Wycieczka do Świerku pod Warszawą

09.04.2011, 16:54, Gimnazjum nr 2

        Dnia 7 października 2010 r. pojechaliśmy w ramach projektu „Mały Archimedes” na wycieczkę do Instytutu Energii Jądrowej mieszczącego się w Świerku pod Warszawą. Wszyscy uczestnicy wycieczki mieli się spotkać o piątej rano przed szkołą oczekując na autobus. Po wejściu do pojazdu zaczęła się nasza podróż. Gdy wysiedliśmy, od razu poszliśmy do recepcji, gdzie mieliśmy otrzymać przepustki do wejścia na teren placówki.

Więcej zdjęć...


 

        Po krótkim spacerze trafiliśmy do budynku, w którym miały się zmienić nasze poglądy o promieniotwórczości. Wykład prowadziła pani profesor Ewa Droste. Zrobiła na nas wrażenie opowiadając o trudnych zagadnieniach w bardzo przystępny sposób i z niezwykłą pasją. Przedstawiła nam wiele ciekawych doświadczeń i pokazów o promieniotwórczości. Na zakończenie zostawiliśmy pani profesor nasze adresy mailowe i pięknie podziękowaliśmy za interesujący wykład.
        Opuściliśmy Instytut nieco rozczarowani tym, że nie pokazano nam reaktora. W drodze powrotnej jeszcze zatrzymaliśmy się na pyszny obiadek i po krótkim odpoczynku wróciliśmy cali napromieniowani z wycieczki.
        A w domu już czekały na nas niespodzianki od pani profesor Ewy Droste m.in. ”Błysk Carringtona i skutki burzy słonecznej w 2013 r.”, „Teleskop Hubbleˋa”, reaktor, fale elektromagnetyczne, Czarnobyl, telefonia bezprzewodowa, paliwo, dualizm i wiele, wiele innych.

Kajtek Guz IIc
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Wycieczka do Świerku pod Warszawą"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze