Z dziadkiem i babcią przy wielkanocnym stole

14.06.2012, 09:09, Gimnazjum nr 2

Z dziadkiem i babcią przy wielkanocnym stole – zajęcia pozalekcyjne
w Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie.

Foto...

Grupa młodzieży z naszego wolontariatu w terminie od 12 marca do 30 marca 2012r. uczestniczyła w cyklu zajęć pozalekcyjnych pod hasłem „Z dziadkiem i babcią przy wielkanocnym stole”, poświęcony tradycjom i obyczajom wielkanocnym.

W warsztaty zaangażowano dzieci z przedszkola, szkoły podstawowej, młodzież z gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej, panie ze stowarzyszenia „Konik Mazurski” oraz mieszkańców DPS- u, aby przez wspólne działanie wielu pokoleń uczyć wzajemnego szacunku i tolerancji.
   W trakcie tych spotkań nasi wolontariusze wykonywali naturalne wydmuszki, jajka filcowane, uczestniczyliśmy w warsztacie florystycznym, na którym układaliśmy kompozycje z żywych roślin.
   Podczas ostatniego dnia warsztatów odbyło się spotkanie integracyjne wszystkich uczestników, wystawa prac, występy artystyczne najmłodszych: przedszkolaków i uczniów z podstawówki oraz ciekawy i bardzo zabawny wykład na temat tradycji wielkanocnych na Mazurach.

Marta Martynajtis

Dyskusja: "Z dziadkiem i babcią przy wielkanocnym stole "