Our school trip to Olsztyn

22.09.2011, 09:10, Gimnazjum nr 2

 

 

Galeria zdjęć z wycieczki


        On the 25th of May, we went to a school trip to Olsztyn. First of All we visited Warmińsko-Mazurski University In Olsztyn. We were taken around the academic town. We saw workshops, a student hostel, but the most impressive was the University Library. It is well equipped. Then we visited Warmińsko-Mazurski Museum. The most interesting Hing is that: Nicholas Copernicus (Mikołaj Kopernik) lived in the Castel (1516-1521). We saw the room, were he live and worked. The canves, were M. Kopernik is telling about his discovery, (He said that the Earth goes round etery Day and the Sun doesn’t move.) made a great impression on us. We admired a beatiful view from a Castel Tower chich is 40m. high. The land below looks like a big green carpet. After a delicious dinner we went Home. We must confess that Olsztyn is worth visiting.

 

Written by: Cezary Kulbacki and Krystian Szczepanowski
 


        Uczniowie należący do Akademii Młodych Noblistów za sumienność i rzetelną pracę zostają wyróżnieni. Ostatnio nagrodą była wycieczka do Olsztyna. Grupa zebrała się przy ulicy Kajki i o godzinie 8:00 wyjechała w podróż. Najważniejszym punktem wycieczki było zwiedzanie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Kortowie, m.in. Wydział Mechatroniki oraz nowoczesną bibliotekę. Uczniowie mogli choć trochę poznać tajniki życia studenckiego.

 


 

 

        Następnie grupa zwiedzała Muzeum Warmii i Mazur gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej poświęconej najsłynniejszemu mieszkańcowi olsztyńskiego zamku Mikołajowi Kopernikowi. Przewodnik opowiedział uczniom o słynnym astronomie i oprowadził po budynku, przytaczając historię z przeszłości. Ostatnim punktem wycieczki był obiad w restauracji „Sfinks” i spacer po Starówce. O godzinie 16:00 wszyscy zafascynowani i najedzeni zapakowali się do autokarów i ruszyli w drogę powrotną.

Kornelia Kuciej
Z klasy I „a”

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Our school trip to Olsztyn"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze