Projekt Akademii Młodych Noblistów

30.03.2011, 18:32, Gimnazjum nr 2

Akademia Młodych Noblistów jest trzyletnim projektem skierowanym do 3000 uczniów szkół gimnazjalnych z co najmniej 30 szkół województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

Celem projektu jest wdrożenie ponadregionalnych programów rozwijania umiejętności uczniów w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych przez 3 lata szkolne, ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych, technik informacyjno-komunikacyjnych (ICT), języków obcych na poziomie gimnazjalnym.

Mottem przyświecającym idei Akademii Młodych Noblistów jest cenna myśl Noblisty Alberta Einsteina:

„Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek”.

Wszystkie informacje dotyczące projektu na stronie:

W ramach Projektu Akademii Młodych Noblistów w naszym gimnazjum uczniowie z klas drugich uczestniczą w następujących laboratoriach:

• matematyczno-fizycznym - 13 uczniów. Prowadząca zajęcia:   p. Agnieszka Czeszun
• informatycznym (ICT)       - 17 uczniów. Prowdzący zajęcia:      p. Wojciech Krzyżanowski
• geograficznym                  - 14 uczniów. Prowadząca zajęcia:   p. Marta Martynajtis
• języka angielskiego          - 15 uczniów. Prowadząca zajęcia:   p. Valentyna Zhovkovska

Zajęcia z laboratoriów prowadzone są w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Pogotowia Laboratoryjne natomiast to zajęcia mające na celu wyrównanie wiedzy uczestników projektu. Pogotowia odbywają się raz w tygodniu.

Wojciech Krzyżanowski

Dyskusja: "Projekt Akademii Młodych Noblistów"