DZIEŃ BIAŁY - „Ostatni dzień, wielkie wrażenia”

20.01.2017, 08:24, Gimnazjum nr 2

Foto...

„Ostatni dzień, wielkie wrażenia”

Piątek, ostatni dzień Tygodnia Kolorów. Drugie piętro przepełnione młodymi ludźmi, wszyscy ciekawi strojów babci i dziadka oraz końcowych wyników. Pani Marta Martynajtis zajęła się ustawianiem młodych-starych par. W chwili gdy pani dyrektor Katarzyna Bronakowska zabrała głos, nastała cisza.

„W szkole mamy trzy babcie. I te babcie są dzisiaj w komisji. Są to pani Elżbieta Kimbar, pani Danuta Szawiec oraz pani Bożena Woronowicz, która jest najmłodszą babcią, bo ma najmłodszego wnuka. Ja co prawda marzę o tym, by być babcią, ale ciągle jeszcze nie.”

Jest to ostatni Tydzień Kolorów dla pani dyrektor.

„Kiedyś, z lat temu dziesięć albo nawet piętnaście, wymyśliłam Tydzień Kolorów. Cieszę się bardzo, że to się tak wspaniale przyjęło. W tym roku pałeczkę przejęła pani Marta Martynajtis, także dziękuję serdecznie za przygotowanie. Pomagały jej pani Agnieszka Czeszun i pani Sylwia Oleksiak”

Po rozdaniu pięknych kwiatków dla każdej z organizatorek, przeszliśmy do stypendystów pierwszego półrocza. Są to osoby, które miały najwyższą średnią w każdym roczniku. Są to:

Z klas I-szych, Małgorzata Kłek z najwyższą średnią w szkole – 5,30
Z klas II-ich, Zofia Kwasiborska
Z klas III-ich, Dominika Molda oraz Zuzanna Wtulich

Kolejnym punktem w Dniu Białym była ocena osób przebranych za babcię i dziadka. Praca charakteryzatorów i modeli była wyśmienita.

„Czerwony dywan wasz!”

Po przejściu babć i dziadków, komisja dostała solidną minutę na ustalenie wyników.
Drugim zadaniem, jakie miały klasy, było napisanie listu do babci i dziadka.

„Miałam to szczęście oceniać listy, więc powiem wam tak: list, który będzie opublikowany jest bardzo, bardzo mądry. Czuję się, że nie piszecie listów. Natomiast ten jeden powinniście przeczytać. Jeśli macie to szczęście, że wasi dziadkowie żyją – w tym liście zawarta jest cała prawda. Zdobył on pierwsze miejsce.”

Wyniki:

III miejsce –klasa I „C”
II miejsce – klasa III „C”
I miejsce –klasa II „C”

A oto list:

Kochana Babciu, Kochany Dziadku!

Na wstępie mojego listu pragnę Was serdecznie pozdrowić i podziękować za to, źe jesteście. Jestem Wam wdzięczna za pomoc i uczucia jakie mi okazujecie. Pragnę, aby to nigdy się nie skończyło.
Uczycie mnie jakimi prawami rządzi się świat. Opowiadacie o przeszłości, której jesteście częścią. Wasze doświadczenia to także moja historia.
Możecie przekazać mi nasze rodzinne tradycje i związane z nimi nastroje oraz chwile wzruszenia. To dzięki Wam mogę zrozumieć, jak ważna jest rodzina.
Wiem, że bardzo mnie kochacie i czasem próbujecie mnie rozpieszczać. Pamiętajcie jednak, że potrzebuję jasnego określania granic. Jeszcze nie wiem, co jest dobre i bezpieczne. Porozmawiajcie o tym z moimi rodzicami, oni są ekspertami w sprawach mojego wychowania.
Zarażajcie mnie swoimi pasjami i dobrymi sposobami spędzania wolnego czasu. Dużą radość sprawią mi spacery, wspólne gotowanie, wieczory przy grach planszowych czy wypady do lasu.
Okazujcie mi miłość i czułość, bardzo tego potrzebuję, a miejsce, jakie zajmujecie w moim życiu jest bardzo szczególne.
Bądźcie przy mnie w ważnych momentach mojego życia. Dzięki temu wiem, że mogę na Was liczyć. Bliskie i ważne osoby dają mi siłę i pomagają wyrosnąć na szczęśliwego i dobrego człowieka.

Wasza wnuczka/Wasz wnuczek

Później, na podstawie wszystkich zebranych punktów ogłoszono wyniki za cały Tydzi Kolorów.

III miejsce –klasa II „A”
II miejsce –klasa III „C”
I miejsce – klasa II „C”

Klasy dostały wynagrodzenie w formie dofinansowania oraz wspaniałej zabawy i emocji trwających cały tydzień.
Dziękujemy wielce z całego serca za ten wspaniały czas i miejmy nadzieję, że to nie jest ostatni Tydzi Kolorów.

Zofia Kwasiborska II „C”