Podróż do „Miasta Kultury”

06.06.2012, 15:05, Gimnazjum nr 2

   Od momentu swojego powstania w 1948 roku Szkoła Filmowa w Łodzi była spełnieniem marzeń filmowców o placówce, która pełniłaby funkcje edukacyjne, a jednocześnie była centrum życia filmowego. Od tego czasu przez szkolne mury filmówki przewinęło się mnóstwo sławnych i trochę mniej znanych aktorów, reżyserów, producentów. Uczniowie gimnazjum nr 2 w Kętrzynie dostali także możliwość zobaczenia tej szanowanej w świecie kina, teatru i telewizji uczelni.


   

   Dnia 18.05.12 r. uczniowie z koła teatralnego "Panika", koła plastycznego oraz rolkarze z grupy "Blue Bear" wybrali się na wycieczkę do PWSFTViT (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna) im. Leona Schillera w Łodzi.
   Podczas wyjazdu zgłębiliśmy tajniki sztuki filmowej i teatralnej. Zapoznaliśmy się z historią szkoły oraz dowiedzieliśmy się rożnych ciekawostek. Przewodnikiem był p. Jarosław Przyjagła. W łódzkiej filmówce przedstawiono nam krótkie filmiki, etiudy: "Dwaj ludzie z szafą" Romana Polańskiego, "Pokuszenie" reżyserii Adama Guzińskiego. Obejrzeliśmy także etiudę Grzegorza Jaroszuka "Opowieści z Chłodni", które zostały już kilkakrotnie nagrodzone, m. in. otrzymały Grand Prix dla najlepszego filmu krótkometrażowego na zakończonym niedawno AFI Fest w Los Angeles. Ostatnim obrazem jaki wyświetlono była "Historia Miasta Łódź"- opowieść techniki animacji. Po seansie zrobiono nam zdjęcie na słynnych schodach, gdzie niegdyś przesiadywał m. In. Roman Polański. Kolejnym punktem wycieczki była "Manufaktura", łódzka galeria, której budynek przed laty mieścił fabryki. Tam mieliśmy chwilę na relaks oraz odpoczynek przed powrotem do Kętrzyna. Inni jednak oddali się szaleństwu zakupów.
   Wyjazd do Łodzi- miasta kultury i sztuki pokazał nam, jak fascynujące jest kino i teatr. Niektórym osobom pomógł w podjęciu decyzji o dalszej przyszłości związanej ze sceną teatralną i dał możliwość wejścia do innego świata artystów- aktorów.

 

Klaudia Wołoszyk kl. IIIa
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Podróż do „Miasta Kultury”"
Data: Nazwa: Komentarz:
06.06.2012, 22:20 E J Barka także
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze