FILHARMONIA NARODOWA

02.10.2012, 20:19, Gimnazjum nr 2

 

CO SŁYCHAĆ W MUZYCE
XX WIEKU

 

ŚRODA 03.10.2012 Aula 8.00

 

Wykonawcy:


 Zespół CUP OF TIME
 Ryszard Borkowski - flet
 Agnieszka Cypryk - skrzypce
 Rafał Grząka - akordeon
 Krzysztof Lenczowski - wiolonczela

 

Słowo: Jarosław Praszczałek
           


 

    Muzykę XX stulecia nazywano modernistyczną, awangardową, eksperymentalną czy rewolucyjną. Jej charakterystyczną cechą, zgodnie z duchem czasu, była wielkość i różnorodność kierunków, nieustanne poszukiwanie nowego sposobu kształtowania materii dźwiękowej.
To w XX wieku wymyślono nowe teorie, nowe skale i w związku z tym zupełnie inne brzmienia. Mając już pewien dystans do zdarzeń dźwiękowych XX stulecia dostrzegamy, że obok nowości, w muzyce minionej epoki jest również miejsce na tradycję.
   Program koncertu wypełnią kompozycje klasyczne, jazzowe i muzyka filmowa. Na ich przykładzie znajdziecie odpowiedź na pytanie, w czym wyraża się nowatorstwo muzyki XX wieku oraz jakie idee kształtowały obraz muzyki minionego stulecia.

 


 W koncercie uczestniczą klasy pierwsze i drugie!
                                                                        

Sławomir Biegański

 
« Wstecz


Dyskusja: "FILHARMONIA NARODOWA"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze