GIMNAZJALIŚCI PISZĄ O SWOJEJ SZKOLE

13.01.2009, 20:51, Gimnazjum nr 2

 

Dlaczego do "Dwójki"?

 

Jeżeli wciąż zastanawiacie się nad wyborem odpowiedniego dla Was gimnazjum, to weźcie pod uwagę "Dwójkę" - jedną z najlepszych i najbardziej oryginalnych szkół w Kętrzynie i nie tylko!


 
Wybrałam tę szkołę, ponieważ interesuję się siatkówką. Gimnazjum jest przyjazne, a nauczyciele starają się pomóc w zdobywaniu dobrych stopni. Szkoła ciągle zmienia się na lepsze. Są szafki, nowe okna oraz będzie remontowana sala gimnastyczna i aula. Klasa sportowa jest dofinansowana przez SOS, czyli Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Możliwe są różne wyjazdy na mecze, darmowe stroje, piłki oraz najnowocześniejszy sprzęt do trenowania. Polecam tę szkołę, ponieważ ciągle się zmienia, jest tu dużo zajęć pozalekcyjnych i każdy znajdzie tu coś dla siebie.
 
Karolina K.
 
Wybrałam tę szkołę, ponieważ chciałam trenować siatkówkę, a została tu utworzona odpowiednia klasa tematyczna. Wiedziałam, że mogę rozwijać się sportowo. W tej szkole panuje miła i ciepła atmosfera. Przez 3 lata osiągnęłam wiele dobrych wyników sportowych. Polecam ,,Dwójkę’’, gdyż każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest klasa sportowa, straż graniczna i również ta z większym zakresem nauki. Można uczęszczać na różne dodatkowe zajęcia, które nas interesują.
 
Marcelina D.
 
Moim zdaniem warto wybrać Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II z wielu powodów. Jednym z nich jest możliwość udziału w wielu zajęciach pozalekcyjnych. Każdy może rozwijać swoje pasje na różnych kołach czy warsztatach.. Pomocne są w tym klasy tematyczne, w których określamy na czym nam zależy. Z mojego doświadczenia wiem, że dla wszystkich uczniów ważni są nauczyciele. To właśnie od nich w dużej mierze zależy jakie wyniki osiągniemy w nauce. W tej szkole są oni mili i wymagający, ale nie wywierają presji na uczniach.
 
Wiktoria R.
 
 
 
Polecam ,,Dwójkę” przede wszystkim dlatego, że nauczycielom zależy na uczniach. Organizują zajęcia dodatkowe, byśmy mogli opanować materiał i poprawić oceny niedostateczne.
 
Adrian Ż.
 
 
Serdecznie zachęcam szóstoklasistów do kontynuowania nauki w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie, bo oferuje dużo zajęć pozalekcyjnych, które Cię z pewnością zainteresują. Łatwiej się uczyć, jeśli wiesz, że nauczycielowi na tobie zależy. Lubię chodzić do tego gimnazjum, mimo dyscypliny.
 
Damian S.
 
 
Zapisz się do ,,Dwójki”. Jest tam wiele ciekawych atrakcji, np. bilard, fitness, siłownia, sklepik. Na pewno polubisz tę szkołę. Znudziły Ci się szatnie zbiorowe? To dobrze, bo u nas ich nie ma. Są ładne i funkcjonalne szafki. Nauczyciele jak wszędzie, wymagają. Są skuteczni, bo charakteryzują się cierpliwością i dużo pomagają.
 
Kamil R.
 
 
 
Obecnie jestem uczennicą III klasy gimnazjum w ,,Dwójce”. W tamtym roku przepisałam się z innej szkoły, żeby trenować siatkówkę. Już po pierwszym dniu piorunujące wrażenie wywarła na mnie magiczna atmosfera, która tu panuje. Nauczyciele zostają na zajęciach wyrównawczych, poświęcając nam swój wolny czas. Wielkim zaskoczeniem dla mnie jest ilość zajęć pozalekcyjnych o przeróżnej tematyce. Każdy może rozwijać lub znaleźć swoje pasje. Dzisiaj mogę powiedzieć, że nie żałuję mojej decyzji i z bólem będę opuszczała mury tej szkoły.
 
Natalia M.
 
 
Będąc w szóstej klasie szkoły podstawowej najbardziej zainteresowała mnie oferta ,,Dwójki’’. Dzisiaj nie żałuję swojego wyboru. Gimnazjum nr 2 to miejsce, w którym zawsze coś się dzieje. Nauczyciele bardzo troszczą się i dbają o uczniów. Na zajęcia dodatkowe zostają dla nas po lekcjach. Dzięki temu, że wybrałam tę szkołę, wiem w jakim kierunku podążać.
 
Patrycja K.
 
 
Wybrałam ,,Dwójkę”, ponieważ chciałam się rozwijać. Swoją przyszłość wiążę z siatkówką, a Siatkarskie Ośrodki Szkolne dają mi tą szansę. Mimo że o Gimnazjum im. Jana Pawła II krążą rózne stereotypy, postanowiłam przejść tu z innej szkoły. Uważam, że moje umiejętności nie tylko sportowe, ale i naukowe, znacznie się polepszyły. Nie żałuję swojej decyzji i kiedy miałabym wybierać drugi raz, z całą pewnością byłaby to ,,Dwójka”.
 
Aleksandria C.
 
 
 
Do ,,Dwójki” przeniosłam się dopiero po roku mojej edukacji w innym gimnazjum i myślę, że była to dobra decyzja. Nauczyciele są bardzo mili i starają się pomóc uczniom. Oprócz nauki, każdy znajdzie tu coś dla siebie i ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Mimo stereotypów, poleciłabym każdemu właśnie to gimnazjum.
 
Weronika O.
 
 
Uczyłam się wcześniej w szkole im. Macieja Kalenkiewicza Kotwicza w Kętrzynie. Po roku spędzonym w tamtej szkole przeniosłam się Gimnazjum im. Jana Pawła II. Podjęłam tę decyzję wspólnie z rodzicami, biorąc pod uwagę moje zainteresowania i chęci do gry w siatkówkę. Była to trudna decyzja, ale dziś jestem pewna, że nie popełniłam błędu. Nauczyciele są bardzo mili i pomagają nam,. Kiedy trzeba. Gdy czegoś nie umiemy, tłumaczą nam to. Polecam tę szkołę, ponieważ można tu osiągnąć to, czego się pragnie.
 
Paulina Ż.
 
 
Polecam tę szkołę ze względu na nauczycieli i atmosferę, jaka tu panuje. Wybrałam ,,Dwójkę”, ponieważ jest tu bardzo dużo możliwości, np. zajęcia sportowe. Nauczyciele bardzo nam pomagają mamy możliwość uczestniczenia zajęciach pozalekcyjnych, na których można zaliczać sprawdziany lub poszerzać wiedzę z danego przedmiotu. W tym roku zrobiona nam szafki, abyśmy mieli wygodę. Super szkoła!
 
xxx
 
 
 
 
 

Polecam tę szkołę. Jest dużo klas tematycznych, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Panuje tu miła atmosfera na lekcjach. Nauczyciele oferują swoją pomoc, gdy ktoś ma trudności.. Są kółka dla uczniów, którzy interesują się poszczególnymi przedmiotami, aby mogli rozwijać swoje zainteresowania. Szkoła jest remontowana, a ściany nabierają kolorów. W tym roku, żeby uczniowie nie musieli dźwigać książek, dostaliśmy szafki.
 
Ewa K.
 
 
 

Nauczyciele są tu mili i serdeczni. Poważnie traktują swoją pracę, dlatego uczniowie po ukończeniu Gimnazjum nr 2 dzięki swojej wiedzy są chętnie przyjmowani do dobrych szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto w "Dwójce" działa wiele kółek pozalekcyjnych. Gwarantuję, że każdy znajdzie coś dla siebie! Istnieje także podział na klasy tematyczne i ogólne. Dzięki temu możesz sam zdecydować, co interesuje Cię najbardziej. Poznasz tu wielu fantastycznych ludzi i przekonasz się, jak wiele was łączy.
Moim zdaniem warto zapisać się do "Dwójki". Jeżeli ważna jest dla Ciebie Twoja przyszłość, to decyzja o przyjściu do naszej szkoły będzie Twoim najlepszym wyborem.

Paulina Buniowska

 

  - Szkoła dysponuje ciekawymi tematycznymi klasami
- Szkoła posiada salę bilardową, siłownię oraz nowoczesne boisko do
uprawiania różnych sportów,
- W szkole funkcjonuje wiele sekcji:
pływacka, rolkarska, siatkowa, koszykowa, zapaśnicza
- W szkole są zajęcia pozalekcyjne, które pozwalają nam rozwijać swoje talenty,
np. chór, kółko biologiczne, informatyczne, fizyczne, chemiczne i teatralne
- W szkole organizowane są dyskoteki.
Uważam, że nasza szkoła pomaga nam rozwijać nasze zainteresowania oraz talenty. Można się w niej nauczyć wielu ciekawych rzeczy i uprawiać różne dyscypliny sportowe. Sadzę że „Dwójka” dobrze przygotowuje nas do nauki w dobrym liceum.

Kasia Gajewska

 

 

 Drogi podstawówkowiczu! Czy wahasz się z wyborem szkoły gimnazjalnej?? My możemy Ci pomóc i uprościć wybór. Bardzo polecamy Gimnazjum nr 2 imienia Jana Pawła II w Kętrzynie.
Szkoła ta ma Ci wiele do zaoferowania:
- dobrą atmosferę
- doskonałe jedzenie na stołówce
- szybki Internet
- wiele ciekawych konkursów
- sympatycznych nauczycieli
- ciekawe lekcje
- dużo kół pozalekcyjnych
- nowy kompleks sportowy
Jesteśmy pewni, że i Ty znajdziesz coś dla siebie.
Po skończeniu szkoły będziesz mógł pochwalić się, że spędziłeś tam 3 ciekawe lata. Na pewno Cię nie zawiedziemy. Wszystko, czego nie rozumiałeś, stanie się łatwe, dzięki pomocy naszych nauczycieli. Z kół pozalekcyjnych wyniesiesz wiele ciekawych umiejętności.
My dajemy Ci szansę bycia lepszym.

Czekamy na Ciebie!
Kornelia Bondar

 

Uważam, że szkoła ta jest bardzo dobra dla uczniów, którzy chcą się rozwijać. Chociaż chodzi o niej wiele mitów. Większość z nich to kompletne brednie. Szkoła zapewnia bezpieczeństwo. Nauczyciele w razie kłopotów pomagają i wspierają. Moim zdaniem jednym z jej plusów są koła zainteresowań. Mogę rozwijać w niej swoje pasje, poszerzać wiadomości z przedmiotów, które mnie interesują. Gdybym miała możliwość wybrania na nowo szkoły, na pewno zostałabym tu. Lubię w niej także system oceniania, który zapewnia komfort. Mam poczucie sprawiedliwości.
K.Burzycka

 

 

 

 -jest tu miła atmosfera
-wysoki poziom nauczania
-dużo zajęć pozalekcyjnych
-przyjaźni nauczyciele
-przyjemna praca na lekcjach
-dużo rzeczy w sklepiku szkolnym
-zadbane toalety
-może być tylko 7 lekcji w ciągu dnia
-dużo przedstawień
-ciekawe wycieczki
-tematyka klasy jest dobrana do zainteresowań
-nie ma mundurków
-organizowane są np. walentynki, mikołajki itp.
-odbywają się dyskoteki
-ciekawe zajęcia w-f
-poznaje się tu wielu przyjaciół
-miłe osoby w klasie
-są dyżury na korytarzu i stołówce
-jest numer ochronny
-ciekawe prowadzenie lekcji


Polecam zapisanie się do tej szkoły. Ja się tu uczę i nie żałuję swojego wyboru. Można naprawdę wiele się tu nauczyć i poznać wielu przyjaciół. Nauczyciele też są mili i ciekawie prowadzą lekcje. Organizowane są taaaakie dyskoteki. Można poznać w tej szkole swoje talenty i zainteresowania. Ogólnie w tej szkole jest bardzo miła i przyjazna atmosfera.

Patrycja Siembida

 

  W Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie znajduje się dużo sekcji sportowych
– Nauczyciele są mili i wyrozumiali, z chęcią pomagają uczniom,
którzy nie zrozumieli tematu
- Sale lekcyjne są przyjemne i z chęcią wchodzi do nich na lekcje,
na ścianach wiszą różne plansze, które ułatwiają zapamiętywanie
- Jeśli jakiś uczeń ma problem, z którym nie może sobie poradzić, może zgłosić się do pedagoga, który z miła chęcią mu pomoże
- Szkoła posiada nową salę konferencyjną i salę informatyczną z
nowymi komputerami .
– Latem w czasie przerw można wychodzić na boiska
- Niedawno powstało nowe, wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią, żeby uczniowie mogli rozwijać ulubione dyscypliny sportowe
- Z każdego przedmiotu są różne kółka, które rozwijają zainteresowania.

Warto przyjść do „Dwójki”: jest to najlepsza szkoła zarówno pod względem nauki, jak i panującej w niej atmosfery. Polecam to gimnazjum ze swojego doświadczenia. Uczniowie, którzy już opuścili szkolne mury, z chęcią przychodzą i odwiedzają nauczycieli.


Monika Matuszewicz

 

 

Przy wyborze szkoły brałam pod uwagę wiele kwestii. Rozważałam, gdzie będę czuła się najlepiej. Jedną z głównych spraw było to, że na zajęciach dodatkowych mogę rozwijać swoje zainteresowania. Przed podjęciem decyzji rozmawiałam ze starszymi koleżankami, które są uczennicami tej szkoły. To one utwierdziły mnie w przekonaniu, że jest to dobry wybór, bo to jest szkoła dobra dla ucznia.

Anna Kirkuć
 
 
 
Do Gimnazjum nr 2 zapisałem się dlatego, że bardzo lubię sport. W Dwójce jest bardzo duży wybór zajęć sportowych. Szkoła prezentuje wysoki poziom nauczania. Nauczyciele zawsze pomagają uczniom w rozwiązaniu każdego problemu. Cieszę się, że wybrałem tę szkołę. 

Czarek Kulbacki
 
 
Kiedy byłam jeszcze w VI klasie chciałam iść do gimnazjum w ogólniaku. Na szczęście wielu moich znajomych i kilku nauczycieli przekonało mnie do Gimnazjum nr 2. Wcale tego nie żałuję. Sporo osób mówi, ze w Dwójce jest niski poziom, a to wcale nie jest prawdą. Są różne klasy dostosowane do poziomu uczniów.
Poza tym dobre warunki, efektowne techniki nauczania, mnóstwo kółek pozalekcyjnych i wiele konkursów to charakterystyczne cechy tej szkoły. Jestem zadowolona, że wybrałam właśnie Gimnazjum nr 2.
 
Roksana Rogińska
 
 
Wybrałem Dwójkę, gdyż zauważyłem, że nauczyciele proponują niezwykle dużą ilość zajęć pozalekcyjnych. Znacznie pomagają mi one w nauce oraz rozwijaniu swoich pasji. Nauczyciele są mili i sympatyczni, ponieważ rozumieją problemy dzieci, potrafią i chcą im pomóc w ciężkich sytuacjach, po prostu są fajni. Uważam, że Dwójka jest dobrą szkołą!

Paweł Kryk
 
 
 
Uczę się w Dwójce, ponieważ jest to szkoła, w której można rozwijać swoje talenty i ambicje na licznych zajęciach dodatkowych o różnej tematyce. W Dwójce uczniowie są dobrze traktowani przez inne klasy i przez nauczycieli. Poziom nauczania jest dostosowany do pracy ucznia, dlatego klasy są podzielone na humanistyczną, matematyczną, przyrodniczą, ogólną i wyrównawczą. Uczę się w tej szkole już prawie rok i bardzo mi się tu podoba. Nie zamieniłabym jej na żadną inną!
 
Anita Tyszkiewicz
 
 
Jeśli chodzi o wybór szkoły gimnazjalnej, to bardzo się cieszę, że tu trafiłam. Nauczyciele są bardzo serdeczni i poważnie traktują swoją pracę, abyśmy mogli dostać się do dobrych szkół ponadgimnazjalnych. W Dwójce można realizować swoje marzenia. każdy znajdzie coś dla siebie. Szkołą ma wiele do zaoferowania:
- sympatyczni nauczyciele
- miła atmosfera
- ogromna ilość kółek pozalekcyjnych
- ciekawe lekcje
- świetne boisko
- zabawy, dyskoteki
- ciekawe różnorodne konkursy
- dyżury nauczycieli na stołówce i korytarzach, czyli jest bezpiecznie
- numerki ochronne
- świetnie zorganizowane wycieczki
- sklepik szkolny czynny na każdej przerwie
 
Kornelia Kuciej
 
 
Uczę się w Dwójce, ponieważ zaciekawiła mnie nie tylko część zajęć rozwijających „umysł”, ale także kreatywność. W tym gimnazjum można rozwinąć swoje zainteresowania dotyczące nie tylko nauki, ale także sportu, sztuki, poezji...
Dużą wagę przykłada się do rozwijania umiejętności każdego rodzaju, wedle potrzeb. W tej szkole są uczniowie z różnych podstawówek, ale to jest nieważne, ponieważ t.j. w mojej klasie wszyscy trzymamy się razem.
Nauczyciele poprzeczkę stawiają bardzo wysoko, ale przede wszystkim żyją w zgodzie z uczniami, starają się ich zrozumieć i im pomóc. Za to najbardziej doceniam i lubię tę szkołę.
 
Oksana Marko
 
« Wstecz


Dyskusja: "GIMNAZJALIŚCI PISZĄ O SWOJEJ SZKOLE"
Data: Nazwa: Komentarz:
28.01.2009, 19:28 Bartek W. Kl. III F (2006 - 2009)
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze