Wycieczka do Olsztyna

29.03.2011, 10:33, Gimnazjum nr 2

 

 

          Dnia 24 marca 2011r. odbyła się wycieczka do olsztyńskiego Planetarium. Wzięły w niej udział cztery laboratoria z Akademii Młodych Noblistów – pana W. Krzyżanowskiego (zajęcia informatyczne), pani A. Czeszun (zajęcia matematyczno-fizyczne), pani W. Zhovkovskiej (zajęcia z j. angielskiego) i pani M. Martynajtis (zajęcia geograficzne). W sumie było nas ok. 60 osób.
          


 

          W trakcie projekcji na temat „Ziemia w Kosmosie” poznaliśmy wiele ciekawostek.
Wiecie, dlaczego niebo jest niebieskie? Albo, jakie gazy wchodzą w skład atmosfery Wenus? Uczestnicy wycieczki poznali odpowiedzi na te pytania. Niebo jest niebieskie, ponieważ światło ulega rozproszeniu w atmosferze. Gdyby jej nie było niebo byłoby czarne.
A atmosfera Wenus składa się z dwutlenku węgla, azotu, dwutlenku siarki i argonu..
Jak nazywa się największa gwiazda naszej galaktyki? Największa gwiazda Drogi Mlecznej
to oczywiście Słońce!
          Po udanym, według mnie seansie, chętni mogli uczestniczyć oczywiście za niewielką
opłatą – 3zł, w zwiedzaniu galerii sztuki BWA z panią Martą Martynajtis. Obejrzeliśmy tam wystawę Ewy Harabasz pt.: „PRASORELIGIA”.
Następnie pojechaliśmy coś zjeść.
Wycieczka była udana, choć każdemu uczestnikowi wycieczki podobał się inny punkt programu.

Katarzyna Pura kl. I b

 
« Wstecz


Dyskusja: "Wycieczka do Olsztyna"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze