Kolejna edycja wymiany polsko-niemieckiej

26.11.2015, 21:35, Gimnazjum nr 2

    Dnia 20 października 2015 roku grupa 26 uczniów pod opieką dwojga nauczycieli - pana Grzegorza Chomontowskiego i pani Katarzyny Bronakowskiej wyjechała na kolejną edycję wymiany polsko-niemieckiej.
    Po wielogodzinnej podróży grupa z Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie dotarła do partnerskiej szkoły w Herten. Naszych uczniów odebrały niemieckie rodziny, u których polska młodzież miała spędzić najbliższy tydzień. Każdy dzień był pełen wrażeń. Uczestnicy wymiany mogli poznać niemieckie tradycje i obyczaje, uczestniczyli w zajęciach szkolnych i razem z kolegami z Niemiec rozwijali swoje talenty w czasie warsztatów artystycznych. W czasie pobytu polscy gimnazjaliści mieli wypełniony czas najróżniejszymi atrakcjami.

Foto...

    Były kręgle, basen, dokazywanie na sztucznym lodowisku, gry miejskie. Gospodarze wiele uwagi poświęcili także integracji młodych ludzi i ich opiekunów. W przeddzień powrotu zorganizowali dyskotekę. Zabawa była „po pachy”. Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Podczas rozstania nie obeszło się bez i zapewnień o sympatii. Potem znów wielogodzinna jazda i powrót do Kętrzyna w późnych godzinach nocnych.

 

           M. Wach, N. Sładkiewicz
 


 
« Wstecz


Dyskusja: "Kolejna edycja wymiany polsko-niemieckiej"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze