Tesco dla Szkół – „Talent do niemarnowania” - KONKURS TRWA DO 19 GRUDNIA

07.12.2013, 17:09, Gimnazjum nr 2

 

Aż 285 zespołów przysłało nam swoje „lepieje” o niemarnowaniu żywności! Jury wybrało 3 najlepsze – zobaczcie, które zespoły ułożyły zwycięskie wiersze!

Jurorzy byli zachwyceni różnorodnością i pomysłowością Waszych dzieł, które trzymały się, często niełatwych do zastosowania, reguł formy poetyckiej wymyślonej przez Wisławę Szymborską. Wszystkie „lepieje” były krótkie – dwuwersowe, celne i często zabawne, a „niektóre były naprawdę pyszne” – jak dodaje jeden z jurorów, Maciej Sobieszczański, scenarzysta filmowy i wykładowca szkoły filmowej Wajda School.

Mamy przyjemność ogłosić, że pośród prawie 300 fantastycznych „lepieji” najwyższe noty zebrały:
I miejsce i 3000 punktów zdobywa zespół „Klasa Vbi” ze Starachowiec, których „lepiej” brzmi: „Lepiej dzielić się z kolegą, niż wyrzucać co dobrego.”
II miejsce i 2000 punktów otrzymuje zespół „SP 11 Katowice” z Katowic z praktycznym „lepiejem”: „Lepiej latem zawekować, niżby miało się zmarnować”
III miejsce i po 1000 punktów zdobywają ex equpo zespoły: „Pogromcy Rogali” z Tarnowa Podgórnego, autorzy „lepieja”: „Lepiej mrozić i wekować, niż jedzenie znów marnować.” Oraz „Zespół teatralny PaniKa” z Kętrzyna, z „lepiejem”: „Lepiej wsadzić nos w imadło, niż zmarnować dobre jadło.”


Gratulujemy! 

PRZYPOMINAMY O CODZIENNYM GŁOSOWANIU NA NASZ FILM - TWÓJ GŁOS JEST BARDZO WAŻNY

WYSTARCZY TYLKO no I ZAGRAJ W GRĘ - MOZNA ZDOBYĆ DODATKOWE PUNKTY smiley

 


 
« Wstecz


Dyskusja: "Tesco dla Szkół – „Talent do niemarnowania” - KONKURS TRWA DO 19 GRUDNIA"
Data: Nazwa: Komentarz:
07.12.2013, 20:14 EJ
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze