DAWID TONOJAN – WICEMISTRZ POLSKI W POOL BILARD

01.05.2012, 11:05, Gimnazjum nr 2

 

       Gospodarzem najważniejszej krajowej imprezy bilardowej juniorów jest od wielu już lat Kieleckie Centrum Bilardowe. Przez cztery dni od 18.04 do 22.04.2012 roku trwały Mistrzostwa Polski Juniorów w Pool Bilard. Do grupy młodszej, która liczyła 32 zawodników z całej Polski zakwalifikował się uczeń Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie Dawid Tonojan. Grupę starszą liczącą 16 bilardzistów reprezentował uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie Kamil Suszczyński

 

 


 

      W obydwu kategoriach poziom gry był wysoki. Nie brakowało spektakularnych zagrań i partii „z kija” czy „z podejścia” również ze strony naszych zawodników. W pierwszym dniu zawodów rozgrywana była odmiana 9-bil. Nasz junior młodszy dość gładko pokonywał swoich przeciwników, w tym kadrowicza z Warszawy i do ćwierćfinału dostał się z prawej strony tabeli. Po bardzo dramatycznym i zwycięskim półfinale, staje do walki o złoty medal z wielokrotnym Mistrzem Polski. Srebrny medal wywalczony na tych mistrzostwach bardzo cieszy trenera, sympatyków kętrzyńskiego bilarda i klubowych kolegów z MOSiR, którzy bardzo często kontaktowali się z naszymi zawodnikami wspierając ich i życząc jak najlepszych wyników. W ostatnim dniu mistrzostw była jeszcze jedna szansa na medal, ale wspomniany wielokrotny złoty medalista z Nosanu Kielce, pozbawił marzeń o medalu kętrzyńskiego zawodnika, a tym samym o występach w kadrze narodowej. Po zakończonych pojedynkach odbyły się skromne a zarazem piękne dekoracje medalistów. Wiemy, że to nie efekty specjalne są najważniejsze, ale świadomość, że nasz wychowanek stoi na podium i możemy razem z nim cieszyć się z osiągniętego sukcesu. Wygrał z własnym sobą, ze swoimi słabościami w bilardzie, znalazł się wśród najlepszych zawodników w Polsce, uczestniczy w Mistrzostwach Polski, a razem z nim trener i rodzice.

      Przed Dawidem jeszcze dwa lata rywalizacji w grupie starszej juniorów i szanse medalowe na przyszłość. W październiku odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych i jest nadzieja na medalowy sukces. Tym bardziej, że nasz wice Mistrz Polski jest bardzo „niewygodnym” przeciwnikiem. Bilard to wspaniała dyscyplina, która pozwala realizować swoje sportowe plany i marzenia. Wyjazd na Mistrzostwa Polski Juniorów w całości został sfinansowany z dotacji Gminy Miejskiej Kętrzyn.


Mirosław Kopeć
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "DAWID TONOJAN – WICEMISTRZ POLSKI W POOL BILARD"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze