Komentarze

Działalność koła w roku szkolnym 2016/17

WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

 

     Za nami kolejna edycja Wielkanocnej Zbiórki Żywności, której organizatorem były Banki Żywności.
W ramach akcji każdy mógł kupić i przekazać wybrane produkty spożywcze na rzecz osób najbardziej potrzebujących.
     Tradycyjnie już, do zbiórki przyłączyła się młodzież z Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II. Zbiórka została przeprowadzona w miniony weekend. W dniach 31 marca - 1 kwietnia w 11 kętrzyńskich sklepach 79 Uczniów z naszej szkoły zbierało żywność. Celem zbiórki było dotarcie z pomocą żywnościową do jak największej liczy osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie oraz zapewnienie Im godnych Świąt Wielkanocnych.    Foto...GIMNAZJALIŚCI !!! SERDECZNE DZIĘKI!!!Marta Martynajtis
 

 

ELIMINACJE DO KONKURSU OŚMIU WSPANIAŁYCH

 

      Konkurs ogłoszony został w lutym przez Fundację „Świat na Tak”. 7 marca Lokalny Komitet Organizacyjny przeprowadził rozmowy z kandydatami, którzy swoją codzienną pracą na rzecz drugiego człowieka zasłużyli na wyróżnienie. Lokalna edycja konkursu jest objęta patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn. Organizatorem jest Klub Integracji Społecznej – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętrzynie.

 

 

    Wśród kandydatów na miano wspaniałych są cztery osoby z naszej szkoły: Emilia Jankowska kl. IIA, Natalia Ćwiklińska kl. IIB, Amelia Mikołajczyk kl. IIB, Kamila Pietuszyńska kl. IIIC.

 

 

Serdecznie kibicujemy dziewczynom, z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników, o których oczywiście poinformujemy.Marta Martynajtis

 

 

WOLONTARIUSZE ZNOWU W AKCJI

 

W niedzielę 5 marca 2017r. na Hali Mistrzów odbył się kolejny Festyn Sportowy dla Najmłodszych. Okazją do sportowych zabaw były obchody ŚWIATOWEGO DNIA OLIMPIJCZYKA.

         Pani Małgosi i panu Michałowi Łastowskim i pani Ani Przybyłowskiej w przygotowaniu i prowadzeniu zawodów ponownie pomogli wolontariusze z Dwójki, czyli Martyna R, Klaudia, Sandra i Łukasz z kl. 2a SG, Amelka i Łukasz kl. 1b SG oraz uczniowie z kl. 1a SG- Ala, Kinga, Julka, Ola, Paulina, Patrycja, Kacper Ł., Patryk B. i Mateusz.

 

 

      Mali kętrzyniacy bawili się super! Z wymalowanymi przez nasze gimnazjalistki buźkami świetnie trafiali do celu, biegali slalomem, utrzymywali równowagę na ławeczce, toczyli piłką itp.

             Nasi uczniowie zostali poinstruowani przez p. Michała, na czym polegają poszczególne konkurencje i jak oceniać małych sportowców. Z powierzonych zadań wywiązali się świetnie.
Wszyscy uczestnicy przeszli cały sportowy tor. Potem były pląsy i zabawy z kolorowymi chustami. Na zakończenie festynu każde dziecko otrzymało medal i pamiątkowy dyplom.

Zadowoleni ze wspólnej sportowej zabawy byli wszyscy!

 

FOTORELACJA
 

E. Jadczak


 

Z SIATKĄ PO  MIŁOSIERDZIE

 

      Wokół nas mnóstwo jest ludzi w trudnej sytuacji, ubogich, chorych, samotnych. Mamy wiele możliwości aby Im pomóc.Tym razem Uczniowie, pracownicy naszej szkoły zdecydowali o włączeniu się w dobroczynną akcję „SIATKI MIŁOSIERDZIA”. Torba charytatywna rozdawana przez Caritas to prosty sposób na to, żeby pomóc komuś w zorganizowaniu pięknych świąt. Do 40 siatek włożyliśmy to, co potrzebne – nie tylko na świątecznym stole, żywność, środki czystości i higieny osobistej. Wypełnione siatki przekazaliśmy do kancelarii Kościoła Świętej Katarzyny w Kętrzynie.

 

 

Wszystkim darczyńcom - serdeczne dzięki!!!

Marta Martynajtis
 

Wolontariusze dla Najmłodszych

 

            Już po raz drugi na Hali Mistrzów odbył się Mikołajkowy Festyn Sportowy. W niedzielne przedpołudnie 4 grudnia dziewczynki i chłopcy w wieku od 3 do 7 lat brali udział w różnych konkurencjach sportowych.

        Pani Małgosi i panu Michałowi Łastowskim w przygotowaniu i prowadzeniu zawodów ponownie pomogli wolontariusze z Dwójki, czyli dziewczęta z klasy 2a SG- Martyna O., Michalina i Martyna R. oraz uczniowie z kl. 1a SG- Ala, Klaudia, Paulina, Patrycja, Michelle, Zuzia, Kacper Ł., Patryk B., Patryk G. i Mateusz. 

 

 

         Mali kętrzyniacy bawili się super! Z wymalowanymi przez nasze gimnazjalistki buźkami świetnie trafiali do celu, biegali slalomem i przez płotki, utrzymywali równowagę na ławeczce, toczyli piłką, chodzili jak raki i skakali żabką.
Nasi uczniowie zostali poinstruowani przez p. Michała, na czym polegają poszczególne konkurencje i jak oceniać małych sportowców. Poszczególne zadania zaprezentował Mateusz Pająk. Dużo emocji wśród maluchów wzbudzały rysunki i podpisy, czyli zaliczenia stawiane na kartach startowych. Szczególny posłuch mieli chłopcy z 1a, którzy po męsku tłumaczyli zadania i pomagali maluchom.

 

     Wszyscy uczestnicy szybko przeszli cały sportowy tor. Potem były pląsy i zabawy z kolorowymi chustami. Na zakończenie festynu każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominki od Mikołaja.

     Konkurencje na wesoło dla ponad 40 małych sportowców zostały świetnie przygotowane, maluchy radziły sobie doskonale, a wolontariusze spisali się na medal. Od organizatorów- p. Małgosi i p. Michała otrzymali imienne podziękowania i małe upominki.
Wychodząc z Hali Mistrzów, umówiliśmy się na kolejny festyn dla najmłodszych.

fotorelacja...


 

Elżbieta Jadczak

 

 

 

Świąteczna Zbiórka Żywności 25-27 listopada

 

Jak co roku, w ostatni weekend listopada odbyła się
Świąteczna Zbiórka Żywności.

    Akcja ta zasługuje na poparcie ze względu na jej ważne przesłanie i profesjonalną realizację. Inicjatywa gromadzenia żywności i przekazywania jej najbardziej potrzebującym to forma pomocy służąca zaspokojeniu jednej z najbardziej elementarnych ludzkich potrzeb. Tym, co stanowi o jej szczególnej wartości, jest idea rozwijania naszej wrażliwości społecznej, kształtowania postawy odpowiedzialności zasłabszych oraz budowanie wspólnoty.

 

      Z pomocy korzystają przede wszystkim niedożywione dzieci, ubogie rodziny, osoby niepełnosprawne, chore, a także ludzie w podeszłym wieku i bezdomni.
      Nie przypadkiem Świąteczna Zbiórka Żywności odbywa się na terenie obleganych przed świętami hipermarketów. Zderzenie przeciwstawnych w społecznym wymiarze zjawisk: rozbudzonego konsumpcjonizmu i niemożliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb jest podstawą oddziaływania tej akcji na świadomość społeczną.

 


      W miniony weekend w 12 kętrzyńskich sklepach 96 Uczniów naszej szkoły zaangażowało się w zbiórkę żywności. Bardzo cieszy i napawa dumą to, że Gimnazjalistów nie trzeba przekonywać czy namawiać do udziału w akcji. Chcą się dzielić, bo czują taką potrzebę. Uważają, że nie wolno zapominać o ludziach, którym gorzej się wiedzie, że należy okazać im solidarność.

WSZYSTKIM, KTÓRZY PROWADZILI ZBIÓRKĘ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!!!

 

Fotorelacja      Marta Martynajtis
 

 

 

Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem

 

     To był wyjątkowy weekend. Zarówno dla tysięcy dzieci, którym można dać w prezencie pyszny obiad i dla wszystkich tych, którzy zdecydowali się TO zrobić.
     Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem zorganizowana została 23 i 24 września w 456 miejscowościach w całej Polsce, w tym w Kętrzynie. W dziewięciu kętrzyńskich sklepach żywność zbierało 68 wolontariuszy z naszej szkoły.

 

Foto...

 

      Celem tej akcji, jak co roku, było wparcie dzieci i ich rodzin. Zebrana żywność trafiła najpierw do magazynów Banków Żywności, gdzie zostanie błyskawicznie posortowana, zważona i policzona, a następnie przekazana sprawdzonym lokalnym organizacjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci.
     Przez udział w zbiórce żywności młodzież z naszego Gimnazjum po raz kolejny udowodniła, iż pragnie uwrażliwiać społeczeństwo na potrzeby osób żyjących w ubóstwie i aktywnie zachęcać do dzielenia się na miarę swojej wrażliwości i możliwości.

GIMNAZJALIŚCI – SERDECZNE DZIĘKI!!!Marta Martynajtis

 

 

 

 

„Ci, których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość, to nieśmiertelność”


 Nawet jeżeli już Was nie ma, to dla nas jesteście…

 

 

   Miesiąc listopad to czas wkraczania w świat TYCH, którzy odeszli, porządkujemy ich groby, wspominamy, stajemy nad ich mogiłami.
   Tradycyjnie jak co roku w ostatnich dniach października Uczniowie kl. IIB, mimo ponurej deszczowej aury podjęli trud uporządkowania opuszczonych grobków małych dzieci, aby ich mogiłki mogły zaiskrzyć się blaskiem świec, aby także nad ich mogiłkami usłyszeć można było cichą modlitwę.

 


Foto...

 

Marta MartynajtisW tej chwili nie ma żadnych komentarzy.
 

Dodaj komentarz


Nazwa:

Nazwa:


Komentarz: