Święto Szkoły

We wtorek 16 października 2012 roku w Gimnazjum nr 2 obchodziliśmy Święto Szkoły, które nierozerwalnie wiąże się z Dniem Papieskim, czyli rocznicą Pontyfikatu Jana Pawła II – naszego patrona.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele p.w. św. Katarzyny mszą świętą, w której wzięli udział nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły. Po mszy wszyscy jej uczestnicy przeszli pod obelisk Jana Pawła II, gdzie delegacje klas złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Następnie cała społeczność szkolna udała się do auli. Tam pierwszoklasiści poprzez uroczyste ślubowanie zostali włączeni do grona uczniów naszego gimnazjum. W auli zebrani obejrzeli program artystyczny poświęcony Janowi Pawłowi II i jego nauczaniu o rodzinie.

Foto...

W tej chwili nie ma żadnych komentarzy.