Laureatka 8 WSPANIAŁYCH

05.04.2011, 20:35, Gimnazjum nr 2

     W Kętrzynie odbyła się XVII edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 19 III 2011r. w auli naszego gimnazjum.

          

 

Obejrzyj relację KTI :     http://www.telewizja.ketrzyn.pl/kti/?p=492
 


          Inspiracją rozpoczęcia Konkursu stał się western "Siedmiu Wspaniałych", którego bohaterowie przeciwstawiają się dyktatowi zła w małym meksykańskim miasteczku i zwyciężają. To proste przesłanie - wystarczy niewielu, by zmienić wiele - było pełne optymizmu i doskonale nawiązywało do założeń planowanego Konkursu.

 

     Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

   I takich zaangażowanych społeczników mamy w naszym wolontariackim kole. W kętrzyńskiej „ÓSEMCE” znalazły się gimnazjalne wolontariuszki :


Oksana Marko
Iwona Rekść
Martyna Łachmańska
Katarzyna Zapława


Wyróżnienie otrzymała Ewa Szewczak

Na etap ogólnopolski do Warszawy pojedzie OKSANA MARKO  ucz. kl. Ia
 

 

 KILKA SŁÓW O NAJLEPSZEJ Z OŚMIU:

 

               Oksana już w pierwszych tygodniach roku szkolnego dała się poznać jako osóbka szalenie przedsiębiorcza, bardzo sympatyczna, kulturalna, odpowiedzialna. Oksana jest zawsze pierwsza i chętna do wszelkich działań w klasie, szkole i poza nią.

               Ma bardzo szerokie zainteresowania - uczęszcza na zajęcia koła teatralnego, koła historycznego, gra w siatkówkę. Jest również aktywną wolontariuszką w szkolnym kole wolontariatu „Barka”. Uczęszcza także na dodatkowe lekcje języka ukraińskiego oraz śpiewa w zespole „Nadzieja”.
              W klasie pełni odpowiedzialną funkcję skarbnika, wywiązuje się z powierzonych zadań doskonale.
           W I semestrze uzyskała najwyższą średnią w klasie - 5,125. Jest zawsze świetnie przygotowana do lekcji, systematyczna, zorganizowana. Przez rówieśników jest lubiana, zawsze otoczona wianuszkiem koleżanek, wręcz zaraża swoim optymizmem, pomysłami. Dodatkowo bezinteresownie pomaga koleżankom i kolegom w nauce.

       Jej kandydaturę do konkursu 8 Wspaniałych zgłosiła właśnie jedna z koleżanek – gospodyni klasy.
           Rzeczywiście o Oksanie nauczyciele, rówieśnicy, dyrekcja szkoły mogą mówić wyłącznie w samych superlatywach. Jetem dumna z takiej wychowanki i życzę jej dalszych sukcesów.

                                                                               E. Jadczak
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Laureatka 8 WSPANIAŁYCH"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze