15 czerwca 2012 „Z Klasy do Kasy” … półfinały!

22.06.2012, 08:56, Gimnazjum nr 2

      5 marca 2012 ruszył ogólnopolski konkurs „Z klasy do kasy”, którego organizatorami są: spółka AGORA S.A., Narodowy Bank Polski oraz Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga.
Konkurs przybliżył nam temat rynku kapitałowego, nauczył inwestowania i oszczędzania - umiejętności, bez których trudno odnaleźć się w XXI wieku. Przez kilka tygodni mogliśmy inwestować wirtualne 100 tys. zł w nowoczesnej grze giełdowej, aby 15 czerwca w wojewódzkim finale powalczyć o prawdziwe pieniądze.
      W półfinałach konkursu udział wzięło 20 najlepszych w województwie komitetów inwestycyjnych( spośród 400). W całej Polsce udział wzięło ok.7000 drużyn. Rywalizowaliśmy nie tylko z rówieśnikami, ale także z drużynami szkół ponadgimnazjalnych: liceów ogólnokształcących i techników ekonomicznych.

 

 

Fotogaleria

  


Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły pod opieką p. Agnieszki Przybylińskiej i p. Małgorzaty Zawadzkiej:

            Tuptusie – Mateusz Micuk, Daniel Mucha, Tomasz Urban

            Szalone Prawiczki - Paweł Baranowski, Karol Żukowski, Maciej Kucharski, Alek Jaruszewicz

            Elita Vergen- Hubert Włoch, kl.2B, Katarzyna Pura, kl.2B, Anna Świdwa kl.2C

Komitety zajęły odpowiednio 6, 8 i 15 miejsce.

Około 11:00 przyjechaliśmy do Olsztyna i doszliśmy do Zespołu Szkół Ekonomicznych im Mikołaja Kopernika. Konkurs rozpoczął się przedstawieniem jury i konkurujących ze sobą zespołów.

Po rozdaniu testów o godz.12.15 zaczął się półfinał. Pytania były trudne, bardziej dotyczyły WOS-u niż ekonomii, której się wyuczyliśmy. Test trwał 45 minut. Po części egzaminującej z wiedzy był czas na zjedzenie małego poczęstunku przygotowanego dla nas przez organizatorów i długie oczekiwanie na wyniki. Po ich przedstawieniu wszystkie zespoły reprezentujące naszą szkołę odetchnęły z ulgą – nikt nie zajął miejsca niżej niż to z eliminacji. Otrzymaliśmy dyplomy i nagrody pocieszenia w postaci pendrive’ów.

To było dla nas ciekawe doświadczenie, wiele się nauczyliśmy o inwestowaniu na giełdzie, zdobyliśmy też wiedzę spoza podręczników szkolnych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dokonamy równie trafnych inwestycji giełdowych i ponownie znajdziemy się wśród najlepszych drużyn. 

 

Katarzyna Pura kl. II b, Anna Świdwa kl. II c
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "15 czerwca 2012 „Z Klasy do Kasy” … półfinały!"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze