Filharmonia Narodowa

05.12.2011, 13:20, Gimnazjum nr 2


                 

 

 

 

Środa 07.12 .2011 Aula 8.00

 BRACTWO ZŁOTEJ
       BLACHY

 


 

 

 

 

KWINTET INSTRUMENTÓW DĘTYCH BLASZANYCH

 

 Wykonawcy


 Marcin Zarzycki - trąbka
 Kamil Żarnecki - trąbka
 Marta Kraska - waltornia
 Ewa Harasimiuk - puzon
 Krzysztof Piaszczyk - tuba

            Instrumenty dęte blaszane mają w Europie bogatą i bardzo długą historię. Ze względu na swój mocny, donośny dźwięk służyły najpierw do grania różnego rodzaju sygnałów i fanfar. Jednak z czasem, dzięki licznym udoskonaleniom konstrukcyjnym, uzyskały takie możliwości techniczne i brzmieniowe, które pozwoliły na ich zastosowanie w muzyce artystycznej i popularnej. Ważne miejsce zajmują także w kameralistyce, gdzie szczególne znaczenie zyskał kwintet instrumentów dętych blaszanych. Taki właśnie zespół wystąpi w tym koncercie, prezentując efektowne utwory oryginalnie napisane na ten skład. W programie znalazły także miejsce aranżacje wielu przebojów sal koncertowych, zaczerpnięte ze świata muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej.
Bractwo Złotej Blachy reprezentować będą młodzi, utalentowani instrumentaliści, wielokrotni laureaci konkursów muzycznych.


W koncercie uczestniczą klasy pierwsze i drugie! Uczniowie zabierają krzesełka przed koncertem!

 

Sławomir Biegański
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Filharmonia Narodowa"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze