Komentarze

Działalność koła w roku szkolnym 2015/16

Wkręć się i pomagaj

 

      Fundacja"Przyszłość dla dzieci" działa w Olsztynie i od 13 lat daje szanse na rozwój najbardziej potrzebującym chorym dzieciom na Warmii i Mazurach.
      Ma pod opieką 290 dzieci wymagających długiego leczenia i kosztownej rehabilitacji. Fundacja kupuje im sprzęt, wysyła na specjalne turnusy rehabilitacyjne. Rodziców tych dzieci nie byłoby na to stać bez tego wsparcia.
Pomóż nam działać skuteczniej i przestań wyrzucać nakrętki! 

 

Przyda sie każda ilośc nakrętek !!! ZBIERAMY NADAL!!!

       Zebrane korki przynosimy przez cały rok do opiekunek Szkolnego Koła Wolontariatu- p. E. Jadczak i p. M. Martynajtis.


EJ

 

 

Wolontariusze na cmentarzu

 

Każdego roku, w październiku – tuż przed Świętem Zmarłych – sprzątamy samotne, opuszczone groby. We wtorek uczniowie z klas 1a, 2a i 3a pod opieką p. E. Jadczak, a w środę - uczniowie z kl. 1b pod opieką p. M. Martynajtis porządkowali zaniedbane nagrobki. Pogoda nam dopisała, oczyściliśmy mogiły z liści i starych kwiatów, zapaliliśmy symboliczne znicze.

 


więcej zdjęć...

 

EJ

 

Zbiórka żywności

 

5 grudnia przypada MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA. I akurat w dniach 4- 6 grudnia w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Bank Żywności w Olsztynie wzięło udział aż 132 wolontariuszy.

 

 

     W 11 sklepach na terenie Kętrzyna w ciągu trzech dni blisko połowa uczniów naszej szkoły oraz Agata, Ola, Ada, Oliwia, Ania, Sylwia, Bartek, Jakub, Daniel, Dawid, Mateusz, Rafał- uczniowie z II klasy Liceum Prywatnego a także Ania i Damian- z klasy mundurowej z ZS poświęcili swój wolny czas zbierając artykuły spożywcze dla najbardziej potrzebujących.

     Nasi uczniowie, absolwenci i zaprzyjaźnieni licealiści są najlepszą ilustracją słów filozofa i polityka Mahatmy Ghandiego , że : "Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym".

Wielkie brawa i podziękowania dla wszystkich wolontariuszy za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.


Więcej zdjęć...


M. Martynajtis i E. Jadczak
Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu BARKA

 

 

Wolontariuszki- Śnieżynkami

 

      Dzisiaj – w Mikołajki- na Hali Mistrzów odbył się Mikołajkowy Festyn Sportowy dla Najmłodszych. Maluchy w wieku od 4 do 8 lat zdobywały punkty w różnych konkurencjach sportowych. Pani Małgosi i p. Michałowi w przygotowaniu zawodów pomogły dziewczęta z klasy 3a SG – Milena, Klaudia, Ula, Paulina, Kasia, Marcelina i Natalia oraz wolontariuszki z klasy 1a SG - Wiktoria, Martyna O., Michasia i Martyna R.
 

     Impreza była bardzo udana! Dzieciaczki świetnie trafiały do celu, biegały slalomem i przez płotki, utrzymywały równowagę na ławeczce, kozłowały piłką. Ogromnie podobały się zabawy z kolorową chustą ! Na zakończenie festynu każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominki od Mikołaja.

 

   Konkurencje na wesoło dla 44 małych sportowców zostały świetnie przygotowane, maluchy radziły sobie doskonale, ale i tak mamy wrażenie, że najlepiej bawiły się gimnazjalistki.
    Nasze uśmiechnięte uczennice spisały się doskonale, po raz kolejny udowodniły, że zawsze można na nie liczyć!

Więcej zdjęć...


E.Jadczak
M.Martynajtis

 

Pomogliśmy Polakom na Litwie

 

      Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że mają dobre serducha. Każdy z nas znowu został Św. Mikołajem.
      Zaangażowaliśmy się w akcję” O RODAKACH NA KRESACH PAMIĘTAMY”, którą koordynowało Stowarzyszenie Promujemy Kozłowo non omnis moriar oraz Okręg Warmińsko – Mazurski Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
      Pomogliśmy ponad 40 polskim dzieciom- mieszkańcom Samorządowego Domu Dziecka w Solecznikach oraz uczniom polskiej szkoły średniej w Dziewieniszkach na Litwie.  

 

 

Zebraliśmy 633 zł , za które zakupiliśmy materiały szkolne i biurowe (zeszyty, kredki, mazaki, farbki, ołówki, długopisy, bloki…) oraz słodycze. Dodatkowo zgromadziliśmy dużą ilość czekolad, batoników, cukierków, żelków i ciastek. Prezenty przekazaliśmy p. Janowi Koszczyc i p. Eugeniuszowi Michalak, którzy zawieżli je do sztabu zbiórkowego w Olsztynie.

Dziękujemy wszystkim za okazane serce i pomoc Polakom na Litwie.EJ/ MM
 W tej chwili nie ma żadnych komentarzy.
 

Dodaj komentarz


Nazwa:

Nazwa:


Komentarz: