„Wszystkie drogi prowadzą do…..”

06.03.2012, 20:49, Gimnazjum nr 2

      

       

         Tym razem do…. kętrzyńskiej Dwójki zawitało bractwo rycerskie z Gniewu. 2 marca w ciekawej lekcji o starożytnym Rzymie wzięły udział klasy: Ia, Ib, Ic, Id, IIa, IIb, IIc, IId, IIe, IIIa, IIIb, IIId .

 


              Kasztelan bractwa mgr Jacek Ordowski powitał uczniów i zaczął snuć swoją barwną opowieść o historii starożytnej Italii. Przedstawił legendę o założeniu Rzymu, a uczniowie obejrzeli potyczkę Romulusa i Remusa. Legendarnemu porwaniu Sabinek towarzyszyło porwanie Pauli z I b, która stała się rzymską kurtyzaną ( nie heterą) Klaudią. Podział społeczeństwa na patrycjuszy i plebejuszy najlepiej przypomniał Mateusz G z I a, którego ubrano za patrycjusza Tytusa.
            Młodzieży szczególnie spodobał się Damian H z III a, który jako rzymski legionista doskonale poradził sobie z żołnierskim szkoleniem.
           Wiele śmiechu i oklasków wzbudziły zmagania Czarka z II a, Kornela z II d i Michała z II c, którzy wcielili się w rolę gladiatorów.
                 Świetna zabawa, sporo ciekawych informacji .... do zobaczenia znowu za rok na kolejnej żywej lekcji historii!

 

Fotorelacja ...

                                                                                                                        Elżbieta Jadczak
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "„Wszystkie drogi prowadzą do…..”"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze