Kętrzyńscy koszykarze awansowali do Finału Ogólnopolskiego w Radomiu

10.06.2015, 10:13, Gimnazjum nr 2

      Zespół UKS Olimp Kętrzyn działający przy Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w kategorii chłopców wygrywa finał makroregionalny turnieju Orlik Basketmania dla szkół gimnazjalnych.
22 maja w Mrągowie odbyły się eliminacje gminne, w których zespół z Kętrzyna rozegrał 3 mecze odnosząc komplet zwycięstw i tym samym awansował do Makroregionu, gdzie spotkały się zespoły z województwa warmińsko – mazurskiego i pomorskiego.

 

Foto...


      6 czerwca odbył się finał makroregionalny V edycji Orlik Basketmania pod patronatem Marcina Gortata w Subkowych. W rozgrywkach zespoły podzielono na dwie grupy po trzy drużyny. Pierwszy mecz drużyna kętrzyńska rozegrała z Olsztynem wygrywając 25:10. W kolejnym meczu z Chojnicami zdarzył się niewielki zastój i nasza drużyna w końcówce meczu przegrała jednym punktem 12:13. Zaliczka z pierwszego meczu pozwoliła zająć ostatecznie pierwsze miejsce w grupie i walczyć o finał. W meczu finałowym spotkaliśmy się z zespołem z Działdowa i od początku kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 23:17.

      Kolejnym etapem zmagań będzie finałowy turniej w Radomiu, który odbędzie się w dniach 12-14 czerwca. Spotka się tam osiem najlepszych drużyn z całej Polski, wśród których będzie również drużyna z Kętrzyna.
      Skład UKS Olimp Kętrzyn: Maciej Milun, Patryk Siedlecki, Mateusz Nowicki, Mateusz Predko, Bartosz Ciesielka, Jacek Astachow, Jakub Konieczny i Hubert Pyszora. Trenerem drużyny jest Joanna Potraffke.
 

 
« Wstecz