Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

10.11.2011, 10:29, Gimnazjum nr 2

        W dniu 28 października 2011 r. uczniowie biorący udział w projekcie Akademii Młodych Noblistów uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wyjechaliśmy wcześnie rano, aby dotrzeć na czas.

 

Foto...


       

Po dotarciu do celu otrzymaliśmy bilety, którymi można uruchamiać eksponaty. Zwiedzaliśmy 4 wystawy: „RE: Generacja”, „Świat w ruchu”, „Człowiek i środowisko” oraz „Strefa światła”.
        W „RE: Generacji” można było wykonać różne testy, np. jak jesteś wrażliwy czy jak reagujesz na stres. Wystawa „Świat w ruchu” obrazowała, że cały świat jest w ciągłym ruchu. Można tam było zobaczyć m.in. ogniste tornado. „Strefa światła” była pełna iluzji optycznych. Panowały tam egipskie ciemności. Wystawa „Człowiek i środowisko” dotyczyła, jak wskazuje nazwa, człowieka. Zobaczyliśmy tam np. jaka część mózgu jest odpowiedzialna za odczuwanie smaku, za dotyk, słuch wzrok itd.
        Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik pozostanie na długo w pamięci, przyniosła wiele wrażeń, poznaliśmy wiele nowoczesnych technologii oraz staraliśmy się zrozumieć wiele rozwiązań opartych na wynalazkach sprzed lat.

 

 

 

 


Katarzyna Pura kl. II B
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze