Wieczór z Czesławem Miłoszem

08.12.2011, 11:20, Gimnazjum nr 2

        8 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się Wieczór z Czesławem Miłoszem. Celem spotkania było przybliżenie sylwetki twórczej poety oraz zaprezentowanie wszechstronności jego poezji.

 


        Jeden z punktów wieczoru stanowił występ uczniów z naszego gimnazjum, którzy przygotowali montaż poetycki. Anna Świdwa i Kasia Wójcik recytowały utwory poety, Bartek Kucharski kreował postać Miłosza, a Bartek Olszewski jako narrator zapoznawał słuchaczy z niełatwym życiem Noblisty. Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. Eli Kimbar.
Występ młodzieży odbywał się w nastrojowej scenografii. Wśród występujących był także kętrzyński śpiewak Waldemar Chmal. Cztery poetki – amatorki z Kętrzyna prezentowały swoje wiersze, a p. Lucyna Werbanowska z MBP czytała wypowiedzi innych poetów o Miłoszu.
        Wieczór był nastrojowy i udany, a jego prawdziwym bohaterem była Poezja. Miłym akcentem okazało się wręczanie nagród w konkursie na znajomość życia i twórczości Cz. Miłosza zorganizowanym przez tygodnik „Życie Kętrzyna”, bo laureatką została Karolina Nawrocka z kl. IIIA naszego gimnazjum.
        9 grudnia odbyła się prezentacja montażu dla młodzieży w szkole. Widzami byli uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę podczas przedstawienia.


M. Pruszyńska
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Wieczór z Czesławem Miłoszem"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze