Warsztaty Klucz do sukcesu

20.09.2011, 17:22, Gimnazjum nr 2

Zgodnie z Harmonogramem Ponadregionalnej Akademii Młodych Noblistów przeprowadzono warsztaty „Klucz do sukcesu” ze wszystkimi uczniami biorącymi udział w projekcie:

 


5.05.2011 - Laboratorium ICT,
9.05.2011 - Laboratorium języka angielskiego,
13.05.2011 - Laboratorium matem-fizyczne,
16.05.2011 - Laboratorium geograficzne.
Trenerem zajęć była p. Magdalena Kosak - Bakuła
 


Krótka charakterystyka warsztatów:

 

Celem 6-godzinnych warsztatów było uświadomienie gimnazjalistom tkwiącego w nich potencjału – ich mocnych i słabych stron - zarówno w obszarze osobowości, jak i pod kątem potencjalnych wyborów, jakich będą musieli dokonywać na swojej ścieżce edukacyjnej i zawodowej.

 

Podczas zajęć, poprzez wykorzystanie różnorodnych narzędzi, uczestnicy mieli możliwość „przyjrzeć się sobie” i odkryć swoje możliwości, uzdolnienia i atuty, a także poszerzyć wiedzę na temat własnej osoby – swoich zainteresowań, preferencji i umiejętności. Celem zajęć była także próba wypracowania przez uczestników indywidualnego stylu prezentowania własnej osoby.

 

Biorąc udział w ćwiczeniach warsztatowych ich uczestnicy trenowali sztukę autoprezentacji, rozumianej jako umiejętność prezentowania swojej osoby i kształtowania swojego wizerunku. Końcowym rezultatem warsztatów „Klucz do sukcesu” było więc nabycie przez gimnazjalistów umiejętności skutecznej autoprezentacji oraz zdobycie kompleksowej wiedzy na temat swojej osoby i swojego potencjału.
 

Wojciech Krzyżanowski

 
« Wstecz


Dyskusja: "Warsztaty Klucz do sukcesu"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze