19.12.2013r. godz.20:00 – PAPUSZA - Kino Konesera w Kętrzynie

11.12.2013, 12:55, Gimnazjum nr 2

 

KOŁO TEATRALNE NA PLANIE FILMU ,,PAPUSZA”      18 października 2012 roku o godz. 8:00 zespół teatralny „PaniKa” w składzie: Kamila, Kasia, Ola, Paulina, Rafał, Norbert, Ania i Paulina pod opieką p. Katarzyny Bronakowskiej wyjechał w okolice Ornety na plan filmowy. Powstaje tam film „Papusza” w reżyserii Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze. Jak doszło do naszego wyjazdu? W naszym gimnazjum odbywają się projekcje polskich filmów w ramach projektu „Polska Światłoczuła”. Jednym z goszczących u nas filmowców był operator i reżyser Wojciech Staroń. Przyjechał z bohaterką swojego filmu kilkunastoletnią Marcią i zawiązała się nić przyjaźni między gośćmi i panią Bronakowską oraz nami - kółkowiczami. W. Staroń zaprosił nasz zespół na plan i tak znaleźliśmy się pod Ornetą. Początkowo mieliśmy tylko obserwować kręcenie zdjęć, ale przesympatyczny pan Wojtek sprawił, że zagraliśmy w nim jako statyści!

 

Fotorelacja

"PAPUSZA"


 

 

      Poczekaliśmy na przywiezienie strojów, potem zajęły się nami panie charakteryzatorki. Zmieniły nasze fryzury, przydzieliły odpowiednie kostiumy, by upodobnić nas do bohaterów z lat 50-tych XX wieku, kiedy dzieje się akcja filmu.
Następnie ruszyliśmy na plan po konkretne zadania aktorskie. Nie były skomplikowane, więc przeszła trema i bawiliśmy się świetnie. Pracowaliśmy do 17:00.
      Po skończeniu filmowania robiliśmy pamiątkowe zdjęcia: my w strojach filmowych, a obok nas reżyser K. Krauze, W. Staroń, aktor A. Pawlicki., grająca główną rolę Papuszy Jowita Budnik…
Potem poszliśmy się przebrać, wciąż w wielkim szoku z powodu statystowania i po uświadomieniu sobie, jak ciekawa, ale i żmudna w dbaniu o każdy szczegół jest praca reżysera.
      Wróciliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu: wyjeżdżaliśmy szczęśliwi, a wracaliśmy wprost rozrywani przez szczęście i inne wspaniałe uczucia. Chwil spędzonych na planie filmowym wśród tak sympatycznych ludzi nigdy nie zapomnimy.


Paulina Giruć
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "19.12.2013r. godz.20:00 – PAPUSZA - Kino Konesera w Kętrzynie"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze