Śladami rastenburskich Żydów

17.06.2017, 16:38, Gimnazjum nr 2

W sobotę 10 czerwca  młodzież z Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej zaprosiła mieszkańców Kętrzyna do udziału w historycznej wycieczce. Kilkoro uczniów z klasy 1a SG i 2b SG z liczną grupą kętrzyniaków wyruszyła ulicami miasta.

Wycieczka miała na celu upamiętnienie dziejów społeczności żydowskiej w naszym mieście. Trasa wycieczki, przygotowana przez uczniów, prezentowała miejsca związane z funkcjonowaniem i życiem społeczności żydowskiej w dawnym Kętrzynie przed wybuchem II wojny światowej.

Dodatkowymi atrakcjami było zwiedzanie synagogi przy ul. Zjazdowej oraz wystawa zdjęć dawnego Kętrzyna w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan”. Miłym akcentem całej imprezy był poczęstunek dla zwiedzających, na którym podano tradycyjne potrawy żydowskie.

fotorelacja

więcej informacji i zdjęć:

E Jadczak