„Uśmiech mimo cytryny na języku” - DZIEŃ ŻÓŁTY

18.01.2017, 07:55, Gimnazjum nr 2

Żółty jeszcze w średniowieczu był kolorem czarownic, teraz jest to kolor, który jest dla nas bardzo ważny.”
Dziś na drugim piętrze na uczniów czekały dwa konkursy. Pierwszy – zjedzenie cytryny, drugi –– skonstruowanie instrumentu i zagranie na nim.
„Jedna osoba z klasy będzie miała za zadanie, uwaga, obrać cytrynę własnoręcznie i ją zjeść. Ta osoba, która pierwsza, bez skrzywienia, zje tą cytrynę dostaje od nas 4 punkty!”

Foto...

Pani Agnieszka Czeszun dokładnie opisała zasady pierwszego konkursu. Wszyscy instrumentaliści ustawili się w szeregu na czerwonym dywanie. Przed nimi rozstawione były ławki z talerzykami. Trudno nie zgadnąć, co było na każdym talerzu, na każdego przedstawiciela klasy czekała cytryna.
      Jeszcze przed nim rozstrzygnięty został konkurs dla młodych pisarzy. Autor miał za zadanie napisać opowiadanie składające się z 40 słów – wszystkie zaczynające się na literę „Ż”. Sprawdziła je pani Elżbieta Kimbar, szkolna bibliotekarka. Oczywiście trudno było wybrać, bo wszyscy świetnie się spisali. Oto wyniki:

Wyróżnienie – klasa III „C”
III miejsce – klasa II „B”
II miejsce – klasa I „A”
I miejsce – klasa II „A”

Następna była rywalizacja „cytrynowa”. Wszyscy dzielnie przysiedli przy cytrynie.

„Cytryna mabyć obrana i zjedzona, buzia pusta i uśmiech!”

Walka była zacięta. Wszyscy kibicowali swoim kandydatom, szaleńcze tempo. Najlepiej spisali się:

III miejsce – klasa II „B”
II miejsce – klasa III „B”
I miejsce – klasa III „C”

Następnie muzycy ustawili się na miejscach poprzedników swoich klas. Pani dyrektor sprawdziła obecność, po czym uprzedziła wszystkich:
„Uwaga! Jeśli ktoś będzie przeszkadzał – dyskwalifikacja tego grajka. Jest idealna cisza od początku do końca.”
No cóż, zasady są jasne, więc można zaczynać. Uczniowie z ciekawością oglądali kolejne występy. Po długiej naradzie jury ustaliło następujące miejsca:

Wyróżnienie - klasa III "C"
III miejsce – klasa ("IIA")
II miejsce – klasa II "C” i II "D"
I miejsce – klasa I „B”

Komisja obu konkursów składała się z pani Bożeny Woronowicz, pani Katarzyny Bronakowskiej, pani Elżbiety Kimbar oraz Małgorzata Kubicka.

Jutro Niebieski Dzień!

Następnym wyzwaniem jest „kosmiczny makijaż”, uczniowie mają za zadanie zrobić charakteryzację związaną z kosmosem oraz kolorem niebieskim. Jeszcze jedno zadanie, portret wychowawcy, jest idealne dla artystycznych dusz. Czas wypróbować swoje możliwości!

Zofia Kwasiborska, II „C”