Obóz naukowy - VII 2010

09.04.2011, 16:13, Gimnazjum nr 2

 

        W ramach projektu "Mały Archimedes" realizowanego przez Augustowskie Centrum Edukacyjne w dniach 04-09.07.2010r odbył się obóz naukowy. Brali w nim udział uczniowie z 30 szkół gimnazjalnych z 4 województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego oraz mazowieckiego. Z naszego gimnazjum pojechałam ja-Natalia Rzepkowska z klasy IIb.
 


 


 

 

 

Nocowaliśmy w posiadłości w miejscowości Krzywe

Codziennie wyjeżdżaliśmy w różne ciekawe miejsca takie jak
Wigierski Park Narodowy 

  

 

        Pamiętam dzień, kiedy wybraliśmy się do bardzo ciekawego miejsca. Był to jakiś las, gdzie znajdował się pewien budynek. Wysłuchaliśmy tam wykładu, po czym zostaliśmy podzieleni na 2 grupy. Najpierw otrzymaliśmy specjalny sprzęt do mierzenia grubości pin drzew oraz tabele z przeliczaniem wieku drzew. Mieliśmy za zadanie zbadać 10 różnych pni i określić ich wiek. Następnie dostaliśmy przewodniki o roślinach. Panie wskazywały nam różne kwiaty, a my musieliśmy je rozpoznać. Potem weszliśmy do budynku, gdzie każdy z nas ubrał kalosze. Tym razem jako sprzęt otrzymaliśmy pencety, wiadra oraz sitka. Poszliśmy nad rzekę i weszliśmy do niej. Z wody wyławialiśmy różne stworzenia, które po powrocie

oglądaliśmy pod mikroskopem

        Jeden chłopak znalazł dużą, czarną larwę jakiegoś chrząszcza. Kiedy przyglądał jej się z bliska, niechcąco ją rozciął. Wszyscy byliśmy w szoku, gdy z wnętrza zwierzęcia wydostały się dziesiątki malutkich robaczków...

        Podziwialiśmy wiele ciekawych wystaw i dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat zwierząt i roślin na nich ukazanych. Obozowicze odbyli również wycieczkę rowerową, na której nie byłam, gdyż nie umiem jeździć na rowerze. Zostałam więc z panią opiekunką i jeszcze jednym chłopakiem, który też nie pojechał.

        Byliśmy również na pieszej wycieczce, podczas której wchodziliśmy wysoko na górę, z której podziwialiśmy piękne widoki

W WPN mieliśmy okazję lepić w glinie

W pensjonacie nie narzekaliśmy na nudę. Po każdym wyjeździe pisaliśmy wypracowania,
a po wizycie w WPN stworzyliśmy plakaty oraz figurki z plasteliny, przedstawiające różne zwierzęta
        Podczas pobytu na tym obozie, dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy. Mam nadzieję, że będę jeszcze miała okazję spędzić wakacje w taki lub podobny sposób, gdyż bardzo mi się podobało.

 

Natalia Rzepkowska IIb
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Obóz naukowy - VII 2010"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze