Nietypowi goście w Dwójce

17.01.2012, 10:29, Gimnazjum nr 2

        W dniu 5 stycznia 2012 r. z inicjatywy p. Marty Martynajtis i p. Doroty Sterniak odbyło się w naszej szkole niecodzienne spotkanie, w którym oprócz naszych uczniów udział wzięli pracownicy i wolontariusze Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych w Pudwągach oraz mieszkańcy tegoż schroniska czyli psiaki.
  Celem spotkania było uwrażliwienie młodzieży na krzywdę zwierząt, przedstawienie propozycji adopcji psów, pozyskanie wolontariuszy oraz zebranie środków finansowych na potrzeby schroniska. 

 

                                       Galeria zdjęć ze spotkania


        Uczniowie dowiedzieli wielu cennych informacji na temat funkcjonowania schroniska, warunków adopcji i możliwości wolontariatu.Otrzymali ulotki schroniska z adresem strony, na której można znaleźć psiaki szukające domu. Wiele osób było zainteresowanych możliwością pomocy bezdomnym pieskom, dla których już możliwość wyjścia na spacer z człowiekiem jest ogromnym szczęściem. Nie zawsze bowiem pracownicy schroniska dają radę wyprowadzić wszystkie psy na wybieg.
W tym tygodniu zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz schroniska, prosimy o przynoszenie pieniędzy lub półproduktów, z których można im ugotować ciepły posiłek: ryż, kaszę lub makaron.


M. Martynajtis, D. Sterniak 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Nietypowi goście w Dwójce"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze