„Deutsch Wagen Tour”

10.01.2013, 10:00, Gimnazjum nr 2

 

     

 

   „HERZLICH WILKOMMEN!!!”. Tymi słowami powitaliśmy ostatnio w naszym gimnazjum panią Magdę, lektorkę projektu „Deutsch Wagen Tour”. Uczniowie klasy I a oraz II a mieli okazję wziąć udział w nauce języka niemieckiego poprzez zabawę. Lektorkę zaprosiła i zajęcia zorganizowała pani Dorota Snarska. Uczniowie naszej szkoły przygotowali z tej okazji całe mnóstwo wspaniałych plakatów, które posłużyły do dekoracji auli i dały wyraz naszym zainteresowaniom krajami niemieckojęzycznymi i językiem niemieckim.  

 

 

 Foto...


 

      Zajęcia z lektorką zaczęliśmy od zabawy z piłką i odpowiedzi na pytanie: „Wie heißt du?”. Następnym zadaniem było szybko odpowiedzieć na pytanie „Wie geht’s dir?” . Do wyboru były trzy odpowiedzi: „Gut”, „Schlecht” albo „So la la” – na komendę „So la la” wszyscy musieli szybko znaleźć sobie nowe miejsce.
      Następnie ustawiliśmy się w rzędy i pani Magda podała nam zwroty takie jak: „nach rechts” (w prawo), „nach links” ( w lewo), „über den Kopf” ( nad głową) i „zwischen die Beinen” (pomiędzy nogami). Pani pokazywała nam tabliczki z tymi zwrotami, a my mieliśmy w odpowiedni sposób podać piłkę na koniec rzędu. Wygrał rząd dziewcząt i dostały one długopisy i naklejki.
      Następnym zadaniem było ułożenie puzzli-landów w Niemczech i województw w Polsce. I znowu konkurencja zakończyła się zwycięstwem dziewczyn.
      Kolejnym zadaniem był test o Niemczech. Podzieliliśmy się na 5 grup. Każda drużyna dostała kilka kartek i długopisy. Musieliśmy wypisać : rzeki, sąsiadów, miasta zaczynające się na „D”, policzyć landy, wypisać znanych niemieckich sportowców, znane niemieckie osobistości oraz rozwiązać „wykreślankę” z miastami w Niemczech.
      Na koniec bawiliśmy się z chustą animacyjną. Jedna osoba siedziała na niej w środku, a reszta trzymała chustę za brzegi - na hasło „kleine Welle” (mała fala), musieliśmy lekko poruszać chustą. Gdy pani powiedziała „große Welle” (duża fala), wachlowaliśmy mocniej aż ta osoba zaczęła lekko podskakiwać. Przy następnym poleceniu „Donner” (grzmot), uderzaliśmy mocno w materiał, aż siedząca na nim osoba podskakiwała jak na trampolinie. Następnie pani mówiła „stilles Meer”(spokojne morze), a my prostowaliśmy brzegi chusty unosząc wysoko siedzącą na niej koleżankę.
      Była to bardzo ciekawa lekcja niemieckiego. Bawiliśmy się świetnie, na pewno zapamiętaliśmy nowe słówka. Każdy z nas otrzymał jakieś drobiazgi – długopisy, naklejki, piłeczki, breloczki, notesiki itp. z logo projektu DWT. Mamy nadzieję, że kiedyś będziemy mieli okazję jeszcze raz uczestniczyć w takich zajęciach.

 

 Ania Jadczak
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "„Deutsch Wagen Tour”"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze