Filharmonia Narodowa

14.11.2011, 08:33, Gimnazjum nr 2

 

Środa 16.11 .2011 Aula 8.00


Młoda Polska w poezji i muzyce
 

 

 

 

 

 

 

 

Wykonawcy:

Cezary Nowak - aktor
Joanna Okoń - skrzypce
Robert Skiera - fortepian

 


        Program literacki, który jest podstawą dramaturgii przygotowanego montażu, tworzą utwory reprezentatywne pod względem gatunków, stylów i treści dla poezji Młodej Polski. Ich niepowtarzalny klimat pogłębią utwory kompozytorów przełomu XIX i XX wieku: Szymanowskiego, Różyckiego, Statkowskiego i Karłowicza. Wykonawcami programu muzycznego będą znakomici soliści i kameraliści – Joanna Okoń i Robert Skiera. Mam nadzieję, że ten młodopolski projekt nie tylko przedstawi wybitne dzieła reprezentujące obie muzy, eksponując ich silne związki i wzajemne fascynacje, ale także stanie się ważnym artystycznym wydarzeniem w życiu szkolnej społeczności.

 

W koncercie uczestniczą klasy pierwsze i drugie!

Uczniowie zabierają krzesełka przed koncertem!

 

Sławomir Biegański
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Filharmonia Narodowa"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze