Dla tych, którzy odeszli…..

31.10.2011, 20:54, Gimnazjum nr 2

 

…..w nieznany świat

płomień na wietrze kołysze wiatr.


           

 

 

            W Święto Zmarłych odwiedza się cmentarze, groby zmarłych z rodziny, bliskich. Tego dnia istnieje tradycja zapalania świeczek czy zniczy na grobach oraz składania kwiatów, wieńców lub też innego typu ozdób mających być symbolem pamięci.
                 Pamięć o zmarłych jest świadectwem rytuałów pogrzebowych, jest również rysem naszej obyczajowości. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.
 


       W środę 26 X szkolni wolontariusze z BARKI z opiekunkami udali się na kętrzyński cmentarz. Uczniowie z klas I a, II a, II d, III e porządkowali samotne mogiły, grabili jesienne liście, zapalili znicze.

            Był to dobry moment na refleksję.... także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Kultywowanie pamięci zmarłych członków rodziny, to także dobra lekcja dla nas. Aby kiedyś, nad naszym grobem, spotykały się najbliższe nam osoby….

                                                                                                                     M. Martynajtis

                                                                                                                      E. Jadczak

Fotoreportaż ...
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Dla tych, którzy odeszli….."
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze