Rozmowa tygodnia

15.07.2013, 09:12 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 589

 

BO TU MARZENIA SIĘ SPĘŁNIAJĄ

Cały artykuł...

WAKACJE

29.06.2013, 10:45 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 575

 

Czekaliście na ten dzień cały rok! Po wielu miesiącach ciężkiej pracy w końcu możecie odpocząć.

Niestety dla nas to smutna chwila, bo to ostatnie chwile Akademii Młodych Noblistów z Wami. Dziękujemy Wam za te trzy wspaniałe lata, poświęcony przez Was czas, wspólne zajęcia, wycieczki, obozy naukowe, olimpiady, konkursy itp.

Przed Wami kolejny etap edukacji. Korzystając z okazji życzymy Wam sukcesów w wybranych przez Was szkołach i wielu cennych znajomości. Tylko nie zapominajcie o znajomych z Akademii! 

Cały artykuł...

Konkurs na MURAL rozstrzygnięty

27.06.2013, 20:06 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 553

 

      Na konkurs wpłynęło 128 prac w większości uczniów z kętrzyńskich szkół. Murale oceniali studenci Akademii Sztuk Pięknych, dzięki którym można przyznać nagrody i wyróżnienia. Pierwszego miejsca nie przyznano. Drugie miejsce zajął projekt Natalki Rzepkowskiej oraz wyróżniono prace następujących osób: Huberta Rutkowskiego, Łukasza Samotyhy, Małgorzaty Prusaczyk, Emilki Łyszkowskiej, Marcina Brydzińskiego, Karoliny Rzepkowskiej, Piotrka Knodela oraz Adrianny Domańskiej. Malowanie ściany na podstawie projektu uzależnione jest od pozyskanych na ten cel środków. Planujemy by mural powstał w czasie podsumowania konkursu profilaktycznego PAT. Gratuluję wszystkim.

 


                                                                         Katarzyna Bronakowska
 

Cały artykuł...

Konkurs Mam Talent

28.06.2013, 12:32 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 1 | Liczba odwiedzin: 579

 

      Od dawna uczniowie naszej szkoły czekali na dzień, w trakcie którego mogliby zaprezentować swoje talenty. Oczekiwany konkurs odbył się 25 czerwca 2013r.Uczniowie zaprezentowali piosenki, pokazy taneczne, kabarety. Komisja bacznie obserwowała prezentacje uczniów, nagradzając najlepsze nagrodami słodkimi ufundowanymi przez Samorząd Uczniowski oraz pieniężnymi ufundowanymi przez Radę Rodziców. W tym roku I miejsce zdobyli uczniowie klasy IIIc ,którzy zaprezentowali piosenkę i kabaret , drugie- klasa IIIb , trzecie miejsce –klasa IIIa. Konkurs co roku pokazuje, że mamy w naszej szkole wiele ukrytych talentów. Pomiędzy prezentacjami talentów uczniów Samorząd przygotował wiele ciekawych konkurencji o tematyce segregowania odpadów. Chętni gimnazjaliści wzięli udział w biegu w workach, z fantami którymi były plastikowe butelki, gazety, surowe ziemniaki, słoiki itp, które należało posegregować tematycznie. Można było zaobserwować, że uczniowie mają wysoki poziom wiedzy wyniesiony z lekcji tematycznych dotyczących segregowania .Kolejne konkursy dotyczyły dopasowywania znaków graficznych znajdujących się na opakowaniach do ich znaczeń oraz gra planszowa z wiedzy ekologicznej. Zaprezentowano film dotyczący odpowiedniego segregowania odpadów w naszym mieście Kętrzyn. Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki konkursu na najciekawszy plakat o segregowaniu. I miejsce zdobyła Marta Sobczyk z klasy II a, II miejsce-Piotr Domurad z klasy II a oraz III miejsce Dawid Werkowski z tej samej klasy oraz plakat klasowy przygotowany wspólnie przez uczniów klasy Ic. Ta klasa zebrała największą ilość korków plastikowych ok 7500 szt. Wszystkim osobom gratulujemy !!! Dziękujemy za wspaniałą zabawę! Pamiętajcie :”Nie potrzeba talentu , by mądrze segregować odpady”.

 

 

Foto...

Agnieszka Czeszun

Cały artykuł...

Bal klas III - 2013

27.06.2013, 11:04 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 588

 

     Bal rozpoczął się uroczystym, tradycyjnym polonezem. Po tańcu nadszedł czas na część artystyczną i życzenia dla pracowników szkoły. Udział wzięli uczniowie wszystkich klas trzecich. Gwoździem programu był nakręcony przez nas Lip Dub oraz wizyta Obamy (pozwolili nam wykopać drzwi :D). Po wszystkim wróciliśmy do sal na posiłek dając czas na przygotowanie się DJ’om. Rozpoczęła się wielka impreza. Widać było, że przez te 6-7 godzin wszyscy dobrze się bawili. Nikt nie chciał przerywać takiej wspaniałej imprezy lecz wiadomo, wszystko co dobre kończy się szybko (tak jak te 3 lata w szkole ;]).

 

Fotogaleria z balu

          Klasa 3 B
 

Cały artykuł...

LIP DUB KĘTRZYN Obama w Gimnazjum nr 2

26.06.2013, 20:00 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 617

 

 

      LIP DUB jest to rodzaj wideoklipu, w którym występujące osoby poruszają ustami do puszczanej w tle piosenki. Jest to także popularna forma nietypowej prezentacji szkoły. W przygotowaniu LIP DUBA w naszym gimnazjum zaangażowały się wszystkie klasy III z pomocą Pani Katarzyny Bronakowskiej, Pana Jerzego Pruszyńskiego oraz naszych wychowawczyń i rodziców. Mimo, że nagranie zostało zrealizowane jednego dnia, to prace nad scenariuszem trwały już od kilkunastu dni. Dzięki uprzejmości i pomocy wielu osób udało nam się stworzyć nasz własny filmik.

Na długo będziemy pamiętać emocje jakie towarzyszyły nam podczas przygotowań smiley


Aleksandra Kwoczko III B
 

Cały artykuł...

Tytuł Szkoły Młodych Noblistów

26.06.2013, 19:38 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 472

      W dniach 18-19 czerwca 2013 roku odbyła się konferencja podsumowująca projekt "Akademia Młodych Noblistów" pn. "Czy polska szkoła kształci noblistów?"

      Konferencja poświęcona była podsumowaniu efektów projektu Akademia Młodych Noblistów oraz zagadnieniom związanym z oświatą i szkolnictwem wyższym i zawodowym, rynkiem pracy i kompetencjami kluczowymi.

      Naszą szkołę reprezentował dyrektor gimnazjum p. Jerzy Pruszyński oraz opiekun projektu p. Wojciech Krzyżanowski. Na zakończenie konferencji zostały uroczyście wręczone przez władze uczelni TWP WSP im. J. Korczaka w Warszawie certyfikaty z nadaniem tytułu "Szkoły Młodych Noblistów"

Obszerna relacja z konferencji na stronie AMN.

 

Cały artykuł...

Konkurs fizyczny dla klas I

28.06.2013, 12:14 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 438

 

      Dnia 29.05.13r w Gimnazjum nr.2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie odbył się konkurs wiedzy fizycznej dla klas pierwszych.Brały w nim udział pięcioosobowe grupy. Polegał on na sprawdzeniu wiedzy o fizyce.
      Na początku zostały rozdane karty pracy z zadaniami, które trzeba było wypełnić.
Następną konkurencją był bieg w workach. Polegał na dotarciu do stołów z pytaniami. Na zadane pytania trzeba było odpowiedzieć w jak najszybszym czasie i wrócić do swojej drużyny nadal biegnąc w worku.
Ostatnim zadaniem było rozpoznanie pięciu poszczególnych doświadczeń i dopasowanie ich do kart odpowiedzi.
Po wszystkich wykonanych zadaniach została puszczona muzyka, a przewodniczące drużyn liczyły punkty, które zostały zdobyte.
     Całe spotkanie trwało 45 minut. W czasie konkurencji panowała miła atmosfera. Wszyscy dobrze się bawili. Pierwsze miejsce zdobyła klasa I a, drugie I b, trzecie I d oraz czwarte I c. Dla grupy, która zdobyła największa ilość punktów była obiecana ocena. Inne osoby dostały nagrody pocieszenia w postaci słodyczy. Opiekunem projektu była Pani Agnieszka Czeszun.

 


 

Foto...

Agata Rabij ucz. kl.2b

Cały artykuł...

FILHARMONIA

16.06.2013, 22:22 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 525

 

ŚRODA 19.06.2013 Aula 8.00

PORA NA JAZZ

 

Wykonawcy:

 

Nika Lubowicz - wokal
Konrad Zemler - gitara elektryczna
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Marcin Ułanowski - perkusja

 

Słowo:

 

Jarosław Praszczałek
       

Cały artykuł...

Skansen w Szymbarku - 23 maja 2013 r.

02.06.2013, 19:33 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 728

 

To już ostatnia (6) wycieczka edukacyjna w ramach projektu AMN
SKANSEN W SZYMBARKU

Galeria zdjęć p. Agnieszki Czeszun i Izy Nowickiej

Cały artykuł...

KLASÓWKA Z HISTORII OJCZYSTEJ

25.05.2013, 20:51 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 572

                    Uczniowie klasy III a Piotr Sznurkowski i Adam Kuźma pod opieką wychowawczyni reprezentowali naszą szkołę w II REGIONALNYM KONKURSIE HISTORYCZNYM organizowanym przez Gimnazjum w Wilkasach. Konkurs odbył się 17 maja w Gminnym Ośrodku Kultury.

 


 

Cały artykuł...

Festyn Naukowy AMN 2013

22.05.2013, 16:18 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 560

 

      Na festyn wyjechaliśmy o godzinie 8.50. Na miejsce dotarliśmy ok. godz. 11.00. Chwilę potem zaczęła się rejestracja uczestników. Podczas rejestracji otrzymaliśmy różne opaski, które jak później się okazało były symbolami drużyn. Podział na drużyny był przypadkowy. O 11.30 rozpoczął się Festyn Naukowy. O godzinie 11.40 po krótkiej prezentacji projektu przez koordynatora projektu p. Paulinę Kędzierską finaliści konkursu „Kompetencje kluczem do projektu” mieli okazję zaprezentować swoje projekty.  

 

Relacja z festynu na stronie AMN

Cały artykuł...

Konkurs na mural ,,TO MNIE KRĘCI”

12.04.2013, 18:09 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 1 | Liczba odwiedzin: 964

 

      Stowarzyszenie Wspierania Edukacji działające przy Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II zaprasza do udziału w konkursie na mural „To mnie kręci".
Murale - jako prace artystyczne, wykonane zazwyczaj na zewnętrznych ścianach budynków - narodziły się w Meksyku. Od początku powstawały, aby przedstawiać historię kraju, kulturę i wskazywać potrzebę zmian społecznych. Wśród 35 uznanych za najlepsze murale na świecie kilka jest w Polsce.

 

wyk. Zuzanna i Aleksandra Kwoczko
 

Regulamin konkursu:

Cały artykuł...

Filharmonia Narodowa

13.05.2013, 09:44 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 516

 

ŚRODA 15.05 .2013 Aula 8.00
STRUMIENIEM JESTEŚ CZY MORZEM?
- O JANIE SEBASTIANIE BACHU

 

Wykonawcy:

 

Magdalena Rucińska / Liza Wesołowska - sopran
Joanna Okoń - skrzypce
Robert Skiera - fortepian

 

Słowo:


Jarosław Praszczałek
       

 

 

 

Cały artykuł...

PROJEKT „JA W SPOŁECZEŃSTWIE”

09.05.2013, 21:22 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 794

    Uczennice klasy II a - Emilia, Marta i Wioletta zrealizowały projekt gimnazjalny. Dziewczęta zorganizowały konkurs wiedzy o społeczeństwie pod hasłem „Ja w społeczeństwie”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas szóstych ze Szkół Podstawowych nr 1, 3 oraz 4.

 

Cały artykuł...

WARMIŃSKO-MAZURSKI TURNIEJ BRD

07.05.2013, 13:11 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 641


     

     W dniu 26.04.2012 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kętrzynie odbyły się eliminacje powiatowe WARMIŃSKO - MAZURSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM.

      Zespół w skladzie: Monika Kwaśniak z kl. Ib, Hubert Włoch z kl. IIIb, Paweł Kwaśniak z kl. IIIc,  reprezentował naszą szkołę na poziomie gimnazjalnym.

 

 

Foto...

Cały artykuł...

Szóstoklasisto! Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY!

19.04.2013, 13:46 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 3 | Liczba odwiedzin: 700

 

Foto...

Cały artykuł...

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe w roku szkolnym 2012/2013

25.04.2013, 10:54 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 1 | Liczba odwiedzin: 700

 

Wiosna każdego roku to czas olimpiad przedmiotowych. Uczniowie po trzyletnim kursie danego przedmiotu mogą stanąć do rywalizacji o wiedzę z innymi uczniami naszego regionu (województwo warmińsko-mazurskie i podlaskie).


Naszą szkołę reprezentowali:


1. Olimpiada chemiczna – Konrad Bałdyga, Maciej Bućko, Adrianna Góra, Aleksandra Kwoczko, Zuzanna Kwoczko, Hubert Włoch
2. Olimpiada matematyczna – Maciej Bućko, Aleksandra Kwoczko, Katarzyna Pura
3. Olimpiada fizyczna – Maciej Bućko, Katarzyna Pura, Hubert Włoch
4. Olimpiada biologiczna – Aleksandra Kwoczko, Zuzanna Kwoczko, Dawid Srzednicki,
5. Olimpiada geograficzna – Adrianna Góra
6. Olimpiada języka angielskiego – Sebastian Przybyliński
7. Olimpiada historyczna – Sebastian Przybyliński, Kamil Szamrej
 

Cały artykuł...

Nabór elektroniczny - informacje dla uczniów klas III gimnazjum

24.04.2013, 18:10 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 618

Rekrutacja na rok szkolny 2013/2014 prowadzona będzie w formie elektronicznej. Każdy uczeń kończący gimnazjum może zadeklarować chęć kontynuowania nauki w dowolnej ilości oddziałów w każdej z trzech wybranych przez siebie szkół.

 

I ETAP – zakładanie konta w systemie
od 2 kwietnia 2013 r. od godz. 9.00

 

Kandydat do szkoły ponadgimnazjalnej rejestruje się w systemie NABÓR OPTIVUM.
Adres do logowania http://ketrzyn.edu.com.pl

 

II ETAP – wybór oddziałów i szkół
od 2 kwietnia do 21 czerwca 2013 r.

 

Korzystając ze standardowej przeglądarki internetowej kandydat loguje się do systemu http://ketrzyn.edu.com.pl i wybiera trzy szkoły, do których chciałby uczęszczać. Następnie buduje tzw. listę preferencji. Polega to na wyborze w tych szkołach klas, w których chciałby się uczyć. Nie ma ograniczeń w ilości klas tych szkół! Klasa, którą wybierze jako pierwszą na liście, system uzna za najważniejszą dla kandydata, a ostatnią z listy jako klasę, którą jest najmniej zainteresowany. Klasy można układać w kolejności niezależnie od kolejności wybranych wcześniej szkół.
UWAGA! Należy pamiętać, że do zamknięcia rejestracji można zmieniać wybrane szkoły i klasy.

c.d. w całym artykule...

Cały artykuł...

Odnawiamy osiołka

24.04.2013, 12:09 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 630

 

Kolejny raz malowaliśmy osiołka - symbol partnerskiego miasta Wesel, który od 2009 roku stoi przed Centrum Kultury Polsko - Niemieckiej LOŻA.

 

Cały artykuł...

Pokazy bractwa rycerskiego

15.04.2013, 19:58 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 743


    Jak co roku w gościnne mury naszej szkoły przybyła Zaciężna Chorągiew Rycerska „APIS” z Gniewu. Tym razem p. Jacek Ordowski zaproponował naszej młodzieży lekcję o husarii, która była chlubą polskiego oręża.

 


Foto...

Cały artykuł...

Wycieczka do Zespołu Szkół nr 2 im. W. Jagiełły w Mrągowie

17.04.2013, 16:53 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 540

 

        Dnia 10.04.2013r. w ramach projektu Mały Archimedes szesnastu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Zespołu Szkół nr 2 im. W. Jagiełły w Mrągowie pod opieką pani Agnieszki Przybylińskiej oraz pani Agnieszki Czeszun.

 

Foto...

Cały artykuł...

Filharmonia Narodowa

07.04.2013, 20:24 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 601

 

ŚRODA 10.04 .2013 Aula 8.00
MIASTECZKO CUD
TAM, GDZIE BRZMI MUZYKA

 

Wykonawcy:

 

Agnieszka Konarska/Martyna Ciok - wokal
Piotr Ptak - klarnet
Jacek Małachowski - akordeon

 

Słowo:


Jarosław Praszczałek
      

 

 

 

 

       

Cały artykuł...

Wielkanoc

27.03.2013, 18:08 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 522

 


Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych,
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny.
Pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego święconego w gronie najbliższych. 

Cały artykuł...

Konkurs recytatorski

26.03.2013, 11:13 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 817

 

     

   

      Dnia 25 marca w Gimnazjum nr 2 odbyły się eliminacje konkursu recytatorskiego. Nauczyciele poloniści zgłosili najlepszych recytatorów z poszczególnych klas. 24 uczniów zaprezentowało własną interpretację utworów poetyckich.

Komisja w składzie: Katarzyna Bronakowska, Magdalena Pruszyńska, Elżbieta Kimbar wyłoniła laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Miejskim Konkursie Recytatorskim

 

Cały artykuł...

Karnawał dla przedszkolaków

15.03.2013, 13:16 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 540

 

      Dnia 7 lutego koło teatralne PaniKa poszło do przedszkola Malinka, aby zorganizować bal dla przedszkolaków. Specjalnie dla małych przyjaciół przyszykowało bajeczne zabawy i tańce.
      Na początku wszystkie przedszkolaki gorąco powitał czarodziej Norbert, który zapowiedział przybycie wróżek: Ani, Kasi, Oli, Pauliny, Oli i Pauliny. Przedstawił także gościa specjalnego misia Rafała.

 


 

Foto...

Cały artykuł...

KONKURS NA NAJLEPSZY PROJEKT UCZNIOWSKI W RAMACH PROJEKTU AMN W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

14.03.2013, 20:51 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 705

 

W DN. 14 MARCA 2013 R.  W SALI NR 2 ODBYŁA SIĘ PO RAZ TRZECI PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH W RAMACH AKADEMII MŁODYCH NOBLISTÓW.

 

Zespoły projektowe przedstawiły swoje prace konkursowe wg programu poszczególnych laboratoriów: matematyczno-fizycznego, geograficznego, języka angielskiego i ICT wykorzystując różnorodne techniki prezentacji.

 Foto...

 

WYNIKI KONKURSU W II ETAPIE REGIONALNYM:

Cały artykuł...

Olimpiada w AMN

04.03.2013, 19:29 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 759

     

      Olimpiady odbywają się cyklicznie, po jednej w każdym roku szkolnym. Tematem olimpiady w roku szkolnym 2012/2013 pt. "Bądź Eco, czyli Olimpiada z klimatem" jest wiedza o ekologii i ochronie środowiska. Olimpiada odbędzie się 2-etapowo. Pierwszym etapem jest olimpiada na poziomie regionalnym. Etap ten odbędzie się w szkołach uczestniczących w projekcie 6 marca 2013 roku o godz. 12.00.

Materiały do pobrania dotyczące olimpiady:

http://www.akademiamlodychnoblistow.pl/olimpiady-224.html


Gimnazjaliści, którzy najlepiej odpowiedzą na pytania konkursowe, zakwalifikują się do kolejnego etapu olimpiady na poziomie ponadregionalnym, który odbędzie się w szkołach 6 maja 2013 roku.

 

WYNIKI OLIMPIADY:

Do następnego etapu olimpiady na poziomie ponadregionalnym z naszego gimnazjum zakwalifikowała się uczennica:

 

Adrianna Góra z kl. III b


Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie podczas Festynu Naukowego
w dn. 17 maja 2013 r.

 

Wojciech Krzyżanowski
 

Cały artykuł...

Kolejny z „pozytywnie zakręconych”

04.03.2013, 18:22 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 2 | Liczba odwiedzin: 896

                   Zima to na pewno ulubiona pora roku ludzi lubiących wyzwania. Tak niewątpliwie myślą nasze kętrzyńskie morsy. Jednym z nich jest Paweł Mazur z kl. III a.

 

Cały artykuł...

Filharmonia Narodowa

04.03.2013, 10:36 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 623

 

ŚRODA 6.03. 2013 Aula 8.00


KUNSZT DAWNEGO TAŃCA

 

Wykonawcy:

 

Tancerze BALETU DWORSKIEGO 
                           CRACOVIA DANZA

Alicja Petrus /Aleksandra Pawluczuk - taniec

Krzysztof Konefał / Krzysztof Antkowiak - taniec


 Grażyna Piwkowska - klawesyn
 
Maciej Piwkowski – inst. renesansowe dęte
 

Słowo:


Jarosław Praszczałek
      
   

 

 

   

Cały artykuł...

Na kuligu

01.03.2013, 12:01 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 600

 

      Dnia 28 lutego 2013 r. klasa I c i II c naszego gimnazjum zorganizowała kulig w okolicach Kwidy. Była to ostatnia chwila, aby skorzystać z atrakcji zimowych, gdyż wiosna puka już do drzwi. Uczniowie po przejeździe na saneczkach i "śnieżkowej bitwie" odpoczywali przy ognisku, na którym upiekli kiełbaski. Czas szybko minął w miłej atmosferze i trzeba było wracać do Kętrzyna.

Teraz już myślimy o kolejnej wycieczce.

 

Foto...

Joanna Potraffke

Cały artykuł...

Walentynki

22.02.2013, 13:10 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 601

 

Święto Walentykowe zapuściło mocno korzenie w naszej polskiej rzeczywistości. Często nie jest wyraźnym wyznaniem dozgonnej miłości, ale okazaniem sobie sympatii, życzliwości, przyjacielstwa.


W dniach od 6 do 14 lutego trwał konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową. 

 

Foto,,,

Cały artykuł...

Koncert Filharmonii Narodowej

12.02.2013, 08:12 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 522

 

ŚRODA 13.02.2013 Aula 8.00


ŚLADAMI TRUBADURÓW

 

Wykonawcy:

Kwartet wokalny IL CANTO MINORE

Wanda LADDY - sopran
Marta LAWRENCE - alt
Sławomir ŁOBASZEWSKI - tenor
Michał STRASZEWSKI - bas

Słowo:
Jarosław Praszczałek

 

FOTO...


        
       

Cały artykuł...

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH!

24.01.2013, 17:15 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1140

                  Trwają ferie zimowe, ale czas na podsumowanie I semestru roku szkolnego 2012/2013.


                    Klasy, które uzyskały najwyższą średnią w nauce to:


                                                            Klasa IA „ W kręgu kultury”
                                                            Klasa III B „Młody przedsiębiorca”
                                                            Klasa III A „Humanista”

 

                  Najwyższą frekwencją w szkole może pochwalić się klasa II A „Humanista”


         Rada Szkoły i Stowarzyszenie Wspierania Edukacji „ABAKUS” ufundowały stypendia dla gimnazjalistów z najwyższą średnią w nauce. Otrzymali je:


ALEKSANDRA KWOCZKO z kl. III b
ZUZANNA KWOCZKO z kl. III b
MACIEJ BUĆKO z kl. III b
MARTA SOBCZYK z kl. II a
ANNA JADCZAK z kl. I a
PAULINA GARBACIK z kl. I a

 

 


 

Cały artykuł...

TYDZIEŃ KOLORÓW

04.01.2013, 13:51 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1660

 

W tym roku hasło tygodnia brzmi:

…UŚMIECH…ENERGIA, PRZEMIANY…

Autor projektu: Grzegorz Pleszyński 
Koordynator akcji w Kętrzynie: Katarzyna BronakowskaPrzypominamy:
Poniedziałek - zielony
Wtorek - czerwony
Środa - żółty
Czwartek - niebieski
Piątek - biały


Finał konkursu  - wyróżniające się klasy (1 klasa z każdej szkoły)  wezmą udział w konkursie z nagrodami.

ZapraszamKoordynator
Katarzyna Bronakowska

 

 

 

 

      Dnia 14 stycznia 2013 roku w gimnazjum nr 2 im Jana Pawła II odbył się pierwszy dzień tygodnia kolorów. Wszyscy uczniowie ubrali się na zielono. Zadaniem młodzieży było dostarczenie najładniejszego zdjęcia uśmiechu ucznia. Na czwartej przerwie odbyło się ogłoszenie wyników.
I miejsce zdobyła klasa IIIc, II miejsce klasa III a i III miejsce klasa IIb. 

Anna Świdwa

 

Klasa III C

 

Foto...

 

Barwa zielona (zieleń) – jedna z barw podstawowych, jest barwą powszechnie spotykaną w naturze. Rośliny są zielone, ponieważ zawierają chlorofil. Ten kolor uzyskuje się z żółtego i niebieskiego.

Zieleń kojarzy się z przede wszystkim z życiem, harmonią, naturą i bliskim kontaktem z nią. Stanowi kolor uzdrowienia, nadziei i wolności. 

 

WŁADYSŁAW BRONIEWSKI

Ja nie chcę wiele:
Ciebie i zieleń,
i żeby wiatr kołysał
gałęzie drzew,
żebym wiersze pisał
o tym, że…
ja nie chcę wiele,
ale nie mniej niż wszystko:
Ciebie i zieleń
i żeby listkom
akacji było wietrznie,
i żeby sercu – bezpiecznie,
i żeby kot się bawił firanką
jak umie...
żeby siedzieć na jerozolimskim ganku
i nic nie rozumieć.
ja nie chce wiele:
Ciebie i zieleń…

 

Magda Pruszyńska

 

Kolor czerwony jest pobudzający, dzisiejszym zadaniem było napisanie kawału o szkole. Najciekawsze prace były czytane podczas długiej przerwy w auli. Okazało się, że mamy bardzo kreatywnych uczniów. Żarty śmieszyły wszystkich. Najlepsze okazały się "suchary" klasy IIb, to one zajęły I miejsce i zgarnęły aż 4 punkty! Krótkie kawały o nauczycielach śmieszyły wszystkich :)

Sandra Chopiak

 

Foto...

 

Czerwień,
najgorętsza ze wszystkich barw, od najdawniejszych czasów była kolorem życia i skrajnych uczuć. Często jest uznawana za "kolor kolorów"w niektórych językach jest synonimem słowa "kolorowy", zaś w innych słowa "piękny". Ma setki znaczeń, z których wiele jest sprzecznych, zaś żadne nie jest uniwersalne.

 

Muzyka: Alfred Schütz (1910-1999)
Słowa: Feliks Konarski (1907-1991)

 

"...Czerwone maki na Monte Cassino
Zamiast rosy piły polską krew.
Po tych makach szedł żołnierz i ginął,
Lecz od śmierci silniejszy był gniew.
Przejdą lata i wieki przeminą.
Pozostaną ślady dawnych dni
I wszystkie maki na Monte Cassino
Czerwieńsze będą, bo z polskiej wzrosną krwi..."

 

Magda Pruszyńska

 

 

 

 


 

 

Foto...

 

Środa - dzień żółty był najweselszym dniem w naszej szkole. Mimo tego, że za oknem zimno i leży śnieg, wszyscy byli "słoneczkami". Zadanie w tym dniu polegało na przygotowaniu ciekawej fryzury. Po korytarzu chodziła m.in. owieczka, plaża i choinka.

Konkurs na najciekawszą fryzurę roztrzygnięty:

I m-ce - 3 a

II m-ce - 3 b i 2 a

III m-ce - 1 c i 2 b

Sandra Chopiak

 

Żółty (żółć)
barwa podstawowa, na kole barw dopełnia barwę niebieską.
Żółty może być tonem ciepłym lub zimnym.
• kolor ciepły, kolor o odcieniu lekko czerwonawym, nazywamy żółtym słonecznym
• barwa zimna to ton o odcieniu lekko zielonkawym nazywanym często żółtym cytrynowym

 

PIOTR SZCZEPANIK


"Czy znasz morza brzeg, 
Bez poszumu fal? 
Czy znasz rzeki nurt, 
Co nie płynie w dal? 
Czy znasz? Jeśli nie, 
To dlaczego chcesz zatrzymać 
Prąd rzek, szum fal 
Twoje łzy, mój płacz..." 


Magda Pruszyńska
 

 

Dnia 17 stycznia 2013 roku w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II odbył się czwarty dzień tygodnia kolorów - niebieski. Uczniowie ubrani byli na niebiesko. Zadaniem w tym dniu było odgadnięcie imion nauczycieli na fotografiach z ich dzieciństwa i przyniesienie lalki o wyglądzie wychowawcy.
Największym problemem okazało się odgadnięcie zdjęcia p. Iwony Machwic.


Wynikiem tego zadania:


I m-ce – III B 16/17
II m-ce – II E 14/17
III m-ce – III D, I A 13/17


W konkursie na lalkę wychowawcy wzięło udział 9 klas.


I m-ce – III A
II m-ce – II A, II B
III m-ce – I B, I D, II C, III B, III C, III D

 

Huber Włoch
 


 

 

 

 

 

Foto...

 

NIEBIESKI
Piękno i spokój błękitu

 

Niebieski jest najzimniejszą z barw. Kojarzy się z otwartą przestrzenią, wodą, morzem, niebem. W starożytnej Grecji i Rzymie był symbolem najwyższych bóstw - Zeusa i Jupitera. W starożytnym Egipcie lapis lazuli (kamień o głębokim niebieskim kolorze) symbolizował niebo.

 

Powiedzenia związane z kolorem niebieskim


• to feel blue (być smutnym)
• once in a blue moon (bardzo rzadko; raz na ruski rok)
• out of the blue (ni stąd, ni zowąd; spoza rzeczywistości)
błękitna krew
• myśleć o niebieskich migdałach
niebieski ptak

 

Magda Pruszyńska 

 

 

Dzień biały - ostatni dzień naszego ulubionego tygodnia w ciągu roku szkolnego. Wszyscy wyglądali jak to Pani Katarzyna Bronakowska powiedziała – jak „aniołki”. Zadaniem na dzisiaj było przebranie się za sławną osobę. Konkurencję wygrała klasa IIIb i IIIc, natomiast na drugim miejscu IIb i IIIa, reszta osób zajęły 3 miejsca. Stroje były ciekawe i fascynujące.


Najwyżej w tabeli znalazła się klasa IIIb i to ona odebrała główną nagrodę - film w kinie. Na drugim miejscu w tabeli jest klasa IIIa a trzecie miejsce IIb.

Dziękujemy za świetną zabawę i gratulujemy wszystkim smiley

Sandra Chopiak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                     

 

 

                 Klasa III b                                                                                        Klasa III c

Foto...

 

 

Finał konkursu odbył się w kinie. Katarzyna Bronakowska - koordynator projektu "Tydzi Kolorów" nagrodziła osoby za najciekawsze stroje oraz klasy, które reprezentowały szkoły: SP3, SP4, ZS nr1 z oddz.integracyjnymi, SP z Biedaszek oraz Gimnazjum nr 2. Nagrodą był także film pt. "Śnieżka".

 

 

Foto...

 

Fotorelacje z Tygodnia Kolorów - Monika Warno

 

 

 

 

 

 

 

Cały artykuł...

„Deutsch Wagen Tour”

10.01.2013, 10:00 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 611

 

     

 

   „HERZLICH WILKOMMEN!!!”. Tymi słowami powitaliśmy ostatnio w naszym gimnazjum panią Magdę, lektorkę projektu „Deutsch Wagen Tour”. Uczniowie klasy I a oraz II a mieli okazję wziąć udział w nauce języka niemieckiego poprzez zabawę. Lektorkę zaprosiła i zajęcia zorganizowała pani Dorota Snarska. Uczniowie naszej szkoły przygotowali z tej okazji całe mnóstwo wspaniałych plakatów, które posłużyły do dekoracji auli i dały wyraz naszym zainteresowaniom krajami niemieckojęzycznymi i językiem niemieckim.  

 

 

 Foto...

Cały artykuł...

Koncert Filharmonii

07.01.2013, 12:13 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 638

 

  FILHARMONIA

ŚRODA 09.01 .2012 Aula 8.00


NIC DWA RAZY SIĘ NIE ZDARZA…


- PROGRAM POETYCKO-MUZYCZNY

 

Wykonawcy:

 

Cezary Nowak - aktor
Agnieszka Karwowska/Mariusz Moćko - flet 
Marta Guzik - fortepian

 

Słowo:


Jarosław Praszczałek

 

Cały artykuł...

Boże Narodzenie

20.12.2012, 11:54 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 620

 

 

 

Przeżywamy dziś na nowo tajemnicę
Bożego Narodzenia: również dla ludzi
naszego czasu rodzi się to Dziecię,
niosące światu zbawienie,
a wszystkim ludziom radość i pokój.
Wzruszeni stajemy przed szopką,
aby wraz z Maryją spotkać
Oczekiwanego przez narody,
Odkupiciela człowieka.

 

(Jan Paweł II, Urbi et Orbi)

 

 

 

 

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego życzenia wielu dobrych, dzielonych z najbliższymi, chwil radości, pokoju i wzruszenia, nie tylko w świątecznym czasie, ale i każdego dnia nowego - 2013 - roku

z bożonarodzeniowym pozdrowieniem składa wszystkim pracownikom, rodzicom i młodzieży

Dyrekcja Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II

 

Cały artykuł...

Finał Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego 2012 - Mały Archimedes

20.12.2012, 13:14 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 741

 

      W dniach 7-8 grudnia 2012r w Augustowskim Centrum Edukacyjnym odbył się finał II edycji w ramach projektu ,,Mały Archimedes’’. Łącznie wzięło w nim udział 90 uczniów z 30 szkół. Nasze gimnazjum reprezentowali: Maciej Bućko, Aleksandra Kwoczko i Zuzanna Kwoczko, którzy zostali laureatami w etapie szkolnym. Naszą opiekunką była p. Agnieszka Czeszun.

 

Foto...

Cały artykuł...

JESTEM PRZECIW - Przegląd filmów i spektakli teatralnych

12.12.2012, 18:07 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 1 | Liczba odwiedzin: 2381

 

      Dnia 7 grudnia odbył się finał przeglądu filmów i spektakli teatralnych pt. „Jestem przeciw” i projektu „ZAPATKA”. Wzięli w nim udział uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi oraz z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II.
      Wszyscy zebrali się w auli o godzinie 9.00. Pani Katarzyna Bronakowska - koordynator projektu serdecznie powitała gości, jurorów i zaproszone klasy. Pierwszy wystąpił zespół teatralny PaniKa z Gimnazjum nr 2 ze spektaklem pt. „Zwierciadło”.

 

 

Foto...
 

Cały artykuł...

Zapasy w gimnazjum - ostatnie wydarzenia

05.12.2012, 15:33 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1110

 

      W dniach 02-03.11.2012r. odbył się w Olsztynie MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MŁODZIKÓW O PUCHAR „WARMII I MAZUR”. Nasz klub UKS „OLIMP” Kętrzyn reprezentowało trzech zawodników: Deptuła Hubert, Kopeć Hubert i Zwada Patryk. W turnieju brało udział 32 kluby z całej Polski, nasi zawodnicy po dobrych ale ciężkich walkach zajęli trzecie miejsca, otrzymując brązowe medale. 

 

Foto...

Cały artykuł...

Koncert Filharmonii

03.12.2012, 11:18 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 611

 

FILHARMONIA

ŚRODA 05.12.2012 Aula 8.00


TAJEMNICE KAMERALISTYKI
KWARTET FORTEPIANOWY

 

Wykonawcy:

 

Mateusz Zaziębło - skrzypce
Adam Dębski - altówka 
Adam Misiak - wiolonczela
Tomasz Pawłowski - fortepian


Słowo:


Jarosław Praszczałek

 

 

 


 

Cały artykuł...

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA i ANDRZEJKOWY TUNEL WRÓŻB

07.12.2012, 12:15 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 835

      W czwartek 29 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili tańcząc w rytm ulubionych piosenek polskich, angielskich i koreańskich. Hitem była piosenka Gangnam Style. Pomimo, że dyskoteka odbyła się w sali 54 to miejsca nie brakowało. Salę tuż przed dyskoteką przygotował samorząd uczniowski przy pomocy pani Agnieszki Czeszun i pani Sylwi Oleksiak. Za muzykę i kolorowe światełka byli odpowiedzialni nasi koledzy Michał Piątkowski i Radek Maksim. 

 

 

Foto...

Cały artykuł...

Tesco dla Szkół - Zdrowo Najedzeni

21.11.2012, 20:20 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 4 | Liczba odwiedzin: 1222

 

O konkursie:


      Tesco dla Szkół – „Zdrowo Najedzeni” to filmowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którego tematem jest zdrowe i racjonalne odżywianie. Biorąc udział w konkursie Ty i Twoja szkoła możecie wygrać fantastyczne nagrody, ufundowane przez firmę Tesco Polska!

Konkurs Tesco dla Szkół - „Zdrowo Najedzeni” to połączenie sztuki filmowania z lekcją o zasadach zdrowego odżywiania i świadomego wybierania produktów.  

 

 

 

Zagłosuj yes

 

Uczniowie z kl. III c biorą udział w konkursie.

 

Prosimy o codzienne głosowanie. Rejestracja jest prosta i nie zajmuje dużo czasu. Będziemy bardzo wdzięczni za każdy oddany na nas głos smiley

Cały artykuł...

V Memoriał Marty Komor Kętrzyn

21.11.2012, 15:32 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 1 | Liczba odwiedzin: 1209

 

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1. Organizatorzy:

    UKS Olimp Kętrzyn Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie, MOSIR w Kętrzynie, Urząd Miasta w Kętrzynie.
 
Cały artykuł...

7. miejsce Mateusza - prostujemy 6. lokata:)

18.11.2012, 19:18 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 591

            W piątek 16 XI 2012r. w Centrum Konferencyjnym Karwan w Malborku odbył się finał konkursu historycznego z wiedzy o Zakonie Krzyżackim w Prusach. Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie gmin „POLSKIE ZAMKI GOTYCKIE” oraz Muzeum Zamkowe w Malborku. Udział wzięli uczniowie z 17 gmin należących do Stowarzyszenia.

      Nasze miasto reprezentował MATEUSZ GŁOWACKI z kl. II a, zdobywca I miejsca w miejskim etapie konkursu.

 

Cały artykuł...

Narodowe Święto Niepodległości

14.11.2012, 16:40 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1156

                9 listopada 2012 roku był w naszej szkole dniem szczególnym. Uczniowie oraz chór szkolny przygotowali i zaprezentowali okolicznościowy apel poświęcony 94. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cały artykuł...

Mazurskie Morcinki

06.11.2012, 10:40 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 598

 

Cały artykuł...

Wycieczka edukacyjna Supraśl - Kruszyniany w ramach projektu AMN

14.11.2012, 19:19 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1581

 

     

      8 listopada 2012 roku uczestnicy projektu Akademii Młodych Noblistów wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Supraśla - Kruszynian. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie muzeum ikon. Jest ono położone na terenie prawosławnego monasteru Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Supraślu. W muzeum oglądaliśmy m.in. ikony przedstawiające Chrystusa, Matkę Boską oraz ikony związane z 12 najważniejszymi świętami cerkiewnymi. Niektóre ikony pochodziły z XVIII wieku.

Cały artykuł...

FILHARMONIA

06.11.2012, 10:58 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 571

 

ŚRODA 07.11.2012 Aula 8.00

 

PRZEBOJE TEATRU MUZYCZNEGO 

 

 

 

                    Wykonawcy:

                    Karolina BARYGA - sopran
                    Artur ROŻEK - baryton
                    Adam SYCHOWSKI/
                    Anna HAJDUK - fortepian

 

                    Słowo:

                    Jarosław Praszczałek

 

 


                           

Cały artykuł...

Zapasy w szkole - ostatnie wydarzenia

31.10.2012, 15:34 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1261

     

 

      W dniach 29-30.09.2012r. w Koronowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Regionu „D”. Nasz Klub UKS ”OLIMP” Kętrzyn reprezentowało pięciu zawodników: Sebastian Kowalewski, Hubert Deptuła, Hubert Kopeć, Patryk Zwada, Jakub Budzyński. W turnieju wzięło udział ponad 270 zawodników. Nasi zawodnicy H. Kopeć, H. Deptuła, S. Kowalewski i P. Zwada przegrali walki o brązowe medale po ciężkich zmaganiach, zajmując tym samym piąte miejsca. 

 

 

 

Cały artykuł...

Plan filmowy PAPUSZA

23.10.2012, 14:53 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1402

KOŁO TEATRALNE NA PLANIE FILMU ,,PAPUSZA”

 

      18 października 2012 roku o godz. 8:00 zespół teatralny „PaniKa” w składzie: Kamila, Kasia, Ola, Paulina, Rafał, Norbert, Ania i Paulina pod opieką p. Katarzyny Bronakowskiej wyjechał w okolice Ornety na plan filmowy. Powstaje tam film „Papusza” w reżyserii Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze. Jak doszło do naszego wyjazdu? W naszym gimnazjum odbywają się projekcje polskich filmów w ramach projektu „Polska Światłoczuła”. Jednym z goszczących u nas filmowców był operator i reżyser Wojciech Staroń. Przyjechał z bohaterką swojego filmu kilkunastoletnią Marcią i zawiązała się nić przyjaźni między gośćmi i panią Bronakowską oraz nami - kółkowiczami. W. Staroń zaprosił nasz zespół na plan i tak znaleźliśmy się pod Ornetą. Początkowo mieliśmy tylko obserwować kręcenie zdjęć, ale przesympatyczny pan Wojtek sprawił, że zagraliśmy w nim jako statyści!

 

FOTORELACJA...

Cały artykuł...

Święto Szkoły

23.10.2012, 08:25 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 645

     

      We wtorek 16 października 2012 roku w Gimnazjum nr 2 obchodziliśmy Święto Szkoły, które nierozerwalnie wiąże się z Dniem Papieskim, czyli rocznicą Pontyfikatu Jana Pawła II – naszego patrona.

    Uroczystości rozpoczęły się w kościele p.w. św. Katarzyny mszą świętą, w której wzięli udział nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły. Po mszy wszyscy jej uczestnicy przeszli pod obelisk Jana Pawła II, gdzie delegacje klas złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Następnie cała społeczność szkolna udała się do auli. Tam pierwszoklasiści poprzez uroczyste ślubowanie zostali włączeni do grona uczniów naszego gimnazjum. W auli zebrani obejrzeli program artystyczny poświęcony Janowi Pawłowi II i jego nauczaniu o rodzinie.

 

Foto...
 

Cały artykuł...

XIV Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Pool Bilard

21.10.2012, 13:41 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1221

 

     

 

      W dniach od 5 do 7 października 2012 roku w Kieleckim Centrum Kultury odbywały się XIV Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Pool Bilard. Właśnie tu najlepsi zawodnicy z całej Polski spotkali się, aby zawalczyć o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Spośród wielu zawodników z Kętrzyna, trener sekcji bilardowej wybrał tylko jednego juniora, który reprezentował nasze miasto, Dawida Tonojana. Jak się później okazało ten wybór, to „strzał w dziesiątkę”. Zawodnik UKS Delta Kętrzyn w bardzo ładnym stylu pokonał swoich rywali.

 

 

Cały artykuł...

Wycieczka w ramach wymiany polsko - niemieckiej

09.10.2012, 20:36 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1419

      W ramach wycieczki powiązanej z wymianą polsko – niemiecką dnia 19 września 2012 roku wybraliśmy się na sześciodniową wycieczkę w góry Kraków – Zakopane.
      Towarzyszyło nam troje nauczycieli: pani Barbara Szymańska, pani Katarzyna Bronakowska oraz pan Grzegorz Chomontowski. W hotelu Kolna w Krakowie spędziliśmy trzy noce. Do naszej dyspozycji mieliśmy basen, siłownię oraz halę sportową, wszystko to mieściło się na terenie tego pięknego ośrodka. Pokoje, które otrzymaliśmy, były komfortowe. Również miejsca, w których można było posiedzieć i spokojnie porozmawiać były świetnym pomysłem. Drugiego i trzeciego dnia zwiedzaliśmy Kraków. Tam wcieliliśmy się w rolę przewodników. Jedni z nas przygotowali wersję polskojęzyczną dla naszej grupy i opiekunów, a inni mieli za zadanie przedstawić to w języku angielskim dla naszych kolegów z Niemiec. 

 

 

Foto...

 

 

Cały artykuł...

FILHARMONIA NARODOWA

02.10.2012, 20:19 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 774

 

CO SŁYCHAĆ W MUZYCE
XX WIEKU

 

ŚRODA 03.10.2012 Aula 8.00

 

Wykonawcy:


 Zespół CUP OF TIME
 Ryszard Borkowski - flet
 Agnieszka Cypryk - skrzypce
 Rafał Grząka - akordeon
 Krzysztof Lenczowski - wiolonczela

 

Słowo: Jarosław Praszczałek
           

Cały artykuł...

Rok szkolny 2012/2013 z Akademią Młodych Noblistów

21.09.2012, 08:21 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1376

 

 

 

Przed Wami ostatni wspólny rok w ramach Akademii Młodych Noblistów. Co Was jeszcze czeka?

- 3 Wycieczki
- Festyn Naukowy
- Olimpiada z wiedzy ekologicznej
- III edycja konkursów "Czas rozwinąć skrzydła" oraz "Kompetencje kluczem do projektu"
- Laboratoria i pogotowia

 

 

 

"Nikomu z nas życie, zdaje się, bardzo łatwo nie idzie, ale cóż robić, trzeba mieć odwagę i głównie wiarę w siebie, w to, że się jest do czegoś zdolnym i że do tego czegoś dojść potrzeba. A czasem wszystko się pokieruje dobrze, wtedy kiedy najmniej się człowiek tego spodziewa."

Maria Skłodowska-Curie 

 

26 września 2012 r. - WYCIECZKA DO OLSZTYNA

10 OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI

Cały artykuł...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

06.09.2012, 20:13 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 797

 

 

Zdjęcia z uroczystości

Cały artykuł...

Wakacyjne sukcesy rolkarzy kętrzyńskiego Blue Bear Team - Kunszt i pasja

21.09.2012, 13:03 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1658

 

BlueBear Szkoła jazdy na rolkach z Kętrzyna po raz kolejny intensywnie spędza wakacje. Pisaliśmy już nie raz o pasjonatach freestyle slalomu na rolkach. Nastolatkowie z kętrzyńskiej Dwójki, gimnazjum rozwijającego kreatywną młodzież, rozpoczęli wakacje od udziału w międzynarodowych zawodach Battle Warsaw 2012. Po udanych występach na prestiżowych zawodach w Paryżu i sukcesach na ogólnopolskich zawodach Freestyle Slalom Kętrzyn do rywalizacji w Bitwie Warszawskiej stanęli z BlueBear: Michał Misha Sulinowski, Dawid Jawor Jaworski, Grzegorz Maraszkiewicz, Czarek Kulbacki, Krzysztof Zyborowicz, Bartek Pryszczepko, Sebastian Giedziun i oczywiście nasz rodzynek Martyna Maksim.

Cały artykuł...

Obóz naukowy w Wigierskim Parku Narodowym - Mały Archimedes

21.09.2012, 13:53 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 958

 

     

 

       W dniach 13-18 sierpnia 2012 roku w ramach projektu „Mały Archimedes” uczestniczyłem razem z Anią Świdwa w obozie naukowym zorganizowanym w Wigierskim Parku Narodowym (WPN).
 Gdy dojechaliśmy na miejsce, wychowawczynie przydzieliły nam pokoje w hotelu „Holiday” w Starym Folwarku niedaleko Suwałk. Okazało się , że na 27 dziewczyn jest tylko 3 chłopaków. Można by powiedzieć, że to „niebiański obóz” dla chłopaków. Wieczorem odbyły się nasze pierwsze zajęcia integracyjne. Aby się poznać, mieliśmy za zadanie dobrać się w pary i tak pytać, by dowiedzieć się jak najwięcej o drugiej osobie. Następnie prezentowaliśmy swoją wiedzę o kolegach.

 

Foto...
 

Cały artykuł...

Obóz naukowy w Białymstoku - Supraślu - Mały Archimedes

12.09.2012, 15:54 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1114

      W dniach 6-11 sierpnia 2012, w Supraślu odbył się obóz naukowy z projektu Mały Archimedes. Autobus na miejsce wyruszył z Kętrzyna o godzinie 7.00 i na miejsce dotarł około 15.00.
      Pierwszego dnia, gdy dotarliśmy na miejsce, zostaliśmy przydzieleni do pokoi w hotelu “Knieja”, następnie po rozpakowaniu bagaży mieliśmy zajęcia integracyjne, na których zostaliśmy zapoznani z regulaminem obozu, podzieleni na grupy, w których przez następne dni mieliśmy zajęcia, oraz zapoznawaliśmy się nawzajem. Po kolacji mieliśmy mieć kontynuację zajęć, ale zaczęła się burza, więc nie mogliśmy wyjść na dwór. Zajęcia w hotelu też nie wchodziły w grę, ponieważ w całym Supraślu nie było prądu.
 

 

 

Relacja foto z pobytu

Cały artykuł...

Obóz naukowy w Turawie z Akademii Młodych Noblistów

11.09.2012, 13:08 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1271

       W dniach 21 – 26 sierpnia 2012r. odbył się XI obóz naukowy w Turawie koło Opola. Zbiórka ustalona była na godzinę 3.15 przy szkole. Podroż przebiegła bezproblemowo i mimo, że musieliśmy wstać wcześnie nikomu nie chciało się spać.
      W Turawie byliśmy o 13.00, czyli godzinę przed ustalonym czasem. Gdy część grupy z poprzedniego turnusu odjechała, rozpoczął się przydział pokoi.
O godzinie 17.00 poszliśmy na obiadokolację, po której poznaliśmy opiekunów i zostaliśmy do nich przydzieleni. Następnie udaliśmy się na spacer szlakiem jezior turawskich. Po powrocie do ośrodka mieliśmy czas wolny do godziny 22.00, a o 23.00 rozpoczynała się cisza nocna. Już podczas tych pierwszych godzin razem mieliśmy okazję zapoznać się z uczestnikami z Ornety.
 

 

Foto...

Cały artykuł...

Białka Tatrzańska

06.09.2012, 11:57 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 1593

 

        Anna Polito, Agnieszka Kosiorek, Magdalena Borkowska, Anna Świdwa i Katarzyna Kopryk uczestniczyły latem w dwutygodniowej Zielonej Szkole w Białce Tatrzańskiej. Była to nagroda za zajęcie V miejsca w woj. warmińsko-mazurskim w konkursie pt. „Ogień w lesie a przyroda – świadomi zagrożenia – co możemy zrobić”. Uczennice są bardzo zadowolone z kolonii, codziennie doświadczały przeróżnych atrakcji. Wychowawcy zafundowali im dużo pieszych wycieczek po górach, m.in. na Kotelnicę, Litwinkę oraz Sarnią Skałę. Dziewczyny odwiedziły Zakopane, a także Bukowinę Tatrzańską. Miały też oczywiście czas na odpoczynek, niemal codziennie opalały się nad pobliską rzeką, a słońca nie brakowało. Wszystkie mile wspominają pobyt w górach i zachęcają do brania udziału w tego typu konkursach :)

 

Galeria zdjęć

Zespół projektowy: uczennice z kl. III c 

Cały artykuł...