ROBOTY OPANOWAŁY NASZĄ SZKOŁĘ !!!

21.11.2011, 19:09, Gimnazjum nr 2

W poniedziałek 21 listopada 2011 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w profesjonalnych warsztatach przeprowadzonych przez nauczycieli z Akademii Robotyki i Informatyki „COODI” z Olsztyna. Budowali modele robotów, którym stawiali określone zadania i za pomocą specjalnego języka programowania, doprowadzali do ich realizacji.

Warsztaty te były nie tylko fantastyczną zabawą. Podczas zajęć uczniowie poznali zagadnienia z fizyki, matematyki, informatyki i robotyki. Nauczyli się samodzielnie projektować i budować roboty, szukać rozwiązań występujących problemów. Pracowali na profesjonalnych LEGO Mindstorms, które wykorzystywane są przez wiele szkół i uczelni na świecie jako doskonały materiał dydaktyczny do nauki podstaw programowania. Roboty te posiadały czujniki dotyku, słuchu, ruchu, rozróżniały kolory, widziały i oceniały odległość. Zajęcia bardzo podobały się młodzieży, niezależnie czy byli to chłopcy czy dziewczęta. Z wielkim zapałem tworzyli roboty, wykorzystując przy tym zdolności logicznego i abstrakcyjnego myślenia, swą kreatywność a także wyobraźnię przestrzenną.

Relacja foto...

Mam nadzieję, że zajęcia pokazały jak ważne jest rozumienie nowoczesnej technologii w obecnych czasach. Liczę na to, że my jako nauczyciele przyczyniliśmy się do odkrycia nowych pasji uczniów i poprzez udział w warsztatach rozpoczną oni swoją przygodę z robotyką.

Agnieszka Czeszun

Dyskusja: "ROBOTY OPANOWAŁY NASZĄ SZKOŁĘ !!!"