BLUE BEAR TEAM

07.11.2011, 11:57, Gimnazjum nr 2

        Freestyle slalom skating jest młodą dyscypliną sportową. Dzięki swej widowiskowości staje się coraz popularniejsza na całym świecie. Miłośnicy tej dyscypliny organizują wiele spotkań służących popularyzacji ekwilibrystycznej zabawy na rolkach. Od 1995r., kiedy to po raz pierwszy rozstawiono kubeczki do freestyle slalomu, określono zasady rywalizacji, by zachęcać zawodników do spotkań. Powstał ogólnoświatowy ranking zawodników, który służy wymianie doświadczeń, tworzeniu wspaniałej atmosfery i zachęca do sportowej rywalizacji.

 


 

 

        Freestyle’m zarazili się też 15-latkowie z Warmii i Mazur z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie. Od półtora roku, kiedy to zaczęli swoją przygodę z rolkami, ich zabawa stała się pasją. Ciężkie, ale uwielbiane treningi przynoszą oczekiwane wyniki. Długa jest lista osiągnięć Blue Bear Team, miejsc, które już zwiedziliśmy i lista poznanych wspaniałych przyjaciół.

W tym artykule pochwalimy się tylko ostatnimi sukcesami. Dzięki wytężonej pracy i wysokim osiągnięciom w zawodach ogólnopolskich, aż 5 chłopaków z kętrzyńskiej Dwójki zakwalifikowało się do reprezentacji Polski na 5-te Mistrzostwa Świata Freestyle Slalom 2011. Po 33 godzinach podróży dotarliśmy do Geisingen - niewielkiej miejscowości u podnóża Alp w Niemczech.
 


 

 

        163 zawodników z 27 krajów stanęło do rywalizacji o kryształowe medale w pięknym nowoczesnym obiekcie do jazdy na rolkach. Polskę reprezentowało 16 zawodników w różnych konkurencjach. Nasza grupa prezentowała się okazale. Piątka Niebieskich Niedźwiedzi z BBT dobrze wypełniła swoje zadanie. Dawid Jaworski, Grzegorz Maraszkiewicz, Daniel Płatacz i Czarek Kulbacki wystartowali w kategorii juniorów. Michał Sulinowski - Misha, jako najlepszy aktualnie zawodnik w Polsce, miał prawo wyboru kategorii. Wybrał rywalizację z seniorami. Juniorzy konkurowali ze swoimi kolegami z Chin, Korei, Tajlandii, Hongkongu i Francji. Zarówno w konkurencji speed slalomu jak i classic najlepiej z BBT pojechał Dawid Jaworski, zajmując odpowiednio 6 i 8 miejsce. Pozostali juniorzy pojechali na miarę swoich możliwości, lecz w konkurencji z kolegami z Azji nie mogli jeszcze liczyć na wysokie miejsca. Występ na Mistrzostwach Świata pozwolił całej czwórce poprawić swoje pozycje w rankingu światowym WSSA. Dawid awansował na 71 miejsce (z 92), Grzegorz na 75 (z 114), Daniel na 146 (z 191). Największy przeskok w rankingu jest dziełem debiutanta Czarka Kulbackiego, który jest aktualnie 144 (z 288). Należy dodać, że w rankingu WSSA nie ma podziału na juniorów i seniorów, a jest w nim sklasyfikowanych 875 zawodników. Z polskiej ekipy najlepiej zaprezentowali się Klaudia Hartmanis i Michał Sulinowski startujący w kategorii seniorów. Klaudia dzięki drugiemu miejscu w konkurencji classic utrzymała 6 miejsce na świecie wśród pań. Misha po bardzo dobrze wykonanym programie classic, którym pokonał kilkunastu wyżej usytuowanych zawodników i dobrym występie w battle awansował z 75 na 45 miejsce na świecie i jest aktualnie najlepszym polskim zawodnikiem w rankingu WSSA światowego freestyle slalomu. Zarówno Klaudia, jak i Misha są reprezentantami SEBA TEAM POLAND. Michał i Dawid przygotowali również pokaz jazdy synchronicznej w konkurencji pair. Występ naszej pary podobał się zarówno sędziom, jak i publiczności. Ostatecznie zajęli 11 miejsce.

        Niezapomniane przeżycie, wspaniała atmosfera, nawiązanie wielu przyjaźni i znajomości, wymiana doświadczeń, „naładowanie akumulatorów pozytywną energią”, realizacja marzeń i pasji młodych pozytywnie zakręconych ludzi - tak można podsumować udział naszej reprezentacji w 5th World Freestyle Skating Championships. Polski freestyle robi postępy i rozwija się. A freestyle w wykonaniu chłopców Blue Bear Team z Kętrzyna i dziewcząt z Rzeszowa jest godny gratulacji.
Osiągnięcia BBT to głównie zasługa wielogodzinnych treningów. Nie byłoby ich też bez wsparcia pasji młodych rolkarzy przez zacnych a hojnych ludzi i instytucji, którzy doceniają pracowitość i talent oraz pomagają urzeczywistnić marzenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nie szczędzą środków, by nasze kółka nie przestawały się kręcić.

 

Jerzy Pruszyński
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "BLUE BEAR TEAM"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze