Festiwal Innowatorów - V 2011 r.

23.05.2011, 20:04, Gimnazjum nr 2

       

        Więcej zdjęć z pobytu...

 

        W dniach 14-15 maja 2011r. w Augustowie odbył się Festiwal Innowatorów. Nasza szkoła już po raz drugi brała udział w ciekawym wyjeździe, zorganizowanym na potrzeby projektu Mały Archimedes. W tym roku przedstawicielami Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie byli: Maciek Bućko Ib, Aleksandra Kwoczko Ib, Zuzanna Kwoczko Ib, Anna Świdwa Ic oraz p. Ewa Litwinowicz i p. Agnieszka Czeszun.


        Po podróży bardzo wygodnym autokarem udaliśmy się na pyszny, wykwintny obiad w hotelu "Warszawa". Następnie zostaliśmy zakwaterowani w pięknych, nowoczesnych pokojach i pojechaliśmy do Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Tam zapoznano nas z ramowym programem festiwalu i podzielono na 6 grup. Każda z nich kolejno uczestniczyła w 6 różnych zajęciach przygotowanych przez wykładowców Uniwersytetu w Białymstoku. Na pierwszych z nich zatytułowanych „Kolorowe reakcje chemiczne" mogliśmy zobaczyć niezwykłe doświadczenia. Zaskoczyły mnie tzw. światła drogowe, które zmieniały sie jakby magicznie. Na drugich zajęciach pt. „Na pograniczu fizyki i chemii" wykładowca zaprezentował nam „balony widmo", a także "lodowy dotyk". Dowiedzieliśmy się jak zrobić baterię przy pomocy cytryny lub ogórka. Warsztaty pt. „Fascynujący świat stawonogów" przybliżył nam życie tych małych bezkręgowców. Każdy z nas mógł dotknąć, zobaczyć pod lupą żywe owady, a także obejrzeć pod mikroskopem malutkie rozwielitki. Duże zaskoczenie wzbudził w nas lewitujący krążek i hologram świnki podczas zajęć „To nie magia, to fizyka". Najbardziej podobał mi się blok poświęcony warsztatom z chemii: „Chemia Ziemi" i „Chemia od kuchni". Na naszych oczach rósł chemiczny ogródek oraz wybuchł wulkan, z którego wyszedł długi „wąż Faraona". Udało nam sie przygotować pastę do zębów dla słonia oraz bardzo efektowną lampę z lawą. Na zakończenie zajęć udaliśmy się do auli, gdzie zaprezentowano nam propozycje letnich obozów i wyjazdów zagranicznych, na które z niecierpliwością czekamy. Przed odjazdem zjedliśmy jeszcze pyszny obiad w restauracji i z żalem udaliśmy się w drogę powrotną.
        Czas spędzony na Festiwalu Innowatorów upłynął w bardzo miłej atmosferze. Poznaliśmy wielu naszych rówieśników, a także skorzystaliśmy z atrakcji hotelu, takich jak sauna czy jacuzzi. Na każdych zajęciach zobaczyliśmy niezwykłe doświadczenia oraz zdobyliśmy wiedzę z różnych dziedzin, którą z pewnością wykorzystamy w przyszłości.

Zuzanna Kwoczko Ib
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Festiwal Innowatorów - V 2011 r."
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze