Cud nad Wisłą

01.09.2013, 20:11, Gimnazjum nr 2

 

     Dnia 15 sierpnia 2013r. uczniowie klas III tworzący poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej 93. ROCZNICĘ BITWY WARSZAWSKIEJ oraz ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     

 

 

 

 

W Bazylice św. Jerzego ks. S. Majewski odprawił uroczystą Mszę świętą.
Następnie na Placu Armii Krajowej przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń, instytucji i szkół złożyli kwiaty pod pomnikiem "W Hołdzie Poległym, Pomordowanymi Zamęczonym Polakom - Obrońcom Ojczyzny 1939 - 1956".

 

 

                       CUD NAD WISŁĄ - bitwa warszawska stoczona w dniach 13-25 sierpnia 1920 roku
w czasie wojny polsko- bolszewickiej (1919-1921). Uznawana jest za przełomową bitwę w historii świata, która zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Rzeczpospolitą i uratowaniu Europy przed bolszewickim zagrożeniem idącym od wschodu.

 

 

E.  JADCZAK


 
« Wstecz


Dyskusja: "Cud nad Wisłą"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze