Gość z IPN

24.04.2017, 19:34, Gimnazjum nr 2

24 kwietnia na uczniów klas Straż Graniczna czekała wyjątkowa lekcja historii. W związku z obchodami kwietnia jako miesiąca pamięci narodowej zaprosiliśmy pana PAWŁA KALISZA, historyka białostockiego IPN. Nasz wyjątkowy gość przekazał uczniom dodatkowe informacje związane z 77 rocznicą zbrodni katyńskiej.

Gimnazjaliści poznali tło historyczne zbrodni katyńskiej, czyli m.in. założenia paktu Ribbentrop- Mołotow, decyzję 5 marca 1940r., fakty związane z datą 13 kwietnia, narodziny „kłamstwa katyńskiego” .

Wiele emocji wzbudził film „Katyń- historia wiecznie żywa” oraz krótkie epitafia katyńskie poświęcone poszczególnym oficerom zamordowanym przez NKWD.

Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi za bardzo ciekawą prelekcję. Liczymy na kolejne spotkania !

fotorelacja

EJadczak