19.11.2011, 18:57, Gimnazjum nr 2

Obchodzony w Polsce 11 listopada to dzień szczególny w sercach Polaków. Od roku 1989 roku jest to najważniejsze święto państwowe w naszym kraju, obchodzone dla uczczenia faktu powstania niepodległego państwa polskiego.

Uczniowie kętrzyńskiej Dwójki również uczcili 93 rocznicę odzyskania niepodległości.

10 listopada społeczność szkolna obejrzała okolicznościową akademię, przygotowaną przez klasę II a pod opieką p. Bożeny Tomczak i p. Elżbiety Jadczak. Gimnazjaliści obejrzeli zdjęcia i obrazy związane z tematyką zaborów, powstań narodowowyzwoleńczych i I wojny światowej. Wysłuchali również pieśni patriotycznych tj. „Rota”, „Szara piechota”, „Legiony to…”, czy „Żeby Polska była Polską”.
             Uczniowie w skupieniu i powadze obejrzeli program przygotowany przez kolegów i koleżanki.

Fotoreportaż

E. Jadczak

Dyskusja: "Narodowe Święto Niepodległości "