Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie

12.12.2008, 10:24, Gimnazjum nr 2

W czwartek 16 października 2008 r po raz kolejny obchodziliśmy Święto Szkoły i XXX lecie Pontyfikatu naszego patrona- Jana Pawła II.
W uroczystościach wzięły udział władze miasta z p. Burmistrzem Krzysztofem Hećmanem, zaproszeni goście i cała społeczność szkolna - nauczyciele i uczniowie.
O godzinie 9:00 w Kościele św. Katarzyny została odprawiona msza święta, na której wspominaliśmy nauczanie papieża Jana Pawła II kierowane do młodzieży, którą szczególnie sobie upodobał i miał dla niej wiele wyrozumiałości, a jednocześnie przypominał, że „Należy od siebie wiele wymagać, choćby inni od nas nie wymagali”. Te słowa widnieją również nad naszą izbą pamięci poświęconą patronowi w budynku gimnazjum. Przypominają młodym ludziom, że uczą się dla siebie i to od ich stosunku do nauki zależy przyszłość.
 


Kwiaty i płonące świece pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły Jana Pawła II zwracały uwagę mieszkańców Kętrzyna i kazały  zatrzymać się na chwilę  zadumy.
W ten szczególny dla społeczności gimnazjalnej dzień  oddano także do użytku nowe boisko o sztucznej nawierzchni, poświęcone pamięci Marty Komor - zmarłej niedawno nauczycielki wychowania fizycznego.
Symboliczną wstęgę przecięli: Burmistrz Kętrzyna Krzysztof Hećman, p. E. Tokarzewski- Przewodniczący Rady Miasta, p. M. Bejnard- Prezez PGK i M. „KOMUNALNIK” - główny wykonawca, p. Andrzej Wiechecki - emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego i synek śp. Marty Komor- Andrzejek, obecny na uroczystości tego dnia z ojcem.
Aktu poświęcenia obiektu dokonał ksiądz prałat Zygmunt Klimczuk.
Następnie klasy pierwsze złożyły uroczyste ślubowanie i wszyscy zebrani udali się do auli szkolnej, by wysłuchać koncertu chóru kleryków z Seminarium Duchownego w Olsztynie i obejrzeć montaż słowno- muzyczny przypominający sylwetkę i dokonania Jana Pawła II . Spektakl przygotowały  p. Iwona Machwic i siostra Klara.
16 października jest co roku dniem wyjątkowym i niezwykle uroczystym dla społeczności Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie. Młodzież tego dnia jest jakby lepsza i mądrzejsza. Odświętnie ubrana robi wrażenie i napawa optymizmem. Daje nadzieję, że nauka papieża zapisze się złotymi zgłoskami w umysłach uczniów i pozwoli im w przyszłości „nie lękać się” i „wypłynąć na głębię” życia.
I choć deszcz zaszkodził uroczystej oprawie, to wyjątkowy nastrój w sercach uczestników panował jeszcze długo.
 

 
« Wstecz


Dyskusja: " Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze