTRZYN 2014

03.06.2014, 12:53 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1190

      23.05.14 na 2 boiskach przy Gimnazjum nr 2 im. JP II w Kętrzynie odbyła się 4 edycja projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiego Związku Piłki Siatkowej turniej piłki siatkowej ,,czwórek’’ - Orlik-Volleymania 2014.

W turnieju wzięli udział uczniowie kętrzyńskich i węgorzewskich szkół podstawowych.

      Zespoły podzielono na 2 grupy A i B, w których rozegrano mecze każdy z każdym. 2 najlepsze zespoły z grup zagrały na krzyż II miejsce z Grupy A z I miejscem z grupy B i I miejsce z grupy A z II miejscem z grupy B.

 

Cały artykuł...

Dni Otwarte w Gimnazjum

14.05.2014, 12:06 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 879

 

      30 kwietnia 2014 roku w naszym gimnazjum odbyły się Dni Otwarte Szkoły. Udział w nich wzięli wszyscy szóstoklasiści z Kętrzyna. Pierwszoklasiści oprowadzali młodszych kolegów po naszej placówce. Jako pierwszą odwiedzili salę Fitness S.O.S.. Zajęcia w niej prowadziły pani Jolanta Atroszko i pani Agnieszka Preweda.

 

 

 

Opowiadały o programie Siatkarskiego Ośrodku Szkoleniowego. Opisały szóstoklasistom jak wyglądają lekcje i treningi zajęcia w klasie sportowej o profilu siatkarskim. Zachęcały do wybrania naszego gimnazjum. 

 

 

Cały artykuł...

Sezon na plaży rozpoczęty

13.05.2014, 12:18 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 907

 

       Od bardzo udanego występu siatkarki naszej szkoły zaczęły sezon siatkówki plażowej. Podczas sobotniego turnieju (10.05.2014) rozgrywanego w Wilkowie w ramach cyklu „Gmina Cup” zawodniczki S.O.S. Kętrzyn, Karolina Demczuk i Milena Łyszczarek zajęły I miejsce pokonując w finale drużynę gospodarzy. W turnieju wystartowała jeszcze jedna nasza para, Joanna Nikończuk i Weronika Kołodziej zajmując ostatecznie IV miejsce. 

 

Cały artykuł...

Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych

07.05.2014, 13:11 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 916

30.04: w poniedziałek 28.04 w Gimnazjum w Węgorzewie rozegrany został Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Uczestnikami, oprócz naszych reprezentacji, były drużyny z Giżycka, Węgorzewa i Wydmin.

Mecze rozegrane zostały w dwóch grupach: A i B.

Wyniki grupy A:

1. Giżycko 1 – I miejsce
2. Węgorzewo 1
3. Kętrzyn S.O.S 1
4. Wydminy

Wyniki grupy B:

1. Giżycko 3 – I miejsce
2. Węgorzewo 2
3. Kętrzyn S.O.S 2 
4. Giżycko 2

 

Cały artykuł...

I Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn

05.05.2014, 20:45 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1018

      26.04.2014 r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie odbył się I Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn. W turnieju udział wzięło 6 drużyn dziewcząt z rocznika ‘99 i młodsze. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: klasa II C (trenera Jolanta Atroszko) oraz klasa I C (trener Agnieszka Preweda) należące do Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Pozostałe drużyny to Energa SET Kętrzyn, LUKS Wilczek Wilkowo, Warmiss-Volley Olsztyn I oraz Warmiss-Volley Olsztyn II. Po zaciętych i emocjonujących meczach rozgrywanych systemem „każdy z każdym” klasyfikacja końcowa wygląda następująco:

 

1. Warmiss-Volley Olsztyn I
2. Energa SET Kętrzyn
3. Warmiss-Volley Olsztyn II
4. S.O.S. Kętrzyn II
5. S.O.S. Kętrzyn I
6. LUKS Wilczek Wilkowo

 

Cały artykuł...

Przyjęcie zagrywki

23.04.2014, 10:30 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1068

 

Cały artykuł...

Przyjęcie zagrywki

23.04.2014, 10:31 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 806

 

Cały artykuł...

FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK W PIŁCE SIATKOWEJ W KĘTRZYNIE

23.04.2014, 10:00 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 894

 

 

      W dniach 02-06 Kwietnia 2014 r. w hali MOSiR w Kętrzynie odbywały się Finały Mistrzostw Polski Juniorek w piłce siatkowej. Było to wielkie siatkarskie widowisko z udziałem ośmiu najlepszych zespołów w Polsce: Energa Gedania Gdańsk, UKS MOS Wola Warszawa, KS Pałac Bydgoszcz, Orzeł Malbork, Silesia Volley- Mysłowice, MKS Świdnica, MKS MOS Wieliczka, PTPS Piła.

  Oprócz czysto sportowej, zaciętej rywalizacji na boisku, która była bardzo pasjonująca, trzeba też wspomnieć o ciężkiej pracy naszych siatkarek z Gimnazjum nr.2 w Kętrzynie, które były zaangażowane w pomoc przy organizacji tego turnieju.
Młode siatkarki miały możliwość podziwiać grę starszych koleżanek, ale przede wszystkim przez 5 dni od rana do wieczora pełniły odpowiedzialną rolę zabezpieczając przebieg meczy.
 

Cały artykuł...

Konferencja szkoleniowa w Kętrzynie

23.04.2014, 09:50 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 958

      W dniu 24.03.2014 r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie odbyło się szkolenie metodyczne dla nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych i gimnazjów. Zajęcia prowadzone były przez koordynatora wojewódzkiego Mieczysława Korzeniewskiego oraz nauczycieli z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Jolantę Atroszko i Agnieszkę Preweda. Uczestnikami warsztatów była liczna grupa nauczycieli szkół z Kętrzyna, Barcian, Reszla, Giżycka, a nawet z odległego Pisza i Wydmin.

 


 

      W pierwszej części koordynator obszernie przedstawił cele i założenia S.O.S. oraz zasady korzystania z platformy multimedialnej.


www.mlodziezowasiatkowka.pl

Cały artykuł...

W ferie aktywnie

10.02.2014, 18:53 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 968

      Dziewczęta z I klasy S.O.S. Kętrzyn aktywnie spędziły czas podczas niedawno zakończonych ferii zimowych. Oprócz częstych treningów dziewczyny zagrały dwa turnieje towarzyskie w których sprawdzały swoje umiejętności siatkarskie z drużynami z Wilkowa, Biedaszek, Kętrzyna i Barcian.

      28.01.2014r w turnieju rozegranym w Wilkowie udział wzięło 6 drużyn, dwie drużyny z Wilkowa, drużyna z Biedaszek, Barcian, Set Kętrzyn oraz S.O.S. Kętrzyn. Po przegranym półfinale z drużyną z Wilkowa pozostała naszym dziewczynom walka o 3 miejsce z drużyną z Barcian. Po zaciętym meczu to nasze siatkarki schodziły z parkietu zwycięsko pokonując starsze koleżanki z Barcian.

 

Cały artykuł...

Świąteczna niespodzianka

07.01.2014, 09:07 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1023

      Podobno w święta zdarzają się cuda. I tak się stało w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie. Nasze młode siatkarki otrzymały niezapomniany prezent, a był nim zespół „Enej”. Dzięki radiu RMF FM, który był organizatorem akcji „Gwiazdy pod choinkę”, dziewczęta z UKS „Olimp” miały niepowtarzalną okazję pośpiewać z „Enejem”, a nawet rozegrać z przesympatycznymi muzykami mecz siatkówki. Było dużo muzyki, śmiechu, zabawy, a nawet łez. Wszystko było emitowane w radio RMF FM.

 


 

Cały artykuł...

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn

02.01.2014, 18:55 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1499

       12-14.12.13 w Sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy VI oraz klasy IV i młodsze. W turnieju wzięło udział 26 dziewcząt, grano systemem każdy z każdym.

 

 

 

 

 

 

 

     Najlepsze zawodniczki dostały medale, puchary i nagrody rzeczowe, wszystkie uczestniczki słodkie mikołajowe upominki. Nagrody ufundował Burmistrz Miasta Krzysztof Hećman a wręczyła pani Aneta Janczuk Dyrektor MOSiR w Kętrzynie.

 

 

Cały artykuł...

9-11.12.13 Kursokonferencja w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale

18.12.2013, 13:00 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 991

 

    Jolanta Atroszko i Agnieszka Preweda nauczycielki naszej szkoły wzięły udział w trzydniowej konferencji szkoleniowej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

 

Cały artykuł...

Lekcje pokazowe Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

18.12.2013, 11:57 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1222

 

      W listopadzie i grudniu nauczyciele z Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Gimnazjum nr2 Im JP II w Kętrzynie przeprowadzili cykl lekcji pokazowych w kętrzyńskich klasach szóstych.
      Tematem lekcji była technika odbicia piłki sposobem oburącz górnym oraz przyjęcie zagrywki.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cały artykuł...

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

05.12.2013, 09:11 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 966

 

     W niedzielę 1.12.2013r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt pod patronatem Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. W turnieju wzięło udział 6 drużyn: OSiR Węgorzewo, MUKS Mrągowo, Warmiss-Volley Olsztyn I, Warmiss-Volley Olsztyn 2, Energa SET Kętrzyn oraz drużyna S.O.S. Kętrzyn. Zawodniczki z naszej szkoły po zaciętych meczach zajęły ostatecznie 3 miejsce pokonując w meczu o „brąz” drużynę Warmiss-Volley Olsztyn I.

 

Cały artykuł...

Wojewódzki Turniej S.O.S. im. Wiesława Gawłowskiego

26.11.2013, 11:56 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1176

 

     W dniach 22-23.11.13 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie (warmińsko-pomorskie) rozegrano Wojewódzki Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego.
     W turnieju uczestniczyło 7 zespołów z Elbląga, Braniewa, Bartoszyc i Kętrzyna (84 zawodniczki).
      W pierwszym dniu zawodów odbyły się testy techniczne, a następnego dnia rozpoczął się turniej w dwóch kategoriach wiekowych klas I i klas II rozgrywany system każdy z każdym do 3 setów.

 

 

 


 

Foto...

Cały artykuł...

Olsztyńscy fizjoterapeuci w naszej szkole

12.11.2013, 09:23 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1218

 

07.11.13 gośćmi Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Gimnazjum nr 2 byli olsztyńscy fizjoterapeuci Urszula Biernat i Przemysław Rosiński.

 

Cały artykuł...

Finał Powiatu Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych

06.11.2013, 14:48 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 1 | Liczba odwiedzin: 1191

 

     28 października 2013r. w Hali Widowiskowo – Sportowej MOSiR w Kętrzynie odbyły się Finały Powiatu Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych.
     Do udziału w rozgrywkach przystąpiły drużyny z Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Nr 3 w Kętrzynie oraz z Łankiejm, Wilkowa i Drogosz.
     Mecze były rozgrywane do dwóch wygranych setów. Po rozegranych meczach (system każdy z każdym) wyłoniony został zwycięzca.

 


 

Cały artykuł...

Miejski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkól Gimnazjalnych

24.10.2013, 11:27 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1000

 

    Dnia 21 października 2013r. na Hali Widowiskowo – Sportowej MOSiR w Kętrzynie odbyły się Eliminacje Miejskie Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych.
  Do udziału w rozgrywkach przystąpiły drużyny z Zespołu Szkół Nr 1, Gimnazjum Nr 2 i Gimnazjum Nr 3 w Kętrzynie.

 


 

Cały artykuł...

ZAJĘCIA Z SIATKÓWKI rocznik 2001, 2002, 2003

22.10.2013, 09:21 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1325

    Od września dzięki pomocy uprzejmości MOSiR-u, rozpoczęły się zajęcia z mini piłki siatkowej dziewcząt w wieku 10-12 lat (IV,V,VI klasa).
    Młody narybek siatkarski poprzez gry i zabawy, ale także ćwiczenia nauczające podstawowe elementy techniczne oswajają z piłką, z boiskiem, z zasadami gry w piłkę siatkową, uczą rywalizacji.

 


 

Cały artykuł...

Mistrzostwa Polski Kadetek w Kętrzynie 22-26 maj 2013

21.10.2013, 20:36 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1018

 

 

    Dziewczęta z naszego gimnazjum uczestniczące w programie S.O.S., które jako obsługa techniczna pracowały podawaniu piłek i mopach, po raz pierwszy uczestniczyły w tak dużej i ważnej imprezie jaką były Finały Mistrzostw Polski. Chociaż w takiej roli pracowały po raz pierwszy- sprostały zadaniu. Nasze siatkarki miały możliwość bezpośredniego uczestniczenia w tak wysokiej randze imprezie jakim były MP, mogły obserwować zawodniczki w różnych fazach meczu i treningu , a także przyglądały się pracy sędziów.
    Na zakończenie 5 dniowego Turnieju M.P p. Aneta Janczuk Dyrektor MOSIR podziękowała dziewczętom za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu imprezy wręczając im upominki.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obejrzyj film z finałów yes

 

J. Atroszko

Cały artykuł...

Liga Klas VI Szkół Podstawowych

21.10.2013, 20:31 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1121

 

 – 4 spotkania kwiecień-maj 2013


  W lidze klas VI udział wzięły zespoły:3 kętrzyńskie szkoły podstawowe SP-1, SP-4(2), ZSnr1(2) oraz SP- Wilkowo, SP-Barciany (2).

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

J. Atroszko

Cały artykuł...

Konferencja z Minister Sportu i Turystyki w Warszawie - marzec 2013

21.10.2013, 20:28 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1004

 

    Na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Siatkarskie Ośrodki Szkolne – cele i zadania na rok 2013” zorganizowana dla dyrektorów szkół, w których działają Siatkarskie Ośrodki Szkolne. W konferencji udział wzięli Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski, Szef projektu S.O.S. Waldemar Wspaniały oraz Szef Szkolenia S.O.S. Zbigniew Krzyżanowski.
W spotkaniu uczestniczyła Pani Aneta Janczuk Dyrektor MOSiR w Kętrzynie i Pan Dyrektor Jerzy Pruszyński Dyrektor Gimnazjum Nr 2 im. JP II w Kętrzynie.

 


    Poruszone zostały zagadnienia związane z zadaniami szkoleniowymi oraz dotyczące współpracy Polskiego Związku Piłki Siatkowej ze szkołami uczestniczącymi w projekcie. W ocenie Minister Sportu Joanny Muchy jest to bardzo dobrze działający program systemowy mający za zadanie rozwijanie młodzieży uzdolnionej siatkarsko oraz wyrównywanie szans dostępu do profesjonalnego szkolenia w tej dyscyplinie sportu na terenie całego kraju.

J. Atroszko
 

Cały artykuł...

Ferie z S.O.S. styczeń-luty 2013

21.10.2013, 20:27 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1132

 

Ferie z siatkówką- zajęcia sportowo -konsultacyjne dla dziewcząt z kl.VI i I gimnazjum S.O.S odbywały się przez 2 tygodnie ferii zimowych.
Treningi prowadzone były w hali MOSiR.

 

 

 

J. Atroszko
 

Cały artykuł...

S.O.S. w Kętrzyńskiej Dwójce

15.10.2013, 09:30 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1005

 

Cały artykuł...