VII Edycja Miejskiego Konkursu „ROWEREM W BEZPIECZNE WAKACJE”

21.09.2011, 11:47, Gimnazjum nr 2

W dniu 16 września 2011 r. odbył się konkurs zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Kętrzynie wspólnie z Zespołem Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi. Uczniowie wykazywali się wiedzą teoretyczną z przepisów ruchu drogowego oraz demonstrowali umiejętności jazdy rowerem w „Miasteczku Ruchu Drogowego”.


        Konkurs miał na celu przede wszystkim popularyzację wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów o ruchu drogowym, wychowanie w zakresie bezpieczeństwa, oraz propagowanie kulturalnych zachowań na drodze. Aktywując dzieci poprzez zabawę sportową i rywalizację policjanci konsekwentnie uświadamiali uczniów o potrzebie i obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

 

 

        Konkurs składał się z dwóch etapów. Rywalizacja rozpoczęła się zademonstrowaniem umiejętności jazdy na rowerze wyznaczoną trasą w „Miasteczku Ruchu Drogowego”. Następnie młodzież musiała wykazać się wiedzą z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego.

 

Nasze gimnazjum reprezentowali:

  1. Opala Maciej kl. II A
  2. Kulbacki Cezary kl. II A
  3. Włoch Hubert kl. II B
  4. Srzednicki Dawid kl. II B
  5. Kwaśniak Paweł kl. II C
  6. Miencicki Adam kl. II C
  7. Giedziun Sebastian kl. II D
  8. Żukowski Karol kl. III B
  9. Januszczak Monika kl. III C

Uczniowie naszej szkoły zajęli II i III miejsce w kategorii gimnazjum i otrzymali nagrody w postaci sprzętu turystycznego.


II m - ce - Paweł Kwaśniak – kl. II C
III m - ce - Cezary Kulbacki – kl. II A


Gratulujemy!


Wojciech Krzyżanowski
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "VII Edycja Miejskiego Konkursu „ROWEREM W BEZPIECZNE WAKACJE”"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze