Koncert Filharmonii

03.12.2012, 11:18, Gimnazjum nr 2

 

FILHARMONIA

ŚRODA 05.12.2012 Aula 8.00


TAJEMNICE KAMERALISTYKI
KWARTET FORTEPIANOWY

 

Wykonawcy:

 

Mateusz Zaziębło - skrzypce
Adam Dębski - altówka 
Adam Misiak - wiolonczela
Tomasz Pawłowski - fortepian


Słowo:


Jarosław Praszczałek

 

 

 


 


 

      Kameralistyka, czyli sztuka wykonywania muzyki w kilkuosobowym zespole, kryje w sobie wiele tajemnic. Tak, jak w ciekawej rozmowie, w utworach kameralnych instrumenty wymieniają się muzycznymi myślami. Zgodnie z zamysłem kompozytora albo brzmią zgodnie, albo przekomarzają się, albo prowadzą ze sobą długie dyskusje.
      Te i inne sekrety wspólnego muzykowania usłyszycie na przykładzie kwartetu fortepianowego - zespołu o brzmieniu szlachetnym i zróżnicowanym kolorystycznie. Jego walory podkreślił jako pierwszy Wolfgang Amadeusz Mozart, tworząc na ten skład utwory, które należą do arcydzieł muzyki kameralnej. Usłyszycie także kompozycje takich mistrzów muzyki, jak Felix Mendelssohn czy Johannes Brahms. Obok dzieł z epoki klasycznej i romantyzmu w programie znajdzie się muzyka współczesna i opracowania melodii filmowych.

 

  W koncercie uczestniczą klasy pierwsze i drugie!
                                                                        

Sławomir Biegański

 
« Wstecz


Dyskusja: "Koncert Filharmonii"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze